728 x 90

گردهمایی اینترنتی جامعه زنان ایرانی مقیم کالیفرنیا برای دموکراسی در ایران - سخنرانی و پیام نمایندگان کنگره آمریکا

گردهمایی اینترنتی جامعه زنان ایرانی
گردهمایی اینترنتی جامعه زنان ایرانی

پیشگامی زنان در قیامهای ۱۳۹۶ و ۱۳۹۸

مشعلی فروزان در قیامهای سراسری ایران

سخنرانی و پیام

نمایندگان کنگره آمریکا

جودی چو، جیمی پانتا، اسکات پیترز و نانت برگن

جامعه زنان ایرانی مقیم کالیفرنیا برای دموکراسی در ایران با برگزاری یک گردهمایی اینترنتی به افشای قوانین و اعمال سرکوبگرانه رژیم آخوندی علیه زنان ایران پرداخت. در این گردهمایی که با عنوان اتحاد برای پایان دادن به خشونت علیه زنان برگزار شد. در این کنفرانس جمعی از شخصیتهای سیاسی و دانشگاهی آمریکا و نمایندگان کنگره آمریکا و هم‌چنین شماری از مقامات ایالت کالیفرنیا شرکت داشتد. برخی از شرکت‌کنندگان عبارت بودند از:

نمایندگان کنگره آمریکا:

جودی چو Judy Chu

نانت برگن Nanette Barragan

اسکات پترز Scot Peters

و جیمی پانتا Jimmy Panetta

سناتور پت بیتز نماینده سنای کالیفرنیا PAT BATES

کریستینا گارسیا نماینده کنگره ایالتی کالیفرنیا Cristina Garcia

دکتر استیون چوی نماینده کنگره ایالتی کالیفرنیا Steven Choi

آدرین نظریان نماینده کنگره ایالتی کالیفرنیا Adrin Nazarian

لیندزی هوروات شهردار وست هالیوود Lindsey Horvath

جان لی عضو شورای شهر لس‌آنجلس John Lee

پروفسور کیندرا روتاندا ستاد دانشگاه Kyndra Rotunda

پروفسور حسنا علیدو سفیر سابق نیجر در آمریکا و کانادا و استاد دانشگاه Hassana Alidou

در این گردهمایی اینترنتی هم‌چنین شماری از زنان هموطن از جمله مسئول جامعه زنان، فعالان حقوق‌بشر و حقوق زنان و استادان دانشگاه شرکت داشته و به افشای جنایات رژیم زن‌ستیز آخوندی علیه مردم ایران و به‌ویژه زنان پرداختند.

جودی چو نماینده کنگره آمریکا از حزب دموکرات در سخنانش گفت:

رژیمهای سرکوبگری مانند رژیم ایران از زن‌ستیزی برای عقب نگه‌داشتن زنان در رسیدن به توانمندیهایشان استفاده می‌کنند. اما من می‌دانم که رژیم آخوندی مردم ایران را نمایندگی نمی‌کند. دولت آمریکا باید همواره سرکوب بی‌رویه ملایان را محکوم کرده و از خواسته‌های صلح‌جویانه و دموکراتیک در ایران حمایت کند. به همین دلیل من از فعالیت‌های زنان پشتیبان مقاومت ایران برای ترویج حقوق‌بشر و برای ایرانی آزادتر قدردانی می‌کنم.

جیمی پانِتا نماینده کنگره آمریکا در این گردهمایی گفت:

من از راهبری فوق‌العاده‌ٔ شما در قدرت بخشیدن به زنان و دختران در تمام جهان و امید شما برای پایان دادن به زن‌ستیزی و خشونتی که بسیاری از زنان و دختران با آن مواجهند قدردانی می‌کنم . ... ما باید به موضوع خشونت و به عدالتی سیستماتیک علیه زنان نه فقط در اینجا در سواحل مرکزی کالیفرنیا بلکه البته در کشور‌هایی نظیر ایران که در ان خشونت در زن‌ستیزی ریشه داشته و مداوما زنان و دختران را سرکوب می‌کند بپردازیم . برای دهه‌ها زنانی که مبارزات زنان و مبارزات مردم برای آزادی و دمکراسی را رهبری کرده‌اند به این کار ادامه داده‌اند و با پرداخت بها و فدای بسیار. رهبری آنان مشعل فروزانی در قیامهای سراسری سال۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در ایران بود. ولی متأسفانه آنان با خشونت مداوم از جانب رژیم ایران مواجه شدند.

ما می‌دانیم رژیمهای سرکوبگر نظیر ایران در تمام دنیا از خشونت علیه زنان استفاده می‌کنند تا در قدرت بمانند. قدرت‌یابی زنان را خفه کنند و مخالفت با سیستم حاکم را متوقف کنند.غیر قابل‌قبول است که شکنجه و اعدام زنان آزادیخواه و فعال حقوق زنان حتی امروزه هم ادامه دارد . به‌عهده‌ٔ آمریکاست به عهده‌ٔ جامعه‌ٔ جهانی است که روشن کنندکه این خشونت سیستماتیک علیه زنان نباید و نمی‌تواند ادامه یابد.

اسکات پیترز نماینده کنگره آمریکا از دیگر سخنرانان این گردهمایی بود، وی با محکوم کردن نقض حقوق زنان توسط رژیم ایران گفت:

زنانی که تحت رژیمهای دیکتاتوری نظیر آنچه هم‌اکنون بر ایران حاکم است زندگی می‌کنند، به‌صورت مداوم در خطر بدرفتاری و شکنجه قرار دارند. رژیم ایران تاکتیکهای مختلفی را به کرات برای جلوگیری آنان از طرح خواسته‌هایشان برای دمکراسی و حقوق‌بشر بکار می‌گیرد.

نانت بارگن نماینده کنگره آمریکا طی پیامی به این جلسه از جمله گفت: من بسیار خوشحالم که از ارائه‌دهندگان قانونی در مجلس نمایندگان بودم که تروریسم دولتی رژیم ایران را محکوم می‌کند و از خواست مردم ایران برای یک ایران دمکراتیک، سکولار و غیراتمی حمایت می‌کند.

لیندزی هوروات شهردار وست هالیوود با تأکید بر نقش زنان ایران در مبارزه با رژیم آخوندی گفت: رهبری مریم رجوی در دنیا شناخته‌شده است و مهم است که (فعالیت‌های مقاومت ایران) تحت رهبری یک زن است و این نشان می‌دهد که هدف این سازمان تقویت نیروی زنان و دفاع از حقوق آنهاست و بی‌تردید به این هدف خواهد رسید.

سناتور پت بیتز نماینده سنای ایالت کالیفرنیا با درود به زنان ایرانی که برای یک ایران آزاد و دموکراتیک فعالیت می‌کنند گفت:

«من بی‌چون و چرا از مردم ایران در تلاش برای دمکراسی حمایت می‌کنم. یک ایران دموکراتیک و صلح‌جو از حقوق زنان و دختران حفاظت خواهد کرد.

پروفسور حسنا علیدو، سفیر سابق نیجر در آمریکا و کانادا در سالهای ٢٠١٥-٢٠١٩ با اشاره نقض شدید حقوق زنان گفت:

جهان باید از مسائلی که زنان ایران با آن دست به‌گریبان‌اند مطلع شود. هم‌چنین جهان باید در مورد همبستگی و اتحاد نیروهایی که در مقابل این مشکلات ایستاده‌اند بدانند. وی تأکید کرد: ملاقاتی که با مریم رجوی در سال٢٠٠١ داشتم تجربه مهمی در زندگی‌ام بود.

وی گفت: هیچ انسانی نباید به‌خاطر جنسیت، نژاد، فرهنگ، مذهب و موقعیت اقتصادی یا اجتماعی و ناتوانی فیزیکی مورد تبعیض و خشونت قرار گیرد.

پروفسور کیندرا، استاد حقوق در این کنفرانس اینترنتی گفت:

امروز هم‌چنان که به فشارهای وارده به زنان در دنیا توجه می‌کنیم باید از زنان و مردان شجاعی که برای احقاق حقوق افراد و آزادی ایستاده‌اند و در بدترین مناطق تحت ستم و ظلم شدید در دنیا ایستادگی می‌کنند، قدردانی کنیم.

رژیم ایران به‌خصوص در دو سال گذشته مبارزان آزادی را تحت فشار بسیار قرار داده و به زندان، جریمه‌های سنگین و محاکمه‌های بدون وکیل محکوم کرده است

ما امروز به‌خصوص یاد ان قهرمانانی هستیم که جان خود را به خطر انداختند تا اینده بهتری برای دیگران بسازند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d2b05c8f-70d4-41ef-8e40-6a1b376434f7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات