728 x 90

گران شدن ۳۵ درصدی قیمت سنگ‌قبر در پی افزایش مرگ و میر کرونا

گران شدن سنگ قبر
گران شدن سنگ قبر

هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا در ایران و افزایش مرگ‌ومیر ناشی از آن، تقاضا خرید برای سنگ‌قبر نیز افزایش یافته است. در حال حاضر قیمت هر سنگ‌قبر در تهران از حدود سه میلیون و ۵۰۰هزار تومان شروع می‌شود و گاه از ۱۰میلیون تومان نیز بالاتر می‌رود. در این میان، برخی عزاداران که امکان خرید سنگ‌قبرهای چند میلیون تومانی را ندارند، به سنگ‌های بی‌کیفیت یا خرید قسطی روی می‌آورند.

‏پایگاه خبری حکومتی رکنا ۵مهر در گزارشی از افزایش ۳۵درصدی قیمت سنگ‌قبر در یک سال اخیر و در پی افزایش مرگ‌ومیر ناشی از کرونا خبر داد و نوشت در قبرستان بهشت زهرای تهران قیمت سنگ‌قبر از حدود ۳/۵ میلیون تومان شروع شده و به بالای ۱۰میلیون تومان می‌رسد.

پیش‌تر خبرگزاری حکومتی ایسنا نیز در گزارشی به‌نقل از برخی سنگ‌فروش‌ها از خرید و فروش قسطی سنگ‌قبر خبر داده بود. به‌گفته یکی از این فروشندگان، خانواده متوفی یک دور که می‌زنند و قیمتها را که می‌بینند، از صاحب مغازه فروش قسطی یا چکی سنگ‌قبر را تقاضا می‌کنند. برخی نیز به خرید سنگ‌های دست‌دوم روی می‌آورند که یک‌بار از روی قبر تعویض شده‌اند؛ اما حتی قیمت این سنگ‌ها هم بین ۸۰۰هزار تا دو میلیون تومان است. برخی عزاداران نیز که قیمتها را می‌بینند، قید خرید سنگ‌قبر را می‌زنند و به همان سنگ کوچکی که بهشت‌زهرا می‌گذارد، قناعت می‌کنند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات