728 x 90

گزارش تصویری - کنفرانس ‌ایران، استمرار جنایت علیه بشریت در پارلمان اروپا - وظایف سیاسی و اخلاقی اروپا

تصاویری از کنفرانس در پارلمان اروپا آنلاین، که روز چهارشنبه ۱۶مهرماه ۹۹ساعت ۱۴به‌وقت اروپا و ۱۵۳۰ به وقت تهران، با حضور خانم مریم رجوی و۳۳پارلمانتر و شخصیت سیاسی از اروپا، شامل شماری از وزاری پیشین و اعضای کمسیونهای خارجه و حقوق‌بشر و معاونان کمیسیونها و گروه‌های پارلمانی در پارلمان برگزار گردید، سخنرانان بر ضرورت اعمال قاطعیت علیه دیکتاتوری مذهبی آخوندها و حمایت از خیزشهای مردمی و مقاومت سازمان‌یافته مردم ایران تأکید کردند. همزمان یاران شورشگر در مقابل پارلمان اروپا در بروکسل تظاهراتی برپا کردند و از اهداف این کنفرانس حمایت کردند.

خانم مریم رجوی در این کنفرانس گفت:

نمایندگان محترم!
از فرصت صحبت با شما و توجه مستمرتان به‌ رنج‌های مردم ایران و خواست‌شان برای استقرار آزادی و علیه دیکتاتوری مذهبی تشکر می‌کنم.
ده‌ها زندانی سیاسی در ایران زیر حکم اعدام هستند. زندانیان سیاسی تحت شکنجه قرار دارند.
و امروز شما می‌توانید صدای خانواده‌های هزاران شهید خیزش‌های اخیر را بشنوید که اروپا و تمام جهان را به ‌یاری فرا می‌خوانند.
این رژیم با خشم و نارضایتی اکثریت قریب باتفاق مردم ایران مواجه است. علاوه بر هزاران حرکت اعتراضی کوچک و بزرگ، از دیماه ۱۳۹۶ (ژانویه ۲۰۱۸) تا به‌حال، پنج قیام سراسری رخ داده است.
کامیونداران، معلمان، پرستان، دانشجویان، کارگران و نفتگران بارها به‌ اعتراض برخاسته‌اند. کانون‌های شورشی و جوانان شورشگر، با اقدام‌هایشان تاثیر زیادی بر شکستن جو رعب و وحشت می‌گذارند و برای قیام‌ها و اعتراضهای بیشتر راهگشایی می‌کنند.

نمایندگان محترم،
برخی‌ها از سیاست‌های ضدبشری آخوندها تعجب می‌کنند که چرا به‌رغم اعتراضهای مردم ایران و جامعه جهانی، یک قهرمان ملی یعنی نوید افکاری را اعدام می‌کنند؟
چرا ‌فرودگاهها و تأسیسات نفتی و نفتکش‌ها را هدف قرار می‌دهند؟
و چرا از برنامه اتمی، برنامه موشکی و جنگهای جنایتکارانه در خاورمیانه دست برنمی‌دارند؟

پیآمد سیاست فاجعه‌بار غرب

امروز دیگر از توهم اصلاح‌طلبی یا میانه‌روی یا تغییر رفتار رژیم، چیزی باقی نمانده است.
سال‌ها پیش از این تروئیکای اروپا، دیالوگ حقوق‌بشر، دیالوگ انتقادی و تعامل سازنده را هم با این رژیم تجربه کرد. پیآمد هر کدام از این سیاست‌ها فاجعه‌بار بود.....(جزئیات بیشتر)

سخنرانان کنفرانس آنلاین در پارلمان اروپا تأکید کردند:

اوضاع حقوق‌بشر در ایران فاجعه‌بار است. رژیم ایران به نسبت جمعیت خود رکور دار اعدام در جهان است.

ما نمی‌توانیم آنچه در ایران افتاده است فراموش کنیم. ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال۱۳۶۷ قتل‌عام شدند و آمران و عاملان آن هنوز مجازات نشده‌اند. ما نمی‌توانیم مرگ ۱۵۰۰تن از تظاهر کنندگان در قیام آبان ۹۸ ایران را که برای آزادی خود مبارزه کردند فراموش کنیم. ما نمی‌توانیم اعدام اخیر و وحشتناک نوید افکاری قهرمان کشتی را فراموش کنیم. باید یک هیأت مستقل حقیقت‌یاب به ایران سفر کند و با زندانیان سیاسی دیدار کند.

سخنرانان کنفرانس آنلاین در پارلمان اروپا حمایت کامل خود را از آلترناتیو دموکراتیک شورای ملی مقاومت و از برنامه ۱۰ماده‌ای خانم مریم رجوی برای ایران آزاد و دموکراتیک اعلام کردند

نمایندگان پارلمان اروپا و سخنرانان کنفرانس تأکید کردند: اتحادیه اروپا باید اقدامات مشخص عملی علیه رژیم ایران انجام دهد. بهترین راه برای رهبران اتحادیه اروپا و دولتهای اروپایی این است که رژیم را از منابع و پولی که نیاز دارد با اعمال مجدد تحریم‌ها و قطعنامه‌های سازمان ملل و تمدید تحریم تسلیحاتی محروم کنند. این سیاست قاطعانه باید رژیم ایران را به‌خاطر اعمال تروریستی در اروپا و سرکوب داخلی آن مورد حسابرسی قرار دهد.