728 x 90

گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس، همبستگی شخصیتهایی از پرتغال، ایتالیا و استرالیا

گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس، همبستگی شخصیتهایی از پرتغال، ایتالیا و استرالیا
گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس، همبستگی شخصیتهایی از پرتغال، ایتالیا و استرالیا

در آستانه برگزاری گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس، شمار دیگری از شخصیتهای سیاسی و حقوق‌بشری در پرتغال، ایتالیا و استرالیا همبستگی خود را با این گردهمایی و اهداف آن اعلام کردند. آنها تصریح کردند به‌منظور حمایت از دموکراسی و حقوق‌بشر در ایران در این گردهمایی شرکت می‌کنند.

 

پائولو کازاکا، نمایندهٔ پیشین پارلمان اروپا از پرتغال

برای من بسیار مسرت‌بخش خواهد بود که دوباره شما را در ۳۰ژوئن ببینم، به‌خصوص به این دلیل که ما در سالی هستیم که شاهد تعداد بی‌نظیری از اعتراضات بوده‌ایم که از اعماق جامعه بلند شده‌اند. از رانندگان کامیون، رانندگان تاکسی، کشاورزان، کارگران صنعت نیشکر، همه و همه از جنوب تا شمال، از شرق تا غرب در حال اعتراض هستند.

همگی آنها یک پیام روشن می‌دهند: این‌که این رژیم باید تغییر کند. موضوع دعوا بین یک آخوند عمامه‌سیاه و یک آخوند عمامه‌سفید نیست. موضوع دعوا بر سر دموکراسی و آزادی است. ما این فرصت را داریم، همه ما مردم عاشق آزادی که در ۳۰ژوئن به پاریس برویم و هم‌چنین به همه جامعه ایرانیان در تبعید و به سراسر جهان بگوییم که ما از مبارزه آنها برای یک ایران آزاد و دموکراتیک حمایت می‌کنیم.

 

 

سرجیودالیا-دبیر انجمن حقوق‌بشری به قابل دست نزنید

من سی ژوئن در پاریس خواهم بود برای شرکت در گردهمایی بزرگ دوستان مقاومت ایران. هم‌چنین مثل سالهای گذشته از کشورم ایتالیا ما به همراه یک هیأت بزرگ از جمله از حزب رادیکال و انجمن به قابیل دست نزید، هم‌چنین با تعداد بسیاری از پارلمانترها، شرکت خواهیم کرد.

زیرا دموکراسی و حقوق‌بشر، به‌خصوص در آن منطقه از جهان، تنها با عبور از آزادی از ایران محقق خواهد شد؛ و برای رسیدن به آزادی و دموکراسی، تنها راهی که من می‌شناسم، تغییر این رژیم است تا زنان و مردان ایرانی به حقوق بنیادین خود برسند.

 

 

فیل گلندنینگ - رئیس سازمان ادموند رایس سنتر و رئیس شورای پناهندگی استرالیا

با سلام، نام من فیل گلندنینگ است، مدیر سازمان ادموند رایس سنتر در استرالیا و هم‌چنین مسئول شورای پناهندگی استرالیا هستم. باعث افتخار من است که امروز حمایت خودم را از گردهمایی بزرگ ایرانیان برای یک ایران آزاد و مستقل که در روز شنبه ۳۰ژوئن در پاریس برگزار می‌شود اعلام کنم.

من به‌طور آشکار می‌بینم که جهان و به‌طور خاص مردم ایران خواهان برقراری عدالت در کشور خودشان هستند. من باید احترام خودم را نثار مردم ایران کنم که با شجاعت به خیابانها آمده‌اند با وجود خشونت و سرکوب شدید که روزانه توسط رژیم تهران بر آنان اعمال می‌شود، جهان به اندازه کافی شاهد اعمال وحشتناک این رژیم بوده است و حالا نیز باید مردم ایران، جایگاه واقعی خود را در جامعه بین‌المللی به‌دست بیاورند. برقراری یک ایران آزاد و مستقل ضروری است. (ایران) یکی از متنوع‌ترین و بافرهنگ‌ترین کشورها در جهان است و مخالفان ایرانی که در هر چهار گوشه جهان گسترده شده‌اند، شایسته آن هستند که در یک ایران صلح‌آمیز و آزاد گردهم بیایند. سال آینده در تهران، انشاءالله.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات