728 x 90

قیام سراسری ، شماره ۱۵۵

۷۰ امین روز قیام، اعتصاب بازار در شهرهای مختلف، تظاهرات شبانه و خاکسپاری شهیدان در تهران و دیگر شهرها

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

قیام سراسری، شماره ۱۵۵

 

۷۰ امین روز قیام، اعتصاب بازار در شهرهای مختلف، تظاهرات شبانه و خاکسپاری شهیدان در تهران و دیگر شهرها

با شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و «قسم به خون یاران ایستاده‌ایم تا پایان»

 

پنجشنبه شب ۳ آذر در هفتادمین شب قیام در مناطق مختلف تهران از جمله ولیعصر، تئاتر شهر، تهرانپارس، مشیریه، تجریش، نارمک، کوکاکولا، خیابان پیروزی، شمیران نو، ستارخان، پونک، اکباتان، چیتگر و... مردم به خیابان آمده و با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر کل نظام»، «فقر و فساد و گرونی میریم تا سرنگونی»، «امسال سال خونه سید علی سرنگونه» و «از کردستان تا تهران جانم فدای ایران» تظاهرات کردند. تظاهر کنندگان در چیتگر شعار می‌دادند «دلارهامون تو لبنان جوونامون تو زندان». مأموران جنایتکار بسیج و لباس‌شخصی در مناطق مختلف تهران برای ایجاد رعب و وحشت اقدام به تخریب خودروهای مردم و شلیک به‌سوی منازل کردند.

 

مردم در برخی مناطق مانند مشیریه در مقابل هجوم نیروهای سرکوبگر مقاومت کرده و به جنگ و گریز پرداختند. در بزرگراه کاشانی و اتوبان حکیم بنرهای بزرگ حکومتی در آتش سوخت و در پاکدشت تهران میدان سپاه به آتش کشیده شد.

مردم در شهرهای یزد، کرمانشاه، همدان، اهواز، اصفهان، ارومیه، زاهدان، فردیس کرج، گلشهر کرج، مهرشهر کرج و... . با شعار مرگ بر دیکتاتور با روشن کردن آتش و شعار «مرگ بر دیکتاتور»، «این‌همه سال جنایت مرگ بر این ولایت» تظاهرات شبانه برپا کردند. جوانان در جکیگور سیستان و بلوچستان با روشن کردن آتش جاده را بستند. در ایلام با کوکتل به پاسگاه وزیرآباد تهاجم کردند.

 

روز پنجشنبه مراسم هفتم شهید قیام حمید رضا روحی با حضور مردم و دانشجویان در بهشت زهرا با شعارهای «مرگ بر حکومت بچه کش»، «قسم به خون یاران ایستاده‌ایم تا پایان» برگزار شد.

مراسم خاکسپاری شهید قیام حسین زرین‌جویی در خرم‌آباد و خاکسپاری شهید قیام فؤاد محمدی در کامیاران با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای برگزار شد.

مردم سمیرم با حضور گسترده مراسم هفتم شهید مسلم هوشنگی را برگزار کردند و مردم دهگلان در مراسم یادبود شهید محسن نیازی شعارهای ضدحکومتی سر دادند. مراسم هفتم شهید فرهاد خسروی با حضور انبوه مردم در ماهیدشت کرمانشاه برگزار شد.

 

بازارایان و مغازه‌داران دست‌کم در ۲۲شهر از جمله شهرهای قروه، دیواندره، سقز، کامیاران، سنندج، مریوان،، بانه، بوکان، پیرانشهر، اشنویه، دهگلان، سردشت، مهاباد، کرمانشاه، سرپل‌ذهاب، روانسر، ثلاث باباجانی، جوانرود، سرابله، آبدانان، ارومیه، زیوه مرگور، نقده، مشهد، سمیرم دست به اعتصاب زدند.

در تهران کارکنان شرکت کروز، در قزوین کارکنان شرکت ماشین‌سازی اعتصاب کردند. در اصفهان کشاورزان شرق و غرب اصفهان برای به‌دست آوردن حقابه‌شان در فلکه پروه تجمع اعتراضی برپا کردند. کارکنان شرکت کروز شعار می‌دادند «خط فقر ۲۰ (ملیون) تومن، حقوق ما ۶ (ملیون) تومن»

صبح پنجشنبه خانواده‌های دستگیر شدگان قیام در مقابل زندان اوین تجمع کرده و خواهان اطلاع از وضعیت فرزندان و بستگان خود شدند. جوانان شورشگر بامداد پنجشنبه در اردکان یزد بنر بزرگ خامنه‌ای را به آتش کشیدند. علی فتاحی یکی از اعضای سپاه خامنه‌ای در مریوان روز چهارشنبه ۲ آذر در سه راهی بهزیستی مریوان به هلاکت رسید (سایت راه دانا ۲ آذر).

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۴ آذر ۱۴۰۱ (۲۵ نوامبر ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/371f466e-5056-4ce8-bfa5-30a8c8b14291"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات