728 x 90

گزمه‌های ولایت در شهرداریها

شهرداری در همه کشورها ارگانی است که با انتخاب مردم و در خدمت مردم به مشکلات شهروندان می‌پردازد. اما در نظام ولایت فقیه مأموران شهرداری در کنار جلادان انتظامی، وزارت اطلاعات و نیروهای وحشی بسیج و سپاه و لباس‌شخصی‌های خامنه‌ای، یکی از سی‌وچند ارگانی است که به سرکوب مردم اشتغال دارند.

آنها مانند داروغه‌های قدیم در خیابان‌ها جولان می‌دهند و در روز روشن ضمن آزار و اذیت کسبه از آنها باج می‌گیرند.

ساعت ۳بامداد جمعه ۲۲شهریور ۹۸ اوباش شهرداری رژیم در پیرانشهر با لودر به دکه‌های میوه‌فروشان پارک کودک در این شهر حمله کرده و حدود ۴۰دکه دست‌فروشان محروم را تخریب کردند. مأموران شهرداری رژیم همچنین تعدادی گاری فروش میوه را غارت کردند.

جنایت سرکوبگران شهرداری آن‌قدر فجیع و تکان‌دهند است که یک رسانهٔ حکومتی اعتراف کرد: «کودک کار ۹ساله‌ای که روزانه ۲۰ساعت زباله جمع می‌کند تا آخر ماه حداقل درآمدی داشته باشد گاهی ناچار می‌شود نیمی از درآمد اندکش را به مأموران فاسد شهرداری باج دهد».(تسنیم، ۲۸مرداد ۹۷)

از آنجا که فلسفه وجودی این نیروها سرکوب و باجگیری است، برای غارت قانونی و بی‌دردسر مردم حتی معابر خیابانهای تهران را قطعه‌بندی کرده و به دست‌فروشان محروم اجاره می‌دهند

یک دست‌فروش فقیر با آه و ناله می‌گوید: «مأمورای شهرداری جای منو فروختن به ۲نفر دیگه. من مریض بودم نیومدم. می‌گم پس پولمو بدین می‌گه ازت گرفتم. گردن کلفتم. بازم می‌تونم ازت بگیرم».

البته همین قلدران وحشی وقتی با کمترین فضای اعتراض و حمایت از دست‌فروشان روبه‌رو می‌شوند، سریع صحنه را از ترس ترک می‌کنند و می‌دانند وقتی آتش خشم مردم زبانه می‌کشد، باتون و چماق و سلاح به‌کارشان نمی‌آید.