728 x 90

گزارش تکمیلی از شورش در زندان شیبان اهواز، انتشار نام دو تن دیگر از شهیدان شورش

زندان شیبان اهواز
زندان شیبان اهواز

نام یکی دیگر از زندانیان زندان شیبان اهواز که در جریان شورش روز سه‌شنبه ۱۲فروردین ۱۳۹۹ جان باخت مجید قیطاسی است. هنگامی که زندانیان دست به شورش زدند و آتش‌سوزی رخ داد، زندانبانان جنایتکار از بازکردن درهای بند خودداری کردند و تعدادی از زندانیان در میان شعله‌های آتش سوختند که مجید قیطاسی در میان آنها بود. پیکر وی روز ۱۵فروردین ۱۳۹۹ در اندیمشک به خاک سپرده شد.

یکی دیگر از زندانیانی که در این جنایت دژخیمان خامنه‌ای به‌شهادت رسید، اسماعیل قلاوند نام دارد که مراسم خاکسپاری وی نیز با مجید قیطاسی انجام شد.

در جریان این شورش، یکی دیگر از زندانیان ناصر زبیدی نیز با گلوله دژخیمان به‌شهادت رسید.

 

زندان شیبان اهواز که حدود ۸هزار زندانی را در خود جای داده است به‌صورت سوله‌های جداگانه است و در هر سوله هزار زندانی را حبس کرده‌اند. خطر شیوع کرونا در این زندان و خودداری رژیم جنایت‌پیشه آخوندی از آزادی زندانیان ممکن است به یک فاجعه تبدیل شود.

رژیم آخوندی برای جلوگیری از انتشار اطلاعات مربوط به سرکوب وحشیانه زندانیان در جریان شورش ۱۲فروردین، تلفنهای زندان را قطع کرده و به خانواده‌های زندانیان که برای اطلاع از وضعیت فرزندانشان مراجعه می‌کنند هیچ پاسخی نمی‌دهد.

 

 

خانم مریم رجوی، خواستار محکوم کردن جنایت بزرگ رژیم آخوندی در زندانهای ایران از سوی جامعه جهانی و اعزام هیات تحقیق بین‌المللی به زندانهای سپیدار و شیبان اهواز و اطلاع از شمار شهیدان و مجروحان و وضعیت بیماران و عموم زندانیان به‌ویژه زندانیان ناپدید شده گردید.

خانم رجوی کمیسر عالی حقوق‌بشر و گزارشگر ویژه حقوق‌بشر در ایران و دیگر مراجع ذیربط بین‌المللی را به اقدام فوری برای وادار کردن رژیم به اعلام وضعیت و محل نگهداری مجروحان و زندانیان ناپدید شده فراخواند. وی از خانواده‌ها و بستگان و دوستان زندانیان خواست یک‌دم از پیگیری این اسیران غافل نشوند و تا آزادی بی‌قید و شرط همه آنها از پا ننشینند. رژیم باید همه آنها را آزاد کند و این تنها راه نجات آنها از کروناست. (بخشی از اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران -۱۵فروردین ۹۹)