728 x 90

گسترش اعتراضات در پی بن بست سیاسی و تشدید بحران اقتصادی در لبنان

گسترش اعتراضات لبنان
گسترش اعتراضات لبنان

به‌دنبال بی‌ثباتی سیاسی و افتصاد فروپاشیده در لبنان، جمعه ۲۲اسفند، هزاران نفر در بیروت دست به تظاهرات زدند و خواستار تشکیل یک دولت مستقل در این کشور بحران‌زده شدند.

ادامه بحران سیاسی با وجود یک دولت فاسد در این کشور که در اواخر سال گذشته شروع شد، منجر به فروپاشی اقتصادی و بحران فزاینده اجتماعی در جامعه لبنان که بیش از نیمی از جمعیت این کشور در فقر معیشتی به‌سر می‌برند به‌ویژه با سقوط ارزش پول ملی در این کشور، لبنان را در آستانه فروپاشی قرار داده است به‌طوری که محمد فهمی، وزیر این کشور گفت: «امنیت کشور کاملاً فلج شده و امکان وقوع هر اتفاقی وجود دارد».

 

در ادامه سلسله اعتراضات در لبنان، تظاهرات کنندگان با انتشار بیانیه‌ای خاطرنشان کردند: «با توجه به ناکارآمدی و ورشکستگی رهبران سیاسی و اجتماعی فعلی کشور ما دست به تظاهرات زده و خواستار تشکیل یک دولت مستقل و بدیلی برای سیستم حکومتی فعلی هستیم».


به گزارش آسوشیتدپرس، وزیر خارجه فرانسه روز پنجشنبه ۲۱اسفند، با بیان این‌که وقت چندانی تا فروپاشی کامل لبنان باقی نمانده است گفت، این فروپاشی نه تنها برای مردم لبنان فاجعه‌آمیز است بلکه برای صدها هزار پناهنده سوری و فلسطینی که به این کشور پناه برده‌اند‌ و برای کل منطقه چنین خواهد بود.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ba3a0887-e1ff-40ca-a16c-ba8745f8f2e1"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات