728 x 90

گرداب بحرانهای پس از قیام و نزدیک شدن رژیم به ضرب‌الاجل اف.ای.تی.اف

سازمان جهانی ضدپولشویی و تأمین مالی تروریسم(اف.ای.تی.اف)
سازمان جهانی ضدپولشویی و تأمین مالی تروریسم(اف.ای.تی.اف)

در حالیکه رژیم آخوندی در گرداب بحرانهای پس از قیام، دچار آشفتگی است، نزدیک شدن ضرب‌الاجل اف.ای.تی.اف برای برگرداندن رژیم به لیست سیاه، این بحرانها را تشدید کرده است.

واعظی رئیس دفتر آخوند روحانی روز چهارشنبه خواهان تن‌دادن رژیم به لوایح اف.ای.تی.اف شد و گفت: به‌نظر من با مسأله FATF و لوایح آن، برخوردهای سیاسی می‌شود. آنچه در مورد اف.ای.تی.اف در حال رخ دادن است، محدود کردن و ایجاد یک تحریم دیگر برای اقتصاد و روابط بانکی کشور است. مسئولیت ضربه نپذیرفتن FATF به اقتصاد را باید مرجعی که با آن مخالفت می‌کند، بپذیرد.

 

هم‌چنین رسانه‌های رژیم از نامه چندتن از اعضای مجلس ارتجاع به خامنه‌ای خبر دادند که در آن خواستار تن‌دادن به اف.ای.تی.اف شده و هشدار داده‌اند: «در صورت قرار گرفتن رژیم در لیست FATF شعبات بانک‌هایشان در خارج کشور بایکوت خواهند شد، حساب‌های بانکی کلیه کسانی که پاسپورت جمهوری اسلامی دارند، بسته خواهند شد، مبادلات تجاری با روسیه مختل خواهد شد و دلار گران خواهد و تاثیر تورمی روی قیمت سایر کالاها خواهد گذاشت».

 

از سوی دیگر زاهدی، از مهره‌های باند غالب در مجلس ارتجاع، از عواقب تن‌دادن رژیم به اف.ای.تی.اف ابراز وحشت کرد و گفت: «در این شرایط FATF مثل طناب داری است که ما آن را به گردن خودمان آویزان کنیم و عملاً با عضویت در کنوانسیونهای آن، ما راه‌های معاملات تجاری خود و دور زدن تحریم‌ها را در اختیار دشمن قرار می‌دهیم».

 

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام آخوندی نیز گفت:

«ما همین الآن داریم با دور زدن تحریم‌ها اقتصاد کشور را اداره می‌کنیم اگر این اطلاعاتی که در پیوستن به اف.ای.تی.اف- سی اف دی - پالرمو و این تشکیلاتی که وجود دارد اگر این اطلاعات بخواهد مورد سو استفاده دشمن آمریکا قرار بگیرد مشکلات اقتصادی بیشتر خواهد شد. ما اصلاً نگران این هستیم که ما را در یک دالان بدون انتها یک تونل بدون انتها قرار بدهند و ممکن است پنج سال شش سال ما را بدوند دنبال خودشان».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0d5116db-33b0-43fb-bc15-e8abadbb6214"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات