728 x 90

۱۶۹ کشته در یک هفته گذشته در حوادث رانندگی

حوادث رانندگی
حوادث رانندگی

سخنگوی اورژانس کشور از مرگ ۱۶۹ نفر به‌دلیل شدت جراحات وارده در «سانحه‌های ترافیکی و غیرترافیکی» در بازه زمانی ۸ تا ۱۴ اردیبهشت خبر داد و گفت: «حوادث ویژه ترافیکی با افزایش ۴۸ درصدی نسبت به هفته قبل مواجه بوده است».

وی گفت که در عین‌حال ۶۴۵ حادثه در سامانه «ثبت حوادث ویژه» به‌ثبت رسیده است که «نسبت به هفته قبل از جهت تعداد حادثه ثبت شده شاهد افزایش ۱۱ درصدی بوده‌ایم».

بیشترین حادثه ویژه ترافیکی ثبت شده در استان سیستان و بلوچستان با ۲۲ حادثه (۱۲۴ مصدوم و ۹ فوتی)، استان فارس با ۲۰ حادثه (۱۰۸ مصدوم و ۱۰ فوتی) و استان تهران با ۱۸حادثه (۷۹ مصدوم و ۶ فوتی) بوده است.

سخنگوی اورژانس با اشاره به حوادث ویژه ترافیکی طی هفته گذشته گفت که ۲۳۳ مورد حادثه ویژه ترافیکی به‌ثبت رسید که منجر به مصدومیت ۱۳۱۷ نفر شده است و «از این تعداد ۶۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند».

بر اساس این گزارش ۱۱ مورد حوادث ترافیکی مرتبط با حمل و نقل عمومی به‌ثبت رسیده است که «منجر به مصدومیت ۱۰۸ نفر و فوت ۲ نفر شده است» و معادل ۵ درصد از سوانح ترافیکی ویژه است.

بالاترین سوانح توسط کامیون‌ها با فوت ۲۱ نفر بوده است. تصادف با وانت‌بار و موتورسیکلت نیز منجر به‌فوت ۹ نفر در هفته دوم اردیبهشت شده است.

سرکرده پلیس راهور در پایان تعطیلات نوروزی امسال گفته بود که از زمان «اجرای طرح نوروزی از ۲۴ اسفند تا بامداد ۱۴ فروردین، ۷۶۹ نفر در صحنه تصادف جان خود را از دست داده‌اند و حدود ۲۰ هزار و ۲۱۴ نفر نیز مصدوم شدند.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2f85ef69-313a-4cbd-8c65-f67ff971a436"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات