728 x 90

قیام سراسری، شماره ۲۱۷

صد و دوازدهمین روز قیام، چهلم و گرامیداشت شهیدان قیام در ایذه، یزد، مهاباد، سنندج و ایلام

اطلاعیه شورای ملی مقاومت
اطلاعیه شورای ملی مقاومت

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

قیام سراسری، شماره ۲۱۷

 

۱۱۲ امین روز قیام، چهلم و گرامیداشت شهیدان قیام در ایذه، یزد، مهاباد، سنندج و ایلام

با حضور گسترده مردم و با شعارهای امسال سال خونه، سید علی سرنگونه، بسیجی سپاهی داعش ما شمایی

تجمع خانواده‌های زندانیان زن اعتصابی در مقابل زندان فردیس کرج

 

پنجشنبه ۱۵ دیماه در صد و دوازدهمین روز قیام، مردم مهاباد مراسم چهلم شهید شورش نیکنام را با فریادهای «شهید نمی‌میرد» برگزار کردند. در ایلام مراسم گرامیداشت شهید قیام محسن قیصری و در سنندج مراسم گرامیداشت شهید قیام محمد شریعتی بر سر مزار آنها با حضور مردم برگزار شد و مردم یزد در مراسم هفتم مهدی زارع اشکذری که بر اثر شکنجه جلادان خامنه‌ای شهید شد، شعار آزادی آزادی سر دادند.

 

مراسم چهلم شهید حامد سلحشور با حضور گسترده مردم ایذه و با شعارهای «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه»، «حامد ما محمود ما کشته شده دست سپاه»، و «بسیجی سپاهی داعش ما شمایی» تبدیل به تظاهرات پرشور مردم علیه رژیم شد. حامد سلحشور جوان ۲۲ ساله ایذه‌ای در تظاهرات ایذه دستگیر و زیر شکنجه دژخیمان خامنه‌ای به‌شهادت رسید.

 

صبح پنجشنبه خانواده‌های زندانیان زن قیام که در زندان موسوم به کچویی (فردیس) در اعتصاب غذا هستند، در مقابل این زندان تجمع کردند. زندان موسوم به کچویی یکی از صدها زندان و شکنجه‌گاه رژیم آخوندی است که زندانیان در آن از اولیه‌ترین امکانات زیستی و درمانی محروم هستند. شماری از زنانی که در جریان قیام دستگیر شده‌اند در این زندان در اعتراض به بلاتکلیفی به مدت طولانی، اتهامات واهی و مجازاتهای سنگین و محرومیت از درمان، از روز ۱۲ دی اعتصاب غذا کرده‌اند.

شامگاه چهارشنبه ۱۴ دیماه به‌رغم هوای برفی در سقز، مردم در پارک شهر تجمع کرده و شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۵ دی ۱۴۰۱ (۵ ژانویه ۲۰۲۳)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b9bfaa3a-999c-4ec2-870b-7ac0545f3ea8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات