728 x 90

گزارش تحقیقی رسانه‌های آلمانی: معترضان علاوه بر شکنجه جسمی مورد شکنجه روانی و جنسی فراوان نیز قرار گرفته‌اند

قیام سراسری مردم ایران -۱۴۰۱
قیام سراسری مردم ایران -۱۴۰۱

شماری از رسانه‌های آلمان جمعه ۱۴بهمن، در یک گزارشی تحقیقی در مورد سرکوب بیرحمانه و کشتار معترضان در قیام سراسری مردم ایران، موضوع شکنجه بازداشت شدگان را مورد بررسی قرار دادند و به‌نقل از برخی معترضان، از شلاق و خشونت‌های روانی و جنسی در زندانهای رژیم ایران خبر دادند.

زوددویچه تسایتونگ پرتیراژترین روزنامهٔ آلمان و وست‌دویچر روندفونک «WDR» هم‌چنین رادیو و تلویزیون عمومی شمال آلمان که در هامبورگ مستقر است و «NDR»، در گفتگو با برخی از زندانیان سابق ایران و یک زندانبان فراری گزارش دادند که رژیم ایران در برخورد با بازداشت شدگان اعتراضات سراسری بسیار بی‌رحمانه عمل می‌کند.
یکی از مصاحبه‌کنندگان به این رسانه‌ها گفته است که همزمان با اعتراضات مردمی در خیابان به همراه دوستش بازداشت و به کلانتری منتقل شدند و در مرکز پلیس «چند مرد»، او را لگد زده و باباتون برقی از او بازجویی کردند و او را تهدید اعترافات اجباری کرده‌اند و گفته‌اند اگر اعترافات مدنظر پلیس را ارائه نکند مورد شکنجه قرار خواهد گرفت.
او و دوستش توانستند از کلانتری خارج شوند با این حال، وی می‌گوید: «اگر خیابان‌ها دوباره شلوغ شود، به اعتراض خود ادامه خواهم داد، چون ما نسلی هستیم که آزادی می‌خواهیم، هیچ نسلی به اندازه ما شجاع نبوده است».
رسانه‌های آلمانی هم‌چنین گزارش دادند که معترضان علاوه بر شکنجه‌های جسمی، مورد شکنجه روانی و جنسی فراوان نیز قرار گرفته‌اند و وزارت‌خارجه آلمان نیز به شواهدی از این شکنجه‌ها دست یافته است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2e308833-5473-4f50-a39e-c0fd4402b212"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات