728 x 90

گرد و خاک خوزستان ۹۸۱ نفر را راهی بیمارستان کرد

گرد و خاک خوزستان ۹۸۱ نفر را راهی بیمارستان کرد
گرد و خاک خوزستان ۹۸۱ نفر را راهی بیمارستان کرد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی رژیم در اهواز سه‌شنبه ۳خرداد گفت: درپی وقوع پدیده ریزگردها در استان خوزستان طی شبانه روز گذشته تعداد ۹۸۱بیمار دارای علائم تنفسی به مراکز درمانی خوزستان مراجعه و تحت مراقبت قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری حکومتی ایرنا غلظت گرد و غبار با اندازه ۱۰ میکرون (PM۱۰) در ساعت هشت صبح سه‌شنبه در شهرستانهای آبادان ۹۴۳، امیدیه ۲هزار و ۳۳۹، اندیمشک ۲هزار و ۴۸۱، اهواز یک‌هزار و ۹۸۵، بندر امام یک‌هزار و ۵۷۳، بهبهان ۲هزار و ۳۶۴، حمیدیه یک‌هزار و ۲۰۱، رامشیر ۲هزار و ۵۵۴، دشت آزادگان یک‌هزار و ۶۵، شادگان یک‌هزار و ۵۸۷، شوش یک‌هزار و ۸۰۰، شوشتر ۲هزار و ۸۰۸، گتوند یک‌هزار و ۹۸۰، ماهشهر یک‌هزار و ۶۷۳، مسجدسلیمان ۲هزار و ۱۶۹ و هندیجان ۲هزار و ۲۵۲ میکرو گرم برمترمکعب بود.

حد مجاز غبار در هوا ۱۵۰ میکرو گرم برمترمکعب است.

خوزستان از شب گذشته با طوفان شدید گرد و خاک مواجه بوده که تعطیلی سراسری مدارس و ادارات استان را در روز سه‌شنبه (امروز) به‌دنبال داشته است. چنانکه غلظت گرد و غبار در حمیدیه در ساعت ۲۰ دیروز به ۱۰هزار، در اهواز به هفت هزار و ۱۴۳، در شادگان به هشت هزار و ۳۳۵ و شوشتر به پنج هزار میکرو گرم برمترمکعب رسید.

پیش از این نیز، هوای خوزستان در پی گرد و غبار شدید روز ۲۷اردیبهشت مدارس، دانشگاهها و ادارات سراسر استان را تعطیل اعلام شده بود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/74f88feb-59ea-40e0-a3ae-6a76737fe560"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات