728 x 90

۶تجمع اعتراضی در شهرهای میهن

کارکنان بیمارستان میلاد تهران صبح امروز سه‌شنبه ۲۳دی در اعتراض به حقوق از دست رفته خود مقابل این بیمارستان تجمع کردند.

پرستاران معترض گفتند: از زمان آغاز کرونا، برخلاف پرستاران سایر بیمارستانها حق کرونا نگرفته‌ایم؛ دستمزد ما نیز در سال جاری افزایش نیافته است؛ این در حالیست که بعد از پذیرش بیماران کرونایی، کار ما سخت و پرخطر شده است.

این پرستاران خواستار افزایش ۵۰ درصدی دستمزد، پرداخت حق کرونا و پاداش معوق، برقراری امنیت شغلی و عقد قرارداد رسمی و رسیدگی به مطالبات خود شدند.

پرستاران معترض میلاد گفتند: پیش از این نیز اعتراض صنفی صورت داده‌ایم اما تا امروز به نتیجه نرسیده‌ایم و مسئولان به مطالبات ما توجه نکرده‌اند.

مدیرعامل بیمارستان با تأکید بر شرکتی و خودکفا بودن بیمارستان میلاد گفت: بودجه برای پرداخت حق کرونا و افزایش مزد نداریم.

نیروهای شرکتی و کارگران قراردادی صبح امروز مقابل مجلس ارتجاع تجمع اعتراضی برپا کردند و خواستار تبدیل وضعیت خود به نیروی رسمی شدند. سازمان امور اداری و استخدامی رژیم مانع استخدام رسمی این گروه است.

در تهران هم‌چنین حواله‌داران خودرو «‌کوپا» در اعتراض به تأخیر بیش از دو سال برای تحویل گرفتن خودروهایشان مقابل شرکت شهر خودرو تجمع کردند.

 

هم‌چنین غارت‌شدگان تعاونی مسکن دانشگاه تهران تجمع اعتراضی کردند. آنها گفتند پس از گذشت ۲۰سال و هزینه کردن سرمایه‌های خود، هنوز خبری از خانه نیست. آنها شعار می‌دادند این همه بی‌عدالتی هرگز ندیده ملتی.

 

جمع زیادی از معلمان پیش دبستانی مقابل اداره آموزش و پرورش رژیم در شهرستان باغملک تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنها خواهان لغو بخشنامه اخراج از چرخه آموزش و پرورش و استخدام در آموزش و پرورش شدند.

باغملک. تجمع مربیان پیش دبستانی ۲۳دی۹۹

 

تجمع جوانان روستای شهروئی بهبهان جلوی پالایشگاه بیدبلند

سه‌شنبه ۲۳دیماه، جوانان روستای شهرویی بهبهان جلوی درب اصلی پالایشگاه بید بلند تجمع اعتراضی برپا کردند که با برخورد نیروی انتظامی و گارد ویژه تهدید و پراکنده شدند.