728 x 90

گزارش یونایتدپرس بین‌المللی درباره محاکمه دیپلمات تروریست رژیم آخوندی در بلژیک

محاکمه اسدالله اسدی در بلژیک
محاکمه اسدالله اسدی در بلژیک

محاکمه اسدی در بلژیک در ۲۷ نوامبر شروع می‌شود

این اولین بار است که یک دیپلمات رژیم ایران در خاک اروپا

به جرم شرکت مستقیم در عمل تروریستی دستگیر و محاکمه می‌شود

این بمب‌گذاری تنها با تأیید خامنه‌ای و روحانی

می‌تواند طراحی شده باشد

ظریف و محمود علوی و فرماندهان سپاه و نیروی قدس نیز

در این توطئه تروریست دست داشته‌اند

یونایتدپرس بین‌المللی ۲۶ اکتبر ۲۰۲۰: دیکشنری چمبرز انگلستان دیپلمات را این‌چنین تعریف می‌کند: یک مقام دولتی یا یک نفر در مأموریت دیپلماتیک، یا یک فرد کاردان و مدبر. اما رفتار اسدالله اسدی یک دیپلمات بلندپایه سفارت رژیم ایران در وین با هیچ‌کدام از این تعاریف همخوان نیست.

در ژوئن ۲۰۱۸ اسدالله اسدی هنگام تحویل دادن ۵۰۰گرم مواد انفجاری و یک چاشنی به یک زوج ایرانی در آنتورپ بلژیک دستگیر شد. وی به این زوج دستور داد تا به پاریس رفته و این بمب را در گردهمایی بزرگ شورای ملی مقاومت ایران با حضور بیش از ۱۰۰هزار نفر شامل مهمانانی از جمله؛ رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک، نیوت گینگریچ، رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا، استیون هارپر، نخست‌وزیر سابق کانادا و شماری دیگر از شخصیتهای برجسته بین‌المللی منفجر کنند. اسدی هر یک از اصول دیپلماتیک را نقض کرده و موجی از شوک را به سراسر جهان متمدن فرستاده است.

محاکمه اسدی در بلژیک در ۲۷نوامبر شروع می‌شود. این اولین بار است که یک دیپلمات رژیم ایران در خاک اروپا به جرم شرکت مستقیم در عمل تروریستی دستگیر و به زندان می‌افتد. به‌رغم تلاشهای رژیم ایران برای آزادی اسدی از زندان بلژیک، مقامات این کشور بر موضع خود علیه ترخیص اسدی پافشاری کرده‌اند.

بنا به گزارش رویترز، اسدی خشمگینانه مقامات پلیس بلژیک را تهدید کرده است که اگر گناهکار اعلام شود علیه اهداف اروپا از سوی گروه‌های ناشناس تلافی صورت خواهد گرفت.

انفجار بمب در چنین ابعادی که بدون شک باعث کشته و زخمی شدن صدها نفر در خاک اروپا می‌شد، می‌تواند تنها با تأیید خامنه‌ای و به‌اصطلاح رئیس‌جمهور او روحانی مورد تأیید قرار گرفته است.

از سوی دیگر ظریف به‌عنوان وزیر خارجه مسئول امور دیپلماتیک رژیم ایران، هم‌چنین محمود علوی، وزیر اطلاعات و امنیت و فرماندهان سپاه و نیروی قدس نیز در این توطئه تروریست دست داشته‌اند.

ترامپ رژیم ایران را «رژیم شماره یک حامی تروریسم در جهان» توصیف کرده است. ترامپ معتقد است که رژیم ایران تنها از طریق سرکوب داخلی علیه مردم خود و گسترش تروریسم در خارج از مرزهایش بر سر قدرت باقی مانده است.

از این رو، دخالت مستقیم ظریف در بمب‌گذاری اسدی موضع سخت آمریکا علیه رژیم ایران را مشروع کرده است.