728 x 90

۴ تا ۵میلیارد دلار پول بلوکه شده ایران در ایتالیا

پول بلوکه شده - عکس از آرشیو
پول بلوکه شده - عکس از آرشیو

احمدپور فلاح رئیس اتاق بازرگانی رژیم آخوندی و ایتالیا گفته است: سیاست‌گذاران و نخبگان ما بدانند که حتی اگر تحریم‌ها برداشته شود ولی نتوانیم ارتباط سوئیفت را برقرار کنیم و به FATF نپیوندیم هیچ فایده‌ای نخواهد داشت. چون اگر نتوانیم پول را جابه‌جا کنیم برداشتن تحریم‌ها چه سودی خواهد داشت؟ (خبرآنلاین ۱۹آبان۹۹).


وی در مورد پول‌های بلوکه شده ایران در ایتالیا گفت: انتقال پول مقداری از محموله‌های آخر نفتی که به ایتالیا فروختیم امکان‌پذیر نبود، این رقم خیلی بالا نیست و فکر می‌کنم حداکثر ۴ تا ۵میلیارد دلار باشد.

به گزارش خبرگزاری حکومتی ایلنا ۱۹آبان، احمد پور فلاح در مورد وضعیت تجاری رژیم با ایتالیا گفت: سال‌های طولانی به‌خصوص در دهه‌های بعد از انقلاب، ایتالیا شریک اول تجاری ایران بود، تا جایی که تا ده سال پیش رکورد ۱میلیارد و ۷۰۰-۸۰۰ میلیون یورو در معاملات‌مان با ایتالیا را تجربه کردیم، ایتالیا تقریباً همه نیاز پالایشگاههایش را از ایران تأمین می‌کرد... اینها فرصت‌های طلایی هستند که ما از دست دادیم.

وی در رابطه با معاملات با کشورها و شرکتها گفت: تحریم‌ها و نپیوستن ما به FATF روی این مقوله بسیار تاثیر گذاشته است. نداشتن ارتباط سوئیفت با دیگر کشورها بسیار مشکل ایجاد کرده و بسیاری از فرصت‌طلبان از این وضعیت سوء‌استفاده می‌کنند.