728 x 90

اعتراض علیه افزایش قیمت بنزین – شماره ۲

گسترش تظاهرات علیه افزایش قیمت بنزین به شهرهای مختلف کشور

اطلاعیه دبیرخانه شورای  ملی مقاومت ایران
اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

شامگاه امروز ۲۴آبان ۹۸ شهرهای مختلف ایران شاهد موجی از اعتراضات مردمی در اعتراض به ۳برابر شدن قیمت بنزین بود.

 

اهواز و بیشتر شهرهای خوزستان صحنه تظاهرات اعتراضی بود. در اهواز نیروی سرکوبگر انتظامی به مردم معترض حمله‌ور شده و شیشه‌های شماری از خودروهای آنان را خرد کرد. اما جوانان اهوازی با آنها درگیر شده و بهنگام حمله نیروهای سرکوبگر، دستجمعی روی آسفالت خیابان نشستند و باعث عقب‌نشینی آنها شدند. آنان هم‌چنین اتوبان ملاثانی را مسدود کردند. آنها هم‌چنین شعار می‌دادند، «سوریه را رها کن، فکری به‌حال ما کن»، «نترسید نترسید، ما همه با هم هستیم».

 

شامگاه امروز، مردم مشهد در بزرگراه وکیل‌آباد تجمع بزرگی بپاکردند و با خاموش کردن خودروهایشان بزرگراه را مسدود کردند. مردم شعار می‌دادند، «دیکتاتور حیا کن، مملکتو رها کن»، «روحانی حیا کن، مملکتو رها کن»، «مرگ بر روحانی». آنها هم‌چنین تراکتهایی را در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود: «دیگر بنزین نخواهم زد، یک دست صدا ندارد».

 

در هشتگرد کرج نیز مردم در اعتراض به افزایش قیمت بنزین با خودروهایشان به خیابان‌ها آمدند و دست به اعتراض زدند. تظاهرات مشابهی در شیراز، کرج و سیرجان جریان داشت.

 

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، با درود به مردم غیور مشهد شیراز، کرج، سیرجان، اهواز و دیگر شهرها که در مقابل رژیم فاسد و تبهکار آخوندی بپا خاسته‌اند، از عموم جوانان خواست به حمایت از تظاهر کنندگان قیام کنند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۴آبان ۱۳۹۸(۱۵نوامبر ۲۰۱۹)