728 x 90

قیام سراسری، شماره ۲۲۴

۱۲۰ امین روز قیام، تظاهرات گسترده در زاهدان و در خاش و راسک با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای، مرگ بر سپاهی؛ مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر

اطلاعیه شورای ملی مقاومت -۲۳دی ۱۴۰۱
اطلاعیه شورای ملی مقاومت -۲۳دی ۱۴۰۱

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

قیام سراسری، شماره ۲۲۴

 

۱۲۰ امین روز قیام، تظاهرات گسترده در زاهدان و در خاش و راسک با شعارهای

مرگ بر خامنه‌ای، مرگ بر سپاهی؛ مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر؛

خامنه‌ای حیا کن، مملکتو رها کن؛ جنایت جنایت، مرگ بر این ولایت؛

جمعه ۲۳دیماه همزمان با صد و بیستمین روز قیام سراسری، مردم شجاع زاهدان بار دیگر پس از نماز جمعه به خیابان آمده و شعارهای ضدحکومتی سردادند. تظاهر کنندگان شعار می‌دادند: «مرگ بر خامنه‌ای، مرگ بر سپاهی، مرگ بر مخبر»، «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر»، «نه سلطنت نه رهبری، دموکراسی برابری»، «خامنه‌ای حیا کن، مملکتو رها کن»، «این آخرین پیامه اعدام کنید قیامه»، «می‌کشم می‌کشم، آن که برادرم کشت»، «مرگ بر جمهوری اعدامی»، «مرگ بر جمهوری به ظاهر اسلامی»، «آزادی آزادی آزادی»، «جنایت جنایت، مرگ بر این ولایت»، «مرگ بر اصل ولایت فقیه» و «مرگ بر جیره خور حکومتی». جوانان دلیر حین تظاهرات یکی از جاسوسان را شناسایی کرده و گوشمالی دادند.

زنان شجاع زاهدان هم‌چون هفته‌های قبل نقش فعالی در این تظاهرات داشتند. تظاهر کنندگان پلاکاردهایی حمل می‌کردند که بر روی آنها نوشته بود: «از خون جوانان وطن لاله دمیده»، «سوختم چون سوختبر بودم، تیر خوردم چون بلوچ بودم»، «خون در برابر خون». نیروهای سرکوبگر رژیم که از شب قبل در آماده‌باش بودند مسیرهای سه راه خیام، بهشتی و چند خیابان دیگر را بستند تا جوانان تظاهر کننده را دستگیر کنند.

در شهرهای خاش و راسک نیز مردم پس از نماز جمعه با شعارهای ضدحکومتی دست به تظاهرات زدند. مردم خاش شعار «مرگ بر خامنه‌ای» سر دادند و مردم راسک به ربوده شدن امام جمعه این شهر توسط رژیم اعتراض کردند.

شب گذشته شماری از جوانان دلیر و خانواده زندانیان برای ممانعت از اعدام جنایتکارانه محمد قبادلو از دستگیر شدگان قیام، تا سحر در برابر زندان گوهردشت تجمع کردند. در اکباتان تهران طنین شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای» از ساختمانها به گوش می‌رسید. جوانان شورشگر در بندر انزلی یک پایگاه بسیج و در جم بوشهر بنر منحوس خامنه‌ای را به آتش کشیدند.

خانم مریم رجوی با درود بر هموطنان دلیر بلوچ در زاهدان و خاش و راسک گفت پیام زاهدان پیام همه مردم ایران است که خواستار سرنگونی رژیم و حاکمیت مردم هستند و به ضحاک می‌گویند این آخرین پیامه اعدام کنی قیامه.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۳دی ۱۴۰۱ (۱۳ژانویه ۲۰۲۳)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4f4f34f0-6357-4f77-b57d-771ede848661"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات