728 x 90

گرانی و شلیک توپخانه شوک‌های قیمتی دولت رئیسی!

گرانی ارزاق
گرانی ارزاق

روزنامه حکومتی ​جهان صنعت روز سه‌شنبه ۲۷اردیبهشت وضعیت اسفبار قیمت ارزاق عمومی و سیر صعودی روزانه آن را به شلیک توپخانه دولت آخوند رئیسی جلاد تشبیه کرد و نوشت: توپخانه شوک‌های قیمتی دولت سیزدهم بی‌وقفه در حال شلیک به بازار و سفره‌ها و معیشت مردم است؛ مردمی که دیگر برای شنیدن صدای گوشخراش این توپخانه و تحمل ویرانی‌های آن رمقی برایشان باقی نمانده است. یارانه‌های نسیه‌ای هم که وعده پرداخت آن با انواع شرط و شروط و دهک‌بندی‌های من‌درآوردی دولتمردان اغلب بی‌خبر از واقعیت‌های جاری در سطح جامعه و کف خیابان‌ها به مردم داده شده حتی اگر به دست‌شان هم برسد، دردی را از زندگی آنها دوا نخواهد کرد چون شوک‌های قیمتی وارد شده به چند فقره اقلام خوراکی چون مرغ، تخم‌مرغ، شیر و پنیر که کلید آن از شروع کار دولت دوازدهم تدبیر و امید زده شده به قدری سنگین است که بازگرداندن آنها به سفره‌های مردم با این یارانه‌بازی‌ها به آسانی امکان‌پذیر نیست، چون هر کسی که فقط با الفبای اقتصاد آشنایی داشته باشد به‌خوبی می‌داند که شوک‌های سنگین قیمتی به چند قلم کالای خوراکی وارد نمی‌شود بلکه تاثیرات زنجیره‌یی آن مانند ویروس کرونا بعد از کوتاه‌زمانی به سایر اقلام خوراکی و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم سرایت می‌کند.

 

رسانه حکومتی: دولت هزینه‌های اضافی و ضرر را از جیب مردم تأمین می‌کند!

جراحی با هزینه مردم، عنوان روزنامه حکومتی مستقل ۲۷اردیبهشت است که با اعتراف به غارت و چپاول مافیای آخوندی، تأمین «کسری بودجه و هزینه‌های اضافی» خود را با دست بردن در جیب اقشار به ستوه آمده مردم تأمین می‌کند.

مستقل نوشت: در کشور ما که ساختار اقتصادی آن ملغمه و ترکیبی از نظام های اقتصادی مختلف بوده و در نوع خود یگانه است! خروجی نیز متفاوت از همه جا می‌باشد که در آن سود و منفعت اقتصاد همیشه به جانب دولت است و در مقابل هزینه‌های اضافی و ضرر را از جیب مردم تأمین می‌کند! مثلا دولت اغلب هزینه‌های مردم را به دلار و درآمدهایشان را به ریال محاسبه می‌کند!...

مستقل تلویحاً با اعتراف به دخالت‌های منطقه‌یی و بی‌ثبات کننده رژیم افزود: قابل تأمل این‌که، می‌شد با اعمال سیاستهای منطقی و تنش‌زدایی از روابط بین‌المللی، مخصوصاً در مواجهه با همسایگان، خود را گرفتار این وضعیت نکرده تا مجبور نباشیم با زدن از معاش و شکم مردم با عنوان جراحی اقتصادی! برای تأمین این خسران اقدام کنیم. .
تنگنای معیشت از گردنه‌هایی است که قابل آزمون و خطا نیست!

 

کریمی اصفهانی کارگزار رژیم: ادامه این روند تبعات تلخی را خواهد داشت

کریمی اصفهانی کارگزار رژیم در جامعه تحت عنوان انجمن‌ها اسلامی اصناف و بازار به بازتابهای گرانیهای سرسام آوری که هم‌اکنون اعتراضات و استمرار قیامها در شهرها را به‌دنبال داشته است نسبت به چشم‌انداز تیره و تاری که در پیش روی دولت رئیسی جلاد است هشدار داد.
مستقل در این باره نوشت:... از هفته گذشته و اعلام رسمی دولت مبنی بر اجرای طرح جدید اقتصادی، بسیاری نگران و از آینده دولت رئیسی ناامید شدند.
اما نگرانی به اینجا ختم نشد و پس از اجرای طرح و حذف ارز ۴۲۰۰ که افزایش سرسام‌آور کالاهای اساسی را به همراه داشت، بسیاری از شهرها با گرانی یا کمبود برخی مواد غذایی مواجه شدند و در پی آن اعتراضات مردم را شاهد بودیم.
بسیاری معتقدند دولت سیزدهم کفایت لازم برای اداره اقتصاد کشور را ندارد و ادامه این روند تبعات تلخی را خواهد داشت...
کریمی اصفهانی کارگزار رژیم با هشدار به عواقب عملکرد دولت در گل گیر کرده جلاد رئیسی گفت: آنچه که امروز شاهد آن هستیم هجوم ناجوانمردانه مخالفان ما است. .
وی با اعتراف به شقه و شکاف، به کلاف سردرگم دولت جلاد رئیسی افزود: ممکن است فرضاً با یک عضو کنار نیایم اما این‌که اختلافی بین تیم اقتصادی یا تیم‌های دیگر باشد طبیعی است. اختلاف در دولت بسیار مضر است و ممکن است مانع به نتیجه رسیدن اهداف دولت باشد. به‌هرحال اختلاف همه جا وجود دارد اما باید مسائل به شکلی حل شود که بیگانگان سوءاستفاده نکنند (روزنامه حکومتی مستقل ۲۷اردیبهشت).

 

فرونشست یا دهان بازکردن زمین به بیخ گوش تهران رسیده

بمب خاموش زیر پایتخت، عنوان روزنامه حکومتی جهان صنعت ۲۷اردیبهشت است که به فاجعه اکوسیستمی فرونشست زمین «در تهران و دیگر شهرستان ها» اعتراف می‌کند.

عباسی عضو قلابی شورای شهر تهران با بیان این‌که فرونشست زمین در تهران ۹۰برابر حد بحران اتحادیه اروپاست به یکی ازدلایل آن‌که «برداشت بی‌رویه از چاه‌های آب است» اشاره می‌کند و در این باره اظهار داشت: ... فرونشست بیش از دو میلیمتر فاجعه است، در برخی مناطق کشور شاهد ۳۶ سانتیمتر فرونشست هستیم و حتی در برخی مناطق کشور مانند استان فارس شاهد بیش از ۳۶ سانتیمتر این رخداد هستیم، در جنوب تهران نیز ۳۶ سانتیمتر فرونشست رخ داده و این مشکلی است که وجود دارد (روزنامه حکومتی جهان صنعت ۲۷اردیبهشت).

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0ac1caa1-41ea-4547-a963-8756c9e447ba"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات