728 x 90

آخرین گزارش آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا: استفاده حوثی‌ها از موشکها و هواپیماهای بدون سرنشین ایرانی

سلاحهای ارسالی رژیم ایران برای شبه‌نظامیان حوثی
سلاحهای ارسالی رژیم ایران برای شبه‌نظامیان حوثی

سنتکام روز چهارشنبه ۲۵ بهمن‌ماه در توئیتی که در شبکه ایکس منتشر کرد با اشاره به آخرین گزارش آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا نوشت: (دی‌آی‌ای) استفاده حوثی‌ها از موشکها و هواپیماهای بدون سرنشین ایرانی برای انجام حملات در سراسر خاورمیانه را تأیید می‌کند.

بر اساس گزارش طبقه‌بندی نشده‌ای که روز ۱۶ بهمن‌ماه، توسط آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا منتشر شد، تحلیل‌ها تأیید می‌کند که نیروهای حوثی از موشکهای ایرانی و هواپیماهای بدون سرنشین علیه اهداف نظامی و غیرنظامی در سراسر منطقه استفاده کرده‌اند.

هم‌چنین در گزارش بر تقویت روابط بین حوثی‌ها و ایران تأکید می‌کند. بنا بر این گزارش، از سال ۲۰۱۴، نیروی قدس سپاه پاسداران رژیم ایران زرادخانه رو به رشدی از سلاحها و آموزش‌های پیشرفته را در اختیار حوثی‌ها قرار داده است.

آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا تأکید می‌کند که کمکهای ایران به حوثی‌ها این امکان را داده است که از نوامبر ۲۰۲۳ حملات موشکی و پهپادی علیه کشتی‌های تجاری در دریای سرخ انجام دهند و آزادی دریانوردی و تجارت بین‌المللی را در یکی از حیاتی‌ترین آبراه‌های جهان تهدید کنند.

حوثی‌های مورد حمایت رژیم ایران با بهانه حمایت از فلسطینی‌ها بارها به سمت کشتی‌های تجاری و نظامی شلیک کرده و خواستار توقف عملیات نظامی اسراییل در غزه شده‌اند. این در حالی است که سران حکومت ایران می‌گویند گروه‌های «مقاومت» از جمله حوثی‌ها، به‌طور مستقل عمل می‌کنند.

حملات حوثی‌ها در سه ماه گذشته باعث شده چندین شرکت بزرگ کشتیرانی مسیر کشتی‌های خود را از دریای سرخ تغییر دهند و مسیرهای طولانی‌تر و گران‌تر را جایگزین کنند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/35d6c70e-cfcb-491e-a489-10388594c30a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات