728 x 90

گران شدن کرایه مترو، تاکسی و اتوبوس از روز شنبه

گرانی تاکسی و اتوبوس و مترو
گرانی تاکسی و اتوبوس و مترو

به گزارش خبرگزاری حکومتی ایسنا، رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر رژیم در تهران از گران شدن کرایه مترو، تاکسی و اتوبوس از روز شنبه اول اردیبهشت خبر داد.

جعفر تشکری هاشمی گفت: شورای شهر تهران سال گذشته نرخ‌گذاری کرایه وسایل حمل ونقل عمومی اعم از تاکسی، مترو و اتوبوس برای امسال را به تصویب رساند.

وی افزود: بر این اساس تا سقف ۳۰کیلومتر نرخ محاسبه می‌شود و اگر از ۳۰کیلومتر بیشتر تردد کند، نرخ محاسبه نمی‌شود. پس نرخ بلیت تک سفر که فعلاً ۳۳۰۰تومان است، برای سال۱۴۰۳ حداکثر مبلغ ۴۳۰۰تومان خواهد شد و در مورد خطوط حومه برای پرند و هشتگرد نیز افزایش ۳۰درصدی نرخ را در نظر گرفتیم.

هاشمی گفت: به ازای هر کیلومتر پیمایش برای اتوبوس‌های تندرو ۲۰درصد افزایش و برای اتوبوس‌های عادی ۴۰درصد افزایش داده شد، به عبارتی دیگر پس اگر بگویم که در حوزه اتوبوس چند درصد رشد داریم به‌طور میانگین قیمت تمام شده در اتوبوس تندرو ۲۱درصد و اتوبوس عادی ۳۰درصد نسبت به سال ۱۴۰۲ رشد داشته است و در مورد اتوبوس‌های ارائه خدمات دربستی نیز شاهد رشد ۴۰درصدی هستیم.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/18097ae0-a758-4ccb-8b6b-9f5daed8e0b3"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات