728 x 90

قیام سراسری، شماره ۲۱۱

۱۰۷ امین روز قیام، شهادت یک جوان ۲۲ساله با شلیک پاسداران در جوانرود در مراسم چهلم ۷تن از شهیدان

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

 

قیام سراسری، شماره ۲۱۱

 

۱۰۷ امین روز قیام، شهادت یک جوان ۲۲ساله با شلیک پاسداران در جوانرود در مراسم چهلم ۷تن از شهیدان

تظاهرات در بازار مرکزی تهران، سمیرم، نجف آباد و اعتصاب کارکنان نفت در آبادان و ایلام

شنبه صبح ۱۰دیماه در صد وهفتمین روز قیام، در تهران مردم در منطقه ورودی بازار بزرگ شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه‌ای» سردادند، نیروهای سرکوبگر با گاز اشک‌آور به مقابله برخاسته و تعدادی از کسبه را دستگیر نمودند. مردم با شعار «بی‌شرف بی‌شرف» به جنگ و گریز پرداختند و شعارهایی چون «امسال سال خونه، سیدعلی سرنگونه» و «فقر فساد گرونی، میریم تا سرنگونی» سردادند. درگیری به میدان ۱۵خرداد و مناطق اطراف بازار کشید و بخش‌هایی از بازار تهران از جمله بازارهای کفاشان، طلافروشان، لوازم خانگی و ابزارآلات تعطیل شد. نیروهای سرکوبگر در وحشت از شکل‌گیری تظاهرات در میدان ولیعصر تهران نیز مستقر شده بودند.

در جوانرود مردم برای برگزاری مراسم چهلم ۷تن از شهیدان قیام به‌سمت آرامستان «حاج ابراهیم» حرکت کردند. رژیم که برای جلوگیری از تجمع مردم، از روزهای قبل نیروهای تقویتی از کرمانشاه به جوانرود اعزام کرده بود، راههای ورودی به آرامستان را بست و مانع حضور مردم شد. مردم در اطراف محل دست به اعتراض زدند که با گاز اشک‌آور و گلوله جنگی مورد تهاجم نیروهای سرکوبگر قرار گرفتند. تعدادی از مردم مجروح و به بیمارستان منتقل شدند. مردم خشمگین کیوسک نیروی انتظامی در آرامستان را به آتش کشیدند و به‌سمت شهر حرکت کردند و با شعارهای «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر خامنه‌ای»، «بسیجی سپاهی داعش ما شمایید» و «مرگ بر سپاهی» دست به تظاهرات زدند. جوانان در مقابل هجوم وحشیانه نیروهای سرکوبگر خیابان‌ها را سنگربندی و آتش روشن کردند و شعارهایی چون «کرد و بلوچ برادرند، تشنه به‌خون رهبرند» و «کردستان زاهدان، جانم فدای ایران» سر دادند. در اثر تیراندازی نیروهای سرکوبگر یک جوان ۲۲ساله به‌نام برهان الیاسی به‌شهادت رسید. مردم خشمگین در برابر خانه این شهید تجمع کردند تا مانع ربودن پیکر او توسط نیروهای رژیم شوند و پیکر او را به آرامستان برده و به خاک سپردند.

در سمیرم مردم در مقابل فرمانداری با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «فرماندار داعشی نمی‌خوایم»، «تا آخوند کفن نشود، این وطن وطن نشود» و «نترسید نترسید ما همه با هم هستیم» تظاهرات کردند و با نیروهای سرکوبگر درگیر شدند.

در نجف آباد مردم با شعار «دلارامون تو لبنان، جوونامون تو زندان»، «فقر فساد گرونی میریم تا سرنگونی» و «تا آخوند کفن نشود، این وطن وطن نشود» تظاهرات کردند.

در آبادان کارکنان رسمی پالایشگاه نفت آبادان تجمع اعتراضی برپا کردند. کارکنان شرکت نفتی آذر در استان ایلام مقابل شرکت دست به تجمع زدند و کارکنان رسمی پالایشگاه اراک دست به اعتصاب زدند. بخشی از بازار رشت نیز در اعتصاب بود.

بامداد شنبه جوانان شورشگر پایگاه بسیج را در انزلی با پرتاب کوکتل به آتش کشیدند.

خانم مریم رجوی گفت خامنه‌ای ضحاک که حتی از شهیدان و گرامیداشت یاد و نام آنها وحشت دارد، مردم قهرمان جوانرود را که برای چهلم ۷شهید قیام گرد آمده بودند، به گلوله بست و خون برهان الیاسی جوان دلاور دیگری از این دیار را به زمین ریخت. این جنایتها فقط شعله‌های قیام را فروزانتر می‌کند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۰ دی ۱۴۰۱ (۳۱ دسامبر ۲۰۲۲)

 

-

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/52ab90a0-ec94-4994-b857-3c0d8a6ac294"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات