728 x 90

گسترش کرونا در ایران - زالی: طی ۲۴ساعت گذشته ۱۱۶نفر کرونایی در تهران فوت شدند

کرونا در ایران
کرونا در ایران

این خبر تکمیل می‌شود...

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز دوشنبه ۱۴مهر ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در۴۵۰شهر از۱۱۶هزار و ۵۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۴۰۲۳نفر، در آذربایجان غربی به ۳۰۴۲نفر، در اصفهان به ۵۹۱۴نفر، در تهران به ۲۷۵۹۱نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۸۸۵نفر، در خراسان رضوی به ۸۷۲۴نفر، در خوزستان به ۷۵۰۸نفر، در سمنان به ۱۷۳۱نفر، در قزوین به ۱۰۷۹نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۸۲۴نفر، در گلستان به ۳۳۷۶نفر، در لرستان به ۵۱۸۸نفر، در همدان به ۳۰۹۸نفر و در یزد به ۱۵۶۶نفر رسیده است.

زالی: طی ۲۴ساعت گذشته ۱۱۶نفر کرونایی در تهران فوت شدند

زالی رئیس ستاد حکومتی مقابله با کرونا در تهران خواستار تمدید محدودیتهای کرونایی تهران به مدت حداقل یک هفته دیگر شد و گفت: طی ۲۴ساعت گذشته ۱۱۶نفر کرونایی در تهران فوت شدند. وی گفت: یک هفته محدودیت تأثیری در کنترل کرونا با توجه به دوران نهفتگی دو هفته‌یی این بیماری ندارد و لذا محدودیتهای تهران باید حداقل یک هفته دیگر تمدید شود.

خبرگزاری حکومتی مهر: رکورد فوتی‌های روزانه کرونا در کرمانشاه شکسته شد

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد حکومتی مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از فوت ۱۵نفر در استان کرمانشاه در شبانه روز گذشته و ثبت رکورد جدید فوت در اثر ابتلا به کرونا خبر داد. مهدی محمدی گفت: در شبانه روز گذشته ۷۰مورد مثبت مبتلا به کرونا در استان بستری شدند و هم‌اکنون ۵۲۷بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان کرمانشاه بستری هستند.

فوت ۴۸بیمار کرونایی در اصفهان در ۲۴ساعت گذشته

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در شبانه روز گذشته تعداد ۱۹۲مورد بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان اصفهان بستری شدند. آرش نجیمی افزود: هم‌اکنون تعداد کل بیمارانی که در شهرستانهای استان به جز کاشان و آران و بیدگل با تشخیص کرونا بستری هستند هزار و ۴۸۵نفر است که از این تعداد ۲۹۱نفر وضعیت وخیم‌تری دارند. وی افزود طی ۲۴ساعت گذشته ۳۱نفر بیمار فوت شده مشکوک به کرونا و ۱۷نفر فوت مثبت قطعی به بیماری کرونا در بیمارستانهای استان اصفهان داشته‌ایم.

متخصص بیماریهای عفونی: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا بیشتر از آمار وزارت بهداشت است

مسعود مردانی در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا بیشتر از آمار وزارت بهداشت است.

گنجایش بیمارستانها پر است و جایی برای پذیرش بیمار جدید ندارند

مردانی عضو ستاد حکومتی کرونا:

تهران در وضعیت فوق حاد است اگر مردم به سفر بروند، بیمارستانهای صحرایی راه می‌افتد!

مسعود مردانی، عضو ستاد کرونا گفت: گسترش کرونا در تهران، فراتر از حاد و نگران‌کننده است و روند مقابله با کرونا، بسیار بد است . بستریها در پایتخت به شکل چشم‌گیری افزایش پیدا کرده‌اند و گنجایش بیمارستانها پر است و جایی برای پذیرش بیمار جدید ندارند، شمار جان‌باختگان کرونایی در تهران مدام رو به افزایش است. . .

نادر توکلی عضو ستاد کرونا: رکورد بستری و فوتیها در استان تهران، طی روزهای اخیر

نادر توکلی معاون درمان ستاد حکومتی مقابله با کرونا در استان تهران روز ۱۴مهر اعتراف کرد: همه بیمارستانها به‌شکل مستقیم یا غیرمستقیم درگیر بیماری کرونا هستند. بنابراین در تهران همه مراکز درگیر بیماری کرونا هستند. وضعیت در تهران اصلاً مساعد نیست. وی افزود: تعداد فوتی‌های کرونا در تهران قابل‌توجه است؛ طی روزهای اخیر رکورد بستری و فوتی‌ها را در استان تجربه کردیم.

اعتراف زالی: ما در یک وضعیت کاملاً بحرانی به سر میبریم

زالی رئیس ستاد حکومتی مقابله با کرونا در تهران روز ۱۴مهر به وضعیت کاملاً بحرانی در استان تهران بر اثر گسترش کرونا اعتراف کرد و گفت:

«در شهر و استان تهران ما در یک وضعیت کاملاً بحرانی به سر می‌بریم این وضعیت شاید از نظر تعداد مرگ و میر تعداد مبتلایان تعداد مراجعین سرپایی یک رشد خیلی قابل توجهی داشته باشد یعنی ما در کمتر از ده روز عدد میزان فوتی و عدد میزان ابتلا و بستری ما در تهران به میزان در واقع سه تا چهار هفته‌یی بوده که ما در پیک دوم با آن روبه‌رو بودیم یعنی در پیک دومی که اواسط تابستان تجربه کردیم».

رکورد آمار قطره چکانی وزارت بهداشت رژیم با ۲۳۵ جان‌باخته

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم طی آمار قطره چکانی روزانه اعتراف کرد در شبانه روز گذشته ۲۳۵نفر از مبتلایان به کرونا جان خود را از دست داده‌اند. این رقم رسمی رژیم بیشترین تعداد جان‌باختگان در یک روز از شروع اعلام شیوع کرونا از اسفند سال گذشته تاکنون بوده است. سخنگوی وزارت بهداشت رژیم هم‌چنین گفت چهار هزار و ۱۶۷نفر از مبتلایان کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

فقط ۴ تخت خالی تا تکمیل ظرفیت بیمارستانهای بهبهان

رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان به افزایش مبتلایان به کرونا اعتراف کرد و گفت: تمامی‌بخش‌ها و تختهای بیمارستان از بیماران مبتلا به کرونا پر شده است و در بیمارستان تأمین اجتماعی نیز فقط ۴ تخت خالی در حال حاضر وجود دارد. شاکری‌نژاد افزود: در حال حاضر در بهبهان ارتباط کرونایی فامیلی یک نسبت ۴٧ درصد بوده که این آمار نسبتاً بالاست. باشگاه خبرنگاران جوان (رژیم) ۱۴/۷/۹۹

گورهای حفر شده برای قربانیان کرونا

گزارشی از گورستان سنندج

قطعه یازده بهشت محمدی سنندج مخصوص دفن فوتیهای کرونا است. مرگ و میر زیاد شده است.

دوماه پیش ۲تا ۳تا قبر بیشتر نبود؛ الآن قطعه جدید پر از کروناییها شده است وگورهای جدید حفر کرده‌اند . به‌خاطر این‌که تلفات خیلی زیاد شده و جا برای دفن ندارند دارند کوه را می‌شکافند.

بسیاری از اماکن در سنندج مثل مثل رستورانها؛ آرایشگاهها وآرامستانها و سالنهای عروسی را به مدت ۱۴ روز بستند.

- سنندج گورهای حفرشده برای فوتیهای کرون

مسعود مردانی پزشک متخصص بیماریهای عفونی: باور کنید مرگ «کرونا» سراغ همه ما می‌آید/ تعداد قربانیان بیش از آمار رسمی است

مسعود مردانی عضو کمیته حکومتی مقابله با کرونا گفت: عاجزانه از مردم خواهش می‌کنم در تعطیلات تجمیعی هفته‌های آتی، از سفرهای تفریحی و بی‌مورد صرف‌نظر کنند.

آمار برای ترسیدن مردم اعلام نمی‌شود بلکه برای واقع‌بینی مردم اعلام می‌شود. که البته اعتقاد من این است که آمار فوت ممکن است از این عدد بسیار بیشتر باشد.

حالا و در این شرایط، مرگ دیگر برای همسایه نیست بلکه پشت در خانه ما هم نشسته و برای ما هم اتفاق می‌افتد و ممکن است یک روز من و شما هم بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان‌مان را از دست بدهیم.

آنچه امروز با رفتار مردم شاهد هستیم این است که ویروس کرونا حداقل تا تابستان سال آینده هم با ما خواهد بود و قربانی خواهد گرفت.

هشدار یک پزشک: شمار جان‌باختگان کرونا روزانه به ۹۰۰ تن خواهد رسید

آمیتیس رمضانی پزشک متخصص به پر بودن بیمارستانها و خواباندن بیماران در راهروها اشاره کرد و پیش‌بینی کرد تعداد جان‌باختگان به ۹۰۰ تن برسد.

الان مراجعات به اورژانس ها، بستریها، بستریهای بخش، آی.سی.یو خیلی زیاد است یعنی چندین برابر شده است.

مجری: خانم دکتر واقعی است می‌گویند حتی تو راهروها هم دیگه...

دکتر رمضانی: «بله حتی مواردی از شهرستانها و حتی تهران گزارش‌شده که واقعاً در راهروها داریم مریض را می‌بینیم و نگه می‌داریم تا بالاخره ترخیص بشه یک نفر تا جای انرا به فرد دیگه‌ای بدهیم و این اصلاً شرایط خوبی نیست و اگر قرار باشه این شکل ادامه پیدا کنه در یک ماه آینده همین‌طور که الآن می‌بینید ما مرگ و میر خیلی بالایی داریم نزدیک ۲۰۰نفر و بعد بخواهد این به ۶۰۰نفر برسد و یک پیش‌بینی هم وجود دارد که گفته‌اند اگر رعایت نکنیم تا آذر به ۹۰۰نفر هم می‌رسد».

ابتلای همه ساکنان یک روستا در خوزستان به کرونا

هدایت‌الله خادمی، عضو دوره قبلی مجلس ارتجاع از ایذه فاش ساخت همه ساکنان یک روستا در خوزستان به کرونا مبتلا و به‌حال خود رها شده‌اند.

وی در یک پیام توئیتری خطاب به وزیر بهداشت و استاندار رژیم در خوزستان نوشت: کل مردم یک روستای شهرستان ایذه مبتلا به کرونا و بی‌پناه رها شده‌اند‌، ۳ یا ۴نفر از یک خانواده فوت کرده‌اند. وی عملکرد عوامل رژیم را دلیل چنین وضعیتی اعلام کرد.

وضعیت ۱۴۰ بیمار کرونایی در قم وخیم است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به ادامه وضعیت قرمز کرونا در قم گفت: در شبانه روز گذشته ۱۸۰بیمار مشکوک به ویروس کرونا در مراکز درمانی قم پذیرش شدند. محمدرضا قدیر، با اشاره به فوت ۱۱بیمار کرونایی قم بر اثر عوارض ناشی از کرونا در ۲۴ساعت گذشته، گفت: هم‌اکنون ۷۷۳بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم بستری هستند که حال ۱۴۰نفر از آنها که در بخش مراقبتهای ویژه بستری شده‌اند، وخیم گزارش‌شده است.