728 x 90

۱۸۰هزار میلیارد تومان سهم رانت‌خواران از ارز ۴۲۰۰تومانی، در سال ۹۸

رانت خواری
رانت خواری

شمس‌الدین حسینی رئیس کمیسیون رونق تولید در مجلس ارتجاع روز ۴بهمن اعتراف کرد که رانت‌خواران از ارز ۴۲۰۰تومانی که قرار بود برای تأمین کالاهای اساسی اختصاص داده شود، دو برابر کل بودجهٔ عمرانی کشور در سال۱۴۰۰ به جیب زدند.

شمس‌الدین حسینی گفت: «سال ۹۸، پانزده میلیارد دلار تحت عنوان یارانهٔ کالاهای اساسی با نرخ ۴۲۰۰تومنی عرضه شده بود، این مابه‌التفاوتش را اگر ۱۲تومان در نظر بگیریم، می‌شود ۱۸۰هزار میلیارد تومان؛ این در واقع برابری می‌کند با دو برابر بودجهٔ عمرانی تقریباً که دولت برای سال۱۴۰۰ در نظر گرفته، خب این رانت ارزی حذف می‌شود».

روز گذشته ۴بهمن همچنین آخوند سلیمی عضو هیأت‌رئیسه مجلس ارتجاع با حمله به باند روحانی گفت: «قرار بود به‌دنبال توزیع ارز ۴۲۰۰تومانی، کالاهای اساسی به قیمت معقول به دست مردم برسد اما اکنون این ارز صرفاً در دست حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰نفر می‌چرخد و آنها نیز از این موقعیت سوءاستفاده می‌کنند».

وی با اشاره به این‌که طی ۳سال گذشته ۵۵میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰تومانی پرداخت شده که این عدد بسیار بزرگی است، ادامه داد: «سؤال این است چرا مردم نتیجه پرداخت این رقم بزرگ ارز ۴۲۰۰تومانی را ندیده‌اند؟» (سایت مجلس رژیم ۴بهمن۹۹).

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/35c155a1-d2e0-4a2d-934c-f69f2f4abd31"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات