728 x 90

هلاکت مدیرکل اموال و املاک در بنیاد غارتگر مستضعفان ایلام در عملیات مسلحانهٔ انتحاری

اداره املاک و اموال بنیاد مستضعفان ایلام
اداره املاک و اموال بنیاد مستضعفان ایلام

خبرگزاریهای سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس از یک عملیات مسلحانه اعتراضی در بنیاد غارت مستضعفین در ایلام با ۳کشته و ۷زخمی خبر دادند.

به گزارش سایت حکومتی انتخاب ۲۸ اردیبشهت، در این عملیات مدیرکل اموال و املاک غارت شده مستضعفان در استان ایلام به نام یوسف فریادی‌زاده به هلاکت رسیده است.

 

خبرگزاری صدا و سیمای رژیم به‌نقل از پاسدار القاصی فرمانده انتظامی استان ایلام خبر داد «صبح امروز یکی از کارکنان اداره اموال و املاک بنیاد مستضعفان ایلام که آقایی ۳۷ساله بود، با یک قبضه کلاشینکف و دو عدد نارنجک وارد اداره شده و به‌دنبال درگیری با مدیر و کارکنان مجموعه بوده است.
فرد مذکور کارکنان را در یک اتاق به گروگان می‌گیرد و اقدام به تیراندازی می‌کند و نارنجک را هم منفجر می‌کند و در ادامه ضارب... اقدام به خودکشی می‌کند.

هلاکت مدیرکل اموال و املاک در بنیاد غارتگر مستضعفان ایلام هلاکت مدیرکل اموال و املاک در بنیاد غارتگر مستضعفان ایلام

 

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس نوشته است فرد مهاجم که از کارمندان اداره اموال بنیاد مستضعفان استان بوده با انگیزه شخصی صبح امروز با دو قبضه نارنجک و یک قبضه سلاح گرم که در کیسه برنج پنهان کرده بود، وارد اداره اموال بنیاد مستضعفان شده و به‌گفته رئیس کل دادگستری ایلام در نهایت با شلیک اسلحه، خود را از پای در می‌آورد.

رسانه‌های حکومتی با وحشت از این اقدام اعتراضی آن را گروگانگیری خواندند اما هیچ توضیحی درباره این‌که خواسته گروگان چه بوده و این‌که چرا قبل از طرح خواسته‌اش دست به خودکشی زده است، ندادند.

 

رسانهٔ حکومتی انتخاب در این باره نوشت: بنیاد مستضعفان اعلام کرد که فرد گروگانگیر شاکی بوده و علت شکایت او هنوز کاملاً مشخص نیست که منشاء داخلی داشته یا خارجی و در حال پیگیری برای اعلام جزئیات این حادثه هستیم. هم‌چنین انگیزه او از قتل هنوز مشخص نیست، اما گروگانگیر کارمند اخراج شده نبوده و فقط از کار معلق شده که به‌زودی اطلاعات دقیق‌تر اعلام می‌شود.

 

خبرگزاری آسوشیتدپرس (۲۸اردیبهشت) به‌نقل از رسانه‌های محلی گزارش کرد: یک کارمند اخیراً اخراج شده از یکی از بزرگترین شرکت‌های تجاری دولتی ایران، روز چهارشنبه در محل کار سابقش در غرب ایران تیراندازی کرد و ۳ نفر را کشت و ۵نفر را مجروح کرد و سپس خودکشی کرد...

این تیراندازی در شعبه‌ایلام بنیاد مستضعفان، یک مجموعه بزرگ که کلان پروژه‌ها و مشاغل کشور را مدیریت می‌کند، انجام شد. وزارت خزانه‌داری ایالات متحده این بنیاد را در سال۲۰۲۰ تحریم کرد و آن را به‌عنوان «شبکه حمایتی کلیدی برای ولی‌فقیه ایران» با حدود ۱۶۰ شعبه در بخشهای مهم اقتصادی از جمله انرژی، ساخت و ساز و معدن توصیف کرد.

آسوشیتدپرس با یادآوری این‌که اقدامات خشونت‌آمیز در سال‌های اخیر با بدتر شدن شرایط اقتصادی کشور تشدید شده است، می‌افزاید: قیمت مواد غذایی در هفته‌های اخیر با اصلاح نظام یارانه‌ای که دولت خشم عمومی را برانگیخته، به‌شدت افزایش یافته است. همزمان با شیوع ویروس کرونا در ایران، اقدام به خودکشی نیز به طرز چشمگیری افزایش یافت. اوایل هفته جاری، مردی پس از تیراندازی و کشتن برادر، همسر و ۲تن دیگر از بستگانش در نزدیکی شهر اصفهان، خودکشی کرد...

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d3e18184-3267-4592-8fc9-d708ea76766b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات