728 x 90

یک سال پس از شهادت ژینا، جنبش انقلابی ادامه دارد - سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران

اطلاعیه سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران
اطلاعیه سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران

سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران در سالگرد به‌شهادت رسیدن مهسا امینی اطلاعیه‌یی صادر کرد که متن آن بدین شرح است:

شامگاه جمعه ۲۵شهریور ۱۴۰۱ که خبر قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی به رسانه‌ها راه یافت، زخمِ خشم و خروش مردم سر باز کرد، زنان و مردان آزادیخواه مقابل بیمارستان کسرا در تهران، آغاز راهی پرشکوه، راه رهایی و مسیر جنبش انقلابی را اعلام کردند.

۲۵شهریور ۱۴۰۱، آغاز جنبشی انقلابی است که در جریان تلاطم آن شاهد صدها قیام، خیزش و حرکت بودیم. در شامگاه آن روز بود که شعار «مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر خامنه‌ای» در سراسر ایران و جهان طنین‌انداز شد. از آن هنگام تاکنون، مردم ایران و به‌ویژه تهیدستان شهر و روستا با پیشتازی زنان، با سراسر دادن این شعارها، دریافت پیام روز ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ و پیام شهادت ژینا را اعلام می‌کنند.

حاکمان جبار و ستمگر و در رأس آن خامنه‌ای برای مهار جنبشی که به‌طور گسترده آغاز شده بود، از تمام ظرفیتهای سرکوبگرانه خود استفاده کردند تا بگویند که «جمع شد». اما اکنون که در سالگرد آغاز جنبش انقلابی توده‌یی هستیم، خود حکومت هم اعتراف می‌کند که جنبش، قیام و انقلاب مهار شدنی نیست.

بگیر و ببندها و تقلای «پیشگیرانه» رژیم در این روزها نشان می‌دهد که جنبش «جمع» نشده و این رژیم است که در وحشت از برآمد گسترده توده‌یی در حال «جمع و جور» کردن خود است.

سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران در آغاز دومین سال جنبش انقلابی از فراخوانها برای برگزاری تظاهرات، خیزش و شورش خیابانی در سراسر ایران، گردهماییها بر مزار شهیدان انقلاب به‌ویژه بر مزار مهسا، از اعتصاب عمومی و از سردادن شعار شبانه و... حمایت می‌کند.

فعالان و پشتیبانان سازمان ما از گردهماییهایی که در خارج از ایران با مرزبندی «شاه و شیخ» برگزار می‌شود، حمایت کرده و در حد توان خود در آن شرکت می‌کنند.

ما بی‌شمارانیم و برای سرنگونی رژیم استبدادی مذهبی ولایت فقیه متحد و متشکل می‌شویم

مرگ بر دیکتاتوری، مرگ بر خامنه‌ای، زنده باد آزادی

نه سلطنت نه رهبری، آزادی و برابری

سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران

دوشنبه ۲۰شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱سپتامبر ۲۰۲۳

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/73d5e845-1530-4853-b7c4-674b448bf546"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات