728 x 90

گزارش شکست پروژه فضایی - موشکی رژیم

گزارش شکست پروژه فضایی
گزارش شکست پروژه فضایی

خبرگزاری رژیم اعلام کرد به‌زودی ۴ماهواره رژیم برای پرتاب به فضا آماده می‌شوند، این در حالی است که خبرگزاری پاسداران موسوم به فارس شب گذشته در توجیه انفجار مشکوک و پرسروصدای دو روز پیش در آسمان تأسیسات هسته‌یی نطنز، ضمن اسم بردن از تمامی طرح‌های موشکی و پدافندی رژیم نوشت هدف اصلی رژیم در این مقطع، دستیابی به توان مقابله با پهپادهای ارتفاع پایین است! (سایت حکومتی جوان۱۲آذر)

شکست پروژه فضایی - موشکی رژیم

روز ۲۱مهر ۱۴۰۰ کیهان خامنه‌ای نوشت: «احیای صنعت هوا – فضا، اولویت فوری و اضطراری» دارد.

کیهان افزوده: «پیشرفت‌های فضایی در سال۹۲ متوقف شد، در حالی‌که طبق سند نقشه جامع علمی کشور، مصوب دی۸۹ و دی ۹۱ قرار بود تا سال۱۴۰۴، طی ۴ گام، ما در ۴ مدار مختلف در فاصله ۳۶هزار کیلومتری زمین، ماهواره قرار داده باشیم. اما فتح‌اله امی رئیس پژوهشگاه هوافضای رژیم در بهمن ۹۸ گفت تا آبان ۹۵ کمتر از ۱۰درصد اهدافمان در این زمینه محقق شده است!»

کیهان ادامه داده: «سیر پرتاب‌های ناموفق و تأخیر و توقف پروژه‌ها سرانجام به واقعیت رایج ۸سال گذشته تبدیل شد!

در حالی‌که طبق برنامه چشم‌انداز باید در سال۱۴۰۰ به سراغ ماهواره‌های عملیاتی می‌رفتیم ولی اکنون مدار ۴۲ درجه به‌عنوان دارایی‌های کشور از دسترس ما خارج می‌شود و آزمایشگاه ملی فضایی هنوز راه‌اندازی نشده است! آن هم در شرایطی که همسایگانی مانند ترکیه و امارات و عربستان، در رزرو کردن نقاط مداری با ماهواره‌های مخابراتی و رادیو تلویزیونی و اشاعه فرهنگ خود موفق بوده‌اند و ما (یعنی دیکتاتوری آخوندها) به‌شدت عقب مانده‌ایم».

کیهان خامنه‌ای البته به نقش عقب‌ماندگی علمی و ورشکستگی مالی نظام در این شکست، هیچ اشاره‌یی نمی‌کند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/63c5a390-8334-48c6-bdd9-1e9f4a12fc54"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات