728 x 90

گردهمایی جهانی ایران آزاد - گزیدهٔ شماری از سخنرانیها و پیامها از ۵قارهٔ جهان

گردهمایی جهانی ایران آزاد ۱۴۰۱
گردهمایی جهانی ایران آزاد ۱۴۰۱

خوزه مانوئل فرناندز نمایندهٔ پارلمان اروپا از پرتغال

من بیانیه‌یی را به شما تقدیم می‌کنم که توسط ۲۰۰عضو پارلمان اروپا امضا شده است در این بیانیه ما اعضای پارلمان اروپا، اتحادیه اروپا را فرا می‌خوانیم تا قتل‌عام سال۶۷ را به‌عنوان نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت به‌رسمیت بشناسند و شورای امنیت را فرا بخوانند تا به نقض سیستماتیک حقوق‌بشر در ایران بپردازد و عاملان این جنایتها را به دست عدالت بسپارد.

 

امیلیا سرکویرا، نمایندهٔ پارلمان پرتغال

رژیم آخوندها یک دیکتاتوری وحشی و بی‌رحم است و موزهٔ مقاومت برای بزرگداشت قربانیان است و آنها را جاودانه می‌کند.

جاودانگی برای حقوق‌بشر و برای دادگاه بین‌المللی برای حسابرسی از نسل‌کشی. شما در اینجا اسناد بسیار مهمی برای همه دارید.

 

دکتر متیو آفورد، نمایندهٔ پارلمان انگلستان

ما باید به حمایت از خانم رجوی و برنامه ۱۰ماده‌ای او به‌عنوان یک آلترناتیو واقعی برای رژیم تهران ادامه بدهیم. من بیانیه امضا شده توسط بسیاری از اعضای پارلمان انگلستان را آورده‌ام و مایلم که خانم رجوی آن را در این جا از من بپذیرند.

بیانیه ما اعلام می‌کند که پارلمان انگلستان عدالت برای قربانیان قتل‌عام ۶۸ را به‌رسمیت می‌شناسد و به‌رسمیت می‌شناسد که قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی بر اساس فتوای خمینی ولی‌فقیه رژیم ایران صورت گرفته و اساساً سازمان مجاهدین خلق را هدف قرار داده است.

 

استیو مک کیب-نماینده پارلمان انگلستان

در اشرف۳ من اراده و عزم راسخ و دست‌آوردهای خارق‌العاده جنبش مقاومت ایران را دیدم

به آخوندها می‌گویم با نسل جوانی که شما را به چالش می‌کشند مقابله نکنید. آنها بر شما غلبه خواهند کرد و ایران آزاد وجود خواهد داشت.

 

لرد دیوید آلتون عضو مجلس اعیان انگلستان

اجلاس جهانی ایران آزاد نشان می‌دهد که ملت ایران و جنبش مقاومت آنها به‌خودشان متکی هستند و راه‌حل و جایگزین خود را برای تحقق یک ایران شکوفا و بهتر دارند.

آلترناتیو دمکراتیک ایران دقیقاً همان چیزی است که برای جامعهٔ جهانی در این زمان آشفته و در این مقطع حساس در تاریخ ایران ضروری است.

شعارهای مرگ بر رئیسی و خامنه‌ای که در سراسر ایران طنین‌انداز است کاملاً روشن می‌کند که مردم ایران چه می‌خواهند. من از دولت انگلستان می‌خواهم که به‌دیدگاه فراحزبی در هر دو مجلس انگلستان گوش فرا دهد و قتل‌عام۱۳۶۷ را به‌عنوان جنایت علیه بشریت به‌رسمیت بشناسد.

 

لرد هنری بلینگهام عضو مجلس اعیان انگلستان

مردم ایران خواهان آزادیهای پایه‌یی هستند. شورای ملی مقاومت ایران اقدامات زیادی برای ارتقای اعتبار آرمان خود یعنی یک ایران آزاد و دمکراتیک انجام می‌دهد

 

بارونس مارگارت ایتون عضو مجلس اعیان انگلستان

مردم و مقاومت ایران یک راه‌حل واقعی دارند که آینده ایران را رقم خواهند زد. یک جایگزین دمکراتیک با حمایت قوی مردمی در داخل و خارج ایران وجود دارد که آماده و قادر به‌ایجاد تغییر و دارای یک برنامهٔ ۱۰ماده‌یی برای آینده ایران است. زمان آن فرا رسیده است که ما در انگلستان و جهان دمکراتیک

این واقعیت را به‌رسمیت بشناسیم و در کنار آنها بایستیم.

 

سر راجر گیل نمایندهٔ پارلمان انگلستان، معاون پیشین حزب محافظه‌کار و رئیس پیشین شورای اروپا

بدون فعالیت‌های شورای ملی مقاومت به‌نیابت از مردم ایران علیه گسترش تسلیحات اتمی و تروریسم رژیم این پرونده به‌گوش کسی نمی‌رسد.

کمیتهٔ امور خارجی پارلمان انگلستان به‌صراحت اعلام کرده زمان آن فرا رسیده است که سپاه پاسداران رژیم ایران به‌عنوان یک سازمان تروریستی لیست‌گذاری شود و من کاملاً آن‌را تأیید می‌کنم.

 

مارک ویلیامز نماینده پیشین پارلمان انگلستان

مردم ایران خواهان تغییر هستند که در تظاهرات بی‌شمار و شجاعت مبارزان می‌توان آن را مشاهده کرد. آنان خواهان تغییرات واقعی و معنادار به دست جنبش مقاومتی هستند که توسط زنان هدایت می‌شود.

رژیم ایران در استیصال تلاش کرد جنبش بزرگ ایرانیان را گروهی سلطنت‌طلب معرفی کند که تلاش دارد زمان را به عقب برگرداند. اما این جنبش برای یک ایران جدید مبارزه می‌کند. یک ایران دمکراتیک، آزاد و مبتنی بر جدایی دین و دولت که در آن خواسته‌ها و حقوق همه به‌طور کامل رعایت شود

 

سر جفری بایندمن رئیس انستیتوی حقوق‌بشر انگلستان

سران رژیم ایران باید در مجامع بین‌المللی مورد حسابرسی قرار گیرند. دست‌داشتن سران این رژیم در قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال۶۷ و کشتار۱۵۰۰معترض در اعتراضات سراسری آبان۹۸ توسط سازمان‌ملل و سازمانهای غیردولتی از جمله عفو بین‌الملل مستند شده است.

کارزار جهانی به‌رهبری رئیس‌جمهور منتخب مقاومت ایران خانم مریم رجوی برای پایان دادن به‌مصونیت مسئولان این جنایتها و تأمین عدالت ستودنی است.

 

جوزپه مورگانتی رئیس‌جمهور پیشین سن‌مارینو، نمایندهٔ پارلمان

در ایران به جای آزادی شکنجه و اعدام و ارعاب حاکم است. مبارزه‌یی که مریم رجوی هدایت می‌کند بر مبنای دموکراسی و احترام به حقوق‌بشر است و همبستگی کامل ما را دارد و امیدواریم که این احساس هر انسان طرفدار دموکراسی در جهان باشد.

 

جیمز بزن نماینده پارلمان کانادا

برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی برای یک جمهوری دمکراتیک مبتنی بر جدایی دین و دولت این امید را می‌دهد که آینده ایران روشن است. غرب باید استمالت از آخوندها را کنار بگذارد.

 

راب میچل نایب‌رئیس پارلمان استرالیا تا آوریل۲۰۲۲

به‌خاطر ۴دهه جنایت علیه بشریت و قتل‌عام ۳۰۰۰۰ زندانی سیاسی در سال۱۳۶۷ و کشتار ۱۵۰۰ تظاهر کننده در سال۱۳۹۸ سران رژیم باید به‌دست عدالت سپرده شوند.

 

اریون ولیای-شهردار تیرانا وزیر کار و امور اجتماعی آلبانی (۲۰۱۵)

شما دوستان زیادی در سراسر جهان دارید که از آرمان ایران آزاد و دمکراتیک غیراتمی و بر اساس جدایی دین از دولت حمایت می‌کنند. ولی اینجا خانه دوم شماست و آلبانی سالهاست که خانه هزاران مبارز ایرانی است. ما از این‌که شما در کشور ما و شهر ما هستید بسیار خوشحالیم شما را از خودمان می‌دانیم و از آنچه شما به جامعه دمکراتیک ما می‌بخشید بسیار خوشحالیم.

 

آنتونیو لوپز ایستوریز وایت نماینده پارلمان اروپا از اسپانیا

مردم ایران خواهان تغییر اساسی هستند که نظام فاسد حاکم را به یک حکومت دمکراتیک بر اساس حاکمیت مردم تبدیل کند. جامعهٔ بین‌المللی باید در کنار مردم ایران قرار بگیرد.

 

کاسما زلوتوفسکی نمایندهٔ پارلمان اروپا از لهستان

فعالیت‌های کانونهای شورشی پیام امید و مقاومت به مردم ایران می‌دهد ایران نمی‌تواند و نمی‌خواهد به‌عقب برگردد و گردهمایی عظیم امروز شما گواه این است که آینده ایران می‌تواند بیش از هر چیز در مفاهیمی متبلور شود که شما خانم رجوی در برنامهٔ ۱۰ماده‌یی‌تان ارائه کرده‌اید.

 

لادیسلاو ایلچیک نمایندهٔ پارلمان اروپا از کرواسی

سران رژیم ایران در سال۶۷دست به‌قتل‌عام۳۰هزار زندانی سیاسی زده‌اند ولی شما با وفاداری به آرمانهایتان روز به‌روز به یک ایران آزاد و دمکراتیک نزدیکتر می‌شوید.

من و همکارانم در پارلمان اروپا تا پایان راه از شما حمایت خواهیم کرد ما نه تنها از شما حمایت خواهیم کرد، بلکه از شما میهن‌پرستی فداکارانه و ارادهٴ شکست‌ناپذیر یک ملت برای آزاد ماندن را خواهیم آموخت.

 

هلموت گویکینگ نمایندهٔ پارلمان اروپا از آلمان

خانم رجوی! من معتقدم آینده ایران متعلق به‌شماست وقتی شما می‌گویید خواهان یک ایران آزاد و دمکراتیک هستید که از حاکمیت قانون و حقوق‌بشر و آزادی مطبوعات و آزادی مذاهب حمایت می‌کند. اینها همان چیزی است که مردم ایران به‌آن نیاز مبرم دارند. در پایان این روند طولانی روزی ایران آزاد خواهد شد و من بسیار امیدوارم که تحت رهبری شما باشد.

 

لوکاس ماندل نماینده پارلمان اروپا از اتریش

آشوب و بلوا به‌عنوان یک گزینه توسط رژیم ایران در تمام جهان به‌کار گرفته می‌شود. ایران بزرگ‌ترین دغدغهٔ خاورمیانه است و به‌همین دلیل برقراری یک حکومت متفاوت و استقرار آزادی در ایران برای مردم آنجا و برای جهان از اهمیت برخوردار است.

 

ورونیکا ورِتسیونووا نمایندهٔ پارلمان اروپا از جمهوری چک

با تحسین فعالیت‌های مقاومت ایران برای کشاندن قتل‌عام سال۶۷ به دادگاه ما به‌جهان یادآوری می‌کنیم که اجازه نخواهیم داد جان‌باختگان فراموش شوند.

ابراهیم رئیسی که مستقیماً در این قتل‌عام دست داشته است اکنون رئیس‌جمهور رژیم است و به‌جنایات خود علیه مردم ایران ادامه می‌دهد اما با تلاش مشترک، عدالت و آزادی پیروز خواهد شد و ما آرزو می‌کنیم که جنبش مقاومت شما و خانم رجوی با شجاعت و ایمان نبرد را ادامه دهند.

 

لوئیس لیته راموس نماینده پیشین پارلمان پرتغال

کانونهای شورشی در سراسر ایران دست به‌عمل می‌زنند و به مردم امید و شجاعت می‌دهند تا به‌پاخیزند و تغییر را محقق کنند.

دولتهای غربی باید در طرف مردم ایران و کانونهای شورشی آنها باشند و از مبارزه آنها برای یک جمهوری دمکراتیک که هم استبداد مذهبی و هم دیکتاتوری شاه را رد می‌کند حمایت کنند. من حمایت کامل خود را از برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم رجوی و مردم ایران ابراز می‌کنم.

 

درک یان اپینک  نمایندهٔ پارلمان هلند

آنچه من اینجا در اشرف۳ می‌بینم به راستی شگفت‌آور است این یک دستاورد بزرگ از جانب شماست. هر کاری که اینجا انجام می‌دهید، همان را در ایران انجام خواهید داد. شما ایران را آزاد خواهید کرد.

 

داوید کاسا نمایندهٔ پارلمان اروپا از مالت

این رژیم مردم را به گروگان گرفته و مرتکب نقض حقوق‌بشر و شکنجه شده است. پارلمان اروپا از نقض حقوق‌بشر چشم‌پوشی نمی‌کند و در ارزشهای خود جدی است. ما نمی‌توانیم کسانی را نادیده بگیریم که با مبارزات خود الهام‌بخش ما هستند. از شما به‌خاطر شجاعت و عزمتان تشکر می‌کنم و امیدوارم تلاش‌های شما سرانجام به‌یک ایران آزاد منجر شود.

 

ماریکا مونته ماجی نماینده پارلمان سن مارینو

ما در کنار مریم رجوی هستیم او رهبری تمام زنانی را به‌عهده دارد که برای دستیابی به آزادی و استقلال و حقوق خود مصمم هستند.

 

پروفسور جان متر مدیر پروژه تلسکوپ عظیم جیمز وب، برنده جایزه نوبل فیزیک ۲۰۰۶

طرح ۱۰ماده‌ای خانم رجوی برای آینده ایران چنان است که همهٔ ملتها می‌توانند از آن بیاموزند. این طرح از پشتیبانی جهانی برخوردار است.

شما برای ایرانیان الهام‌بخش صلح و آزادی هستید من مطمئن هستم که جنبش مجاهدین خلق می‌تواند این کار را انجام دهد و برای یافتن مسیری به جلو، روی رهبری، اندیشه خلاق و کار تیمی شما حساب می‌کنم.

 

لیندا چاوز مدیر پیشین روابط عمومی کاخ سفید

جای شعف زایدالوصفی است که اینجا در اشرف۳ با شما هستم. همان‌طور که به جمعیت نگاه می‌کنم بسیاری از همکارانم را از آمریکا و سایر کشورها اینجا می‌بینم که از خانم رجوی و مردم ایران در مبارزه‌شان برای آزادی حمایت کرده‌اند.

در سال۲۰۱۸ در گردهمایی پاریس بودم که دهها هزار نفر آنجا حضور داشتند. همه آنها آمده بودند تا از مجاهدین خلق و از مقاومت علیه آخوندها در ایران حمایت کنند. من همه شما را فرامی‌خوانم تا از خانم رجوی و مردم ایران حمایت کنید. امیدوارم که دفعه بعد که همدیگر را می‌بینیم در مرکز شهر تهران ببینم.

 

رابرت جوزف معاون پیشین وزیر امور خارجهٔ آمریکا

خوشحالم که دوباره به اشرف۳ بازگشته‌ام و شاهد تغییراتی هستم که طی این چند سال داده‌اید.

این که شاهد نبرد مداوم برای آزادی در ایران هستیم و این تعهد و عزم و شور شما برای پایان دادن به دیکتاتوری مذهبی بسیار جای شعف دارد و امیدوارکننده است. ما باید از مقاومت پویای مردم ایران و از شورای ملی مقاومت و مجاهدین خلق حمایت کنیم.

خانم رجوی! از شما به‌خاطر الهام‌بخش بودنتان و این‌که می‌خواهید یک ایران دمکراتیک غیراتمی و بر پایه جدایی دین از دولت بسازید. تشکر می‌کنیم.

 

ارتشبد جیمز کانوی

وقتی که زمان تغییر فرا برسد شما فقط باید آماده باشید ایران به شما و به رهبری خانم رجوی و برنامه ده ماده‌ای او برای یک دولت کارآمد نیاز دارد. و مهمتر از همه شما پاسخگوی خواست ۸۵میلیون هموطن خود هستید.

 

ژنرال جک کین

شورای ملی مقاومت و مردم ایراندیکتاتوری را به هر شکلی، چه شاه و چه شیخ رد می‌کنند. روایتی که آخوندها نشر داده‌اند این است که اگر سرنگون شوند مردم طرفدار بازگشت دیکتاتوری شاه هستند و این یک دروغ محض است. مردم ایران خواهان و شایسته آزادی خود هستند.

یک آلترناتیو جدی علیه آخوندها به رهبری خانم مریم رجوی وجود دارد که نه تنها زندگی هر ایرانی را به سمت بهتر شدن تغییر می‌دهد بلکه خطر جنگ را از بین می‌برد و ایران را به نقش خود باز می‌گرداند.

 

ژنرال چاک والد

زنان اشرف فوق‌العاده و سخت‌کوش هستند و فداکاری می‌کنند تا کشورشان آزاد شود. یکی از آرزوهای من این است که آمریکایی‌ها واقعیت شما و کاری را که برای زندگی بهتر مردمتان و برای آزادی آنها می‌کنید ببینند.

 

فرماندار بیل ریتر

تغییر رژیم در ایران در راه است. رژیم ضعیف‌تر از همیشه است و رهبرانی مانند مریم رجوی هستند که معتقدند ایران دیگری وجود دارد. آنها به یک دولت دمکراتیک در ایران معتقدند.

 

سفیر مارک گینزبرگ سفیر پیشین آمریکا در مراکش

قبل از این‌که رژیم ایران به‌سلاح اتمی دست پیدا کند یک اتحاد برای سرنگون‌کردن این رژیم ضروری است.

رژیم ایران یک لیست تحریم آمریکایی‌هایی که دشمنان رسمی رژیم هستند منتشر کرده و می‌خواستم به شما خانم رجوی بگویم که چقدر به این‌که رژیم ایران من را شایسته آن دانسته که شماره ۹ در لیست دشمنانش باشم افتخار می‌کنم. من هر کاری از دستم بربیاید انجام خواهم داد تا خودم را در بین ۵نفر اول لیست کسانی که از رژیم ایران متنفر هستند جای بدهم.

 

سناتور رابرت توریسلی

جنبش مقاومت هرگز قوی‌تر از این نبوده است. کانونهای شورشی در هر شهر و شهرستانی در سراسر ایران تشکیل شده و با شجاعتی باور نکردنی هر لحظه در راستای آرمان آزادی ایران اقدام می‌کنند.

مجاهدین خلق ایران تنها سازمانی است که در برابر آخوندها مقاومت می‌کند تعهد، پشتیبانی، و رهبری خانم رجوی را دارد  که هرگز سازش نکرده، تزلزل نداشته، هرگز با آخوندها معامله نکرده و هرگز به‌دنبال سهیم شدن یا سود بردن از زندانی شدن مردم ایران نبوده است.

این مقاومت جایگاه ویژه‌یی در قلب مردم ایران و جایگاه ویژه‌یی در تاریخ برای ما به ارمغان آورده است.

 

سفیر لینکلن بلومفیلد

آنچه مسعود رجوی را دشمن شماره یک این رژیم می‌کند مسلمان بودن مجاهدین خلق است.

آنها نه تنها مشروعیت سیاسی بلکه مشروعیت دینی خمینی و علی خامنه‌ای و کل رژیم را به چالش می‌کشند. در اینجا یک جنبش وجود دارد، یک جنبش شجاعانه که عمدتاً توسط زنان در اشرف۳ رهبری می‌شود که خیلی سختیها را پشت سر گذاشته است.

 

سفیر میچل ریس

اکنون در آمریکا یک حمایت گسترده دوحزبی از خانم رجوی و برنامه او وجود دارد. او مانند مشعلی راه پیش رو را برای همه مردم ایران روشن می‌کند.

رژیم می‌خواهد باور کنید که اعتراضات صرفاً فراخوانی به دوران شاه و سرکوب اوست. همه اینها تنها یک پوشش برای منحرف کردن اذهان مردم از ادامه تروریسم رژیم در سراسر خاورمیانه. ادامه سرکوب در داخل کشور علیه مردم ایران و فساد گسترده آن است که به آخوندها و این رژیم فرصت ادامه حیات می‌دهد.

 

سفیر کنت بلکول

آنچه رژیم را این‌قدر وحشت‌زده کرده این است که می‌داند ما در حرکت رو به‌جلو هستیم و پیروز خواهیم بود. بگذارید که آورندگان سپیده‌دم تازه‌یی برای ایران باشیم. بگذارید همین الآن چنین کنیم «می‌توان و باید»!

 

نذیر حکیم عضو هیأت سیاسی ائتلاف ملی سوریه

شورای ملی مقاومت ایران که مجاهدین خلق نیروی محوری آن است جایگزین مناسب و شایسته برای فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران است. مقاومتی برخوردار از پایگاه مردمی گسترده و پرقدرت در ایران و حمایت بین‌المللی. برنامه ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی چشم‌انداز دمکراتیک و صلح‌آمیز ایران آینده را ترسیم کرده است.

 

عبدالحکیم بشار نایب‌رئیس ائتلاف ملی سوریه

ما به‌عنوان ائتلاف ملی نیروهای انقلاب و اپوزیسیون سوریه حمایت خود را از مبارزات مردم ایران برای آزادی از شر رژیم آخوندها و پشتیبانی همه‌جانبهٔ خود را از مجاهدین خلق ایران و رئیس‌جمهور منتخب مقاومت ایران خانم مریم رجوی اعلام می‌کنم.

 

دکتر ریاض یاسین سفیر یمن در فرانسه، وزیر خارجهٔ یمن (۲۰۱۵)

درودها و قدردانی و تشکر خود را به‌مردم قهرمان ایران تقدیم می‌کنم که با رهبری مبارز و پایدارشان خانم مریم رجوی در داخل ایران مقاومت می‌کنند.

دخالت‌های غیرقابل قبول رژیم ایران در کشور ما یمن و منطقه عامل بی‌ثباتی است. جامعهٔ جهانی باید مسئولیت خود را در جلوگیری از دخالت‌های آشکار این رژیم در امور داخلی یمن، عراق، سوریه، لبنان، بحرین و سایر نقاط جهان برعهده بگیرد.

 

دکتر احمد الخلایله، نمایندهٔ پارلمان اردن

ما به‌اشرف ۳ قلعهٴ پایداری و ایستادگی و به‌کانون‌های‌شورشی درود می‌فرستیم و از برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی برای استقرار یک ایران دمکراتیک و آزاد حمایت می‌کنیم.

 

دکتر محمد موسوی رئیس جبهه ملی عراق

اشرف، که امروز در ایران هزار اشرف شده، قلعهٴ پیروزی و شکوه و عزت و سربلندی و سرفرازی است و چنین دژی باید روزی پیروز شود. زنده‌باد شورای ملی مقاومت ایران. زنده‌باد سازمان پرافتخار مجاهدین خلق ایران. زنده‌باد اشرف۳ و همهٔ اشرف‌ها و هزار اشرف در داخل ایران.

 

محمد اسعد بیوض تمیمی - فلسطین

رژیم ایران مدعی است که می‌خواهد فلسطین را آزاد و اسلامی کند. این دجالیت و خاک‌پاشیدن به‌چشم مردم و این دروغ و فریبکاری آشکار شده است. ما حمایت و پیشتیبانی‌مان را از شما اعلام می‌کنیم. هر کس به‌نام فلسطین در کنار این رژیم می‌ایستد مردم فلسطین را نمایندگی نمی‌کند. من از سوی تمامی آزادگان فلسطینی صحبت می‌کنم.

 

دکتر محمد الزعبی نمایندهٔ پیشین پارلمان اردن

ما با ایمان به‌حقانیت مبارزه شما همبستگی‌مان را با مقاومت ایران اعلام می‌کنیم و برای شما در رهایی از شر رژیم آخوندها پیروزی و موفقیت را آرزو داریم از سازمانهای حقوق بین‌المللی می‌خواهیم تا تلاش‌ها را روی حمایت از مقاومت ایران و حمایت از برنامه ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی برای بنای یک ایران آزاد و دمکراتیک متمرکز کنند.

 

جودی اسگرو وزیر مهاجرت کانادا (۲۰۰۵) رئیس کمیتهٔ تجارت بین‌المللی پارلمان

مردم ایران از جامعه جهانی می خواهند که در کنار آنها بایستند و به خواست آنها برای ایرانی آزاد و عاری از هر گونه دیکتاتوری چه دیکتاتوری مذهبی کنونی و چه دیکتاتوری تک حزبی شاه احترام بگذارند

گزارشها از داخل ایران نشان می‌دهد که جوانان و زنان به‌طور گسترده به کانونهای شورشی مجاهدین خلق می‌پیوندند و جان خود را به خطر می‌اندازند تا فضای ترس در جامعه را بشکنند و راه قیام را هر چه بیشتر هموار کنند.

 

وین ایستر، وزیر پیشین کشاورزی کانادا

بازدید از موزه بسیار تکان‌دهنده بود این تصاویر و احساساتی که در آن موزه به نمایش گذاشته شده بود. چیزی است که جهان باید از فاجعه و نقض حقوق‌بشر که در ایران تحت حاکمیت آخوندها در حال وقوع است مطلع شود.

 

الکسی بروئل دوسپ، نماینده پارلمان کانادا

خانم رئیس‌جمهور، هنگام خروج از موزه بسیار تحت تأثیر قرار گرفته بودم این دیدار به همه ما که در اینجا حضور داریم این قطعیت را داد که ما در سمت درست تاریخ قرار داریم. اکنون به قطعیت رسیده‌ایم که مبارزه شما به پیروزی خواهد انجامید.

 

جان پری وزیر پیشین در دولت ایرلند

وقتی از اشرف دیدن می‌کنید و ۳۰۰۰۰ قربانی را در این موزه خارق‌العاده می‌بینیم میراث آنها از جلوی چشمانمان می‌گذرد میراثی که باید برای آیندگان حفظ شود. و این‌که خون آنها به هدر نخواهد رفت. زمان آن فرا رسیده است که در پارلمانها رویکرد قاطعانه‌تری داشته باشیم. طرح ۱۰ماده‌یی رئیس‌جمهور منتخب خانم رجوی از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

ماریو گالئا، وزیر پیشین بهداشت مالت

رژیم ایران منزوی ترو ضعیف‌تر می‌شود. جنایتکارانی مانند رئیسی باید تاوان جنایات خود را پس بدهند.

شورای ملی مقاومت ایران و جنبش مقاومت به رهبری توانمند خانم رجوی تنها جایگزین پایدار و قابل اعتماد برای یک ایران آزاد و دمکراتیک است.

 

آناتول شالارو وزیر دفاع مولداوی (۲۰۱۶)

با حکومتی که توسط جنایتکاری مانند ابراهیم رئیسی اداره می‌شود و با دست‌اندرکاران حملات تروریستی نباید مذاکره کرد. برای من باعث افتخار است که امروز در کنار کسانی باشم که زندگی خود را فدای دمکراتیک شدن ایران کرده‌اند. برنامه ۱۰ماده‌یی که توسط رئیس‌جمهور مریم رجوی ارائه می‌شود برای متوقف کردن ظلم و ستمی است که امروز دهها میلیون شهروند را تحت سلطه خود درآورده است.

 

دکتر جمال التهامی، وزیر پیشین سرمایه‌گذاری مصر

پایداری مجاهدین و قیمتی که طی ۴دهه در دفاع از حقوق‌بشر پرداخت کرده‌اند نشان می‌دهد که آنها نیروی جایگزین و هماورد فاشیسم مذهبی حاکم هستند که اقداماتش را زیر پوش دین انجام می‌دهد

از همه کسانی که خواهان صلح و امنیت و پیشرفت در این منطقه هستند می خواهم از خواست مردم و مقاومت ایران و برنامه ۱۰ماده‌یی خانم رجوی برای برپا کردن یک ایران آزاد و مستقل و شکوفا حمایت کنند

 

ایهم سامرایی، وزیر برق عراق (۲۰۰۵)

شیعه عراق که خامنه‌ای ادعا می‌کند نماینده آنهاست از او متنفرند و در شعارهایشان می‌گویند

«خامنه‌ای اخراج اخراج - بغداد آزاد آزاد» آینده ایران را مبارزه مجاهدین خلق با قدمتی بیش از ۵دهه می‌سازد این مبازره‌یی است که توسط رئیس‌جمهور مریم رجوی و برنامه ۱۰ماده‌یی او که تضمین کننده یک جمهوری دمکراتیک بر اساس جدایی دین و دولت است نمایندگی می‌شود.

 

حاتم السر علی، وزیر دولت سودان

ما اکنون در برابر یک الگو و سمبل و بانویی قرار داریم که قوی‌ترین جنبش مقاومت را در عمل مبارزاتی برای رسیدن به آزادی و دموکراسی رهبری می‌کند بر همه ما واجب است که از او حمایت و پشتیبانی کنیم.

 

موسی خلف وزیر مشاور پیشین دولت اردن

ما به مجاهدین خلق به‌عنوان نیروی اصلی مقاومت ایران که به اسلام دمکراتیک و بردبار ایمان دارند امید زیادی بسته ایم. ما برنامه ده ماده‌ای خانم مریم رجوی را مورد تأیید قرار می‌دهیم که مژده دهنده ساختن ایرانی آزاد، پیشرفته و صلح‌دوست است.

هم رژیم شاه و هم رژیم ولایت فقیه تاریخی طولانی از تجاوزگریها علیه خلقهای این منطقه دارند ولی ما ایمان راسخ داریم که سیاستهای این دو رژیم ربطی به مردم ایران و فرهنگ آنها ندارد. کما این‌که ما شاهد مناسبات مجاهدین با برادران عربشان هستیم.

 

احمد المسیبلی، مشاور وزیر تبلیغات یمن

مبارزه مجاهدین خلق دروازه اصلی پایان دادن و رهایی از تروریسم آخوندها و عمامه‌داران حاکم بر ایران است. خلقهای عرب با شما هستند و صدای مجاهدین و شورای ملی مقاومت را می‌شنوند که صدای دموکراسی و صدای آزادگان است.

آنچه شما ارائه می‌کنید تنها برای آزادسازی ایران نیست بلکه برای آزادسازی هر سرزمینی است که رژیم ایران آن را اشغال کرده و مردمانش را به‌قتل رسانده و نابود کرده است. ایران آزاد خواهد شد، سوریه و عراق و لبنان و یمن از چنگال این وحشیان آزاد خواهند شد.

 

نصر حریری، از رهبران اپوزیسیون سوریه

ما بر قدرت خودمان تکیه داریم و می‌گوییم «کس نخارد پشت من – جز ناخن انگشت من»

گسترش مقاومت در داخل ایران و تشکیل کانونهای شورشی به ما امید می‌دهد که هدفهایی که در ابتدای بهار انقلابمان برای تحقق آنها قیام کردیم به نتیجه می‌رسد.

 

آنتونیو تاسو، نمایندهٔ پارلمان ایتالیا

برنامه ۱۰ ماده‌یی خانم رجوی مبنای اصلی پایه‌گذاری پروژه نوین حیات در ایران است.

 

دکتر روزا منگا، نمایندهٔ پارلمان ایتالیا

زنان ایرانی بیشترین قیمت را در مقابله با سرکوب و واپسگرایی می‌پردازند به همین دلیل وجود یک آلترناتیو مستقل، مردمی و سازمان یافته با رهبری زنان بسیار مهم است. من این ویژگیها را در مقاومت شما دیده‌ام.

 

بیرام الداه اعبید نمایندهٔ پارلمان موریتانی، کاندیدای ریاست‌جمهوری (۲۰۱۹)

از نظر ما فداکاری مجاهدین در ایران فداکاری به‌نام انسانیت و تمامی مسلمانان است و مریم رجوی الگوی زن مسلمان است که باید مبارزه کند و بایستد رهبری کند و حقوق خود را به‌صورت برابر با مردان به دست آورد. پیروزی رئیس‌جمهور مریم رجوی و جنبش او در ایران پیروزی دموکراسی، حقوق‌بشر و آزادی است.

 

دکتر اسماعیل راشد عبود المشاقبه نمایندهٔ پارلمان اردن

خواهر عالیقدر مریم رجوی رئیس‌جمهور منتخب مقاومت ایران، به‌نمایندگی از هیأت پارلمانی اردن که به اینجا آمده است اعلام می‌کنم. ما با شما و همراه شما هستیم و از خداوند می‌خواهیم تلاشهایتان را به نتیجه برساند. سازمان مجاهدین خلق ایران مسئولیت دفاع از حقوق فرزندان ایران را بر دوش گذاشته و شما نقطه امید برای آینده هستید.

 

عبدالله النعمانی، نماینده پارلمان یمن

یمن امروز قربانی طرح و برنامه‌های آخوندهای خون‌ریز حاکم در ایران شده است. از خداوند متعال می‌خواهم که غم و اندوه را از منطقه ما چه در ایران و چه در منطقه عربی و چه از یمن بزداید.

 

سناتور آلن نری عضو پیشین مجلس سنای فرانسه

شما مبارزه سختی را با شجاعت و با عزم جزم به پیش می‌برید. ما اینجا هستیم تا از شما حمایت کنیم. آنهایی که برای آزادی مبارزه می‌کنند همیشه همانهایی بودند که به پیروزی رسیدند.

برخی به ما می‌گویند آخوندها یک دیکتاتوری معتدل هستند به‌عنوان یکی از وارثان بنیانگذاران جمهوری

و از وارثان کسانی که در فرانسه علیه فاشیسم و نازیسم در جنگ جهانی دوم مبارزه کردند به شما تأکید می‌کنم خانم رجوی و رزمندگان شورای ملی مقاومت ایران ما در کنار شما هستیم و مطمئن باشید.

 

ژان فرانسوا لوگاره رئیس کمیسیون حفظ میراث پاریس

خانم رئیس‌جمهور! باید با صراحت بگوییم که شما و ما هدف و سیبل قرار گرفته‌ایم. این به‌خوبی نشان می‌دهد که برای آخوندها ما شدیدترین تهدید قلمداد می‌شویم. این تهدید حیاتی است برای حکومتی که امروز به ته خط رسیده.

 

اگیدیوس واریکیس نایب‌رئیس پیشین گروه پارلمانی احزاب مردم اروپا در مجمع پارلمانی شورای اروپا

در بازدید از موزه به این یقین رسیدم که شما در حال جنگیدن با روشهای غیرمتعارف هستید. اگر رژیم ایران سازمان شما و امکانات شما را تهدید به نابود کردن می‌کند به این خاطر است که شما برای آنها مشکل هستید.

 

لئو داتسن‌برگ رئیس مشترک کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد

وقتی که برخی مطبوعات آلمان کمپین اطلاعات غلط را از طرف رژیم آخوندها قبول کردند. ما توانستیم به‌طور موفقیت‌آمیزی با احکام دادگاه علیه آنها عمل کنیم تا این‌که مقالاتی که علیه شورای ملی مقاومت در آلمان منتشر شده بودند پس گرفته شدند.

خانم رئیس‌جمهور شما با برنامه ۱۰ ماده‌یی آلترناتیو تغییر در ایران هستید و اجازه بدهید که همه ما مشترکاً برای تحقق آن بجنگیم و ما حاضر هستیم.

 

ایوان ساشا شیهان پروفسور دانشگاه بالتیمور آمریکا

مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت ایران بیش از مجموع همه جنبش‌های مخالف دیگر مورد توجه رژیم قرار دارند. زیرا این جنبش مقاومت حاوی تمام ارزشهایی بوده که این رژیم از آنها بی‌بهره است.

 

طاهر بومدرا مدیر بنیاد عدالت برای قربانیان قتل‌عام۶۷

مجاهدین همواره در برابر دادگاههای مستقل از جمله سوئد و بلژیک برنده بودند اکنون سیاستمداران دخالت کرده، حاکمیت قانون را تضعیف می‌کنند به آنها می‌گوییم مطمئن باشید افرادی که عدالت را تضعیف می‌کنند باید پاسخگو باشند.

 

پروفسور اریک داوید از برجسته‌ترین حقوقدانان بین‌الملل - وکیل مجاهدین در اشرف و لیبرتی و دیوان عدالت اروپا

به‌عنوان عضوی از شورای انتقال وقایع گذشته که توسط جامعه فرانسوی‌زبان بلژیک برای حفظ خاطرات جنایتها علیه بشریت و جنایتهای نسل‌کشی تأسیس شده است اگر از من در رابطه با شیوه‌های حفظ خاطرات گذشته برای جوانان سؤال شود حتماً خواهم گفت که بیایید موزه‌ اشرف را بازدید کنید.

 

ژیل پاروئل وکیل و حقوقدان فرانسوی

می‌خواستم در مورد کسانی که مقاومت را تشکیل داده‌اند صحبت کنم آنها را در اشرف در عراق شناختم وقتی شرایط بسیار سخت و ناهنجار بود در جایی که به بهای جانشان این مقاومت را سر پا نگه می‌داشتند. آنها کسانی هستند که همه عمرشان را فدا کردند از زندگی خانوادگی و فرصتهای شغلی گذشتند تا خلقشان آزاد شود.

 

کنت لوئیس حقوق‌دان، وکیل مجاهدین

تصمیم دادگاه سوئد، کاملاً روشن می‌سازد که رژیمی که امروز در ایران حاکم است از جمله رئیس‌جمهور و ولی‌فقیه آن همگی مجرم در نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت هستند و باید پاسخگو باشند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c986f515-2aa3-4000-9a84-d6e2ec4518c0"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات