728 x 90

گاردین: یک زن هلندی به اتهام تیراندازی به آلخو ویدال کوادراس سیاستمدار سابق اسپانیایی دستگیر شد

آلخو ویدال کوادراس
آلخو ویدال کوادراس

گاردین روز ۱۲ اردیبهشت در گزارشی نوشت: یک زن هلندی به اتهام تیراندازی به سیاستمدار سابق اسپانیایی دستگیر شد.

زنی در هلند به اتهام نقش داشتن در تیراندازی به آلخو ویدال کوادراس در مادرید بازداشت شد.

یک زن هلندی در ارتباط با تیراندازی به یک سیاستمدار سابق اسپانیایی در مادرید در سال گذشته؛ در هلند دستگیر شد.

آلخو ویدال-کوادراس، بنیانگذار حزب راست افراطی Vox اسپانیا، در روز ۹ نوامبر(۱۸آبان ۱۴۰۲) توسط یک موتورسوار در نزدیکی خانه خود در محله سالامانکا مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

ویدال کوادراس، ۷۸ساله، یکی از حامیان دیرینه اپوزیسیون ایران، رژیم ایران را به دست داشتن در تیراندازی متهم کرده است.

چهار نفر قبلاً به‌عنوان بخشی از تحقیقات در مورد تیراندازی دستگیر شده بودند، اما فرد مسلح مظنون یک تبعه فرانسوی تونسی‌الاصل با چندین محکومیت قبلی در فرانسه هم‌چنان آزاد است.

پلیس ملی روز سه‌شنبه در بیانیه‌یی کوتاه گفت: «یک زن در هلند به اتهام مشارکت در تأمین مالی و آماده‌سازی حمله به ویدال کوادراس دستگیر شد». پلیس گفت که او پس از صدور حکم بازداشت اروپایی توسط اسپانیا بازداشت شد.

ویدال کوادراس بین سال‌های ۱۹۹۴ و ۲۰۱۴ عضو و سپس معاون رئیس پارلمان اروپا بود. او هم‌چنین رئیس سابق حزب راست میانه خلق در کاتالونیا بود.

 

بیشتر بدانید:

دستگیری ۳نفر در ارتباط با ترور دکتر آلخو ویدال کوادراس و تقویت فرضیه رد پای رژیم ایران

رسانه‌های اسپانیایی در روز ۳۰آبان گزارش کردند: «۳نفر مظنون به ارتباط با حمله به آلخو ویدال کوادراس دستگیر شدند» و خاطرنشان کردند «این دستگیری‌ها فرضیه به‌اصطلاح ”ردپای ایرانی“ را تقویت می‌کند» که مرتبط با روابطی است که او «از زمانی که عضو پارلمان اروپا در سال‌های ۱۹۹۹-۲۰۱۴ بوده، با مخالفان ایرانی حفظ کرده است»(ال پائیس ۲۱نوامبر ۲۰۲۳).

روزنامه تایمز لندن نیز در ارتباط با این دستگیری‌ها و به‌نقل از رسانه‌های اسپانیایی نوشت: «پلیس وجود به‌اصطلاح ”ردپای ایرانی“ را تأیید کرده است که نشان می‌دهد این حمله به‌دلیل رابطه قربانی با مخالفان ایرانی صورت گرفته است»(تایمز ۲۱نوامبر ۲۰۲۳).

هم‌زمان دیلی میل در مورد زن انگلیسی دستگیرشده نوشت: «شریک زندگی زن انگلیسی ”یک مسلمان شیعه افراطی“ است که یک قاتل را برای قتل این سیاست‌مدار قدیمی استخدام کرده است»(دیلی میل ۲۱نوامبر ۲۰۲۳).

 

آلخو ویدال کوادراس: «با دستم روی تلفن نوشتم: ایران!»

 

مصاحبه اینفوبائه با دکتر آلخو ویدال کوادراس

دربارهٔ سوءقصد تروریستی ۱۸ آبان ۴۰۲ در مادرید

رئیس کمیتهٔ بین‌المللی در جستجوی عدالت:

من شک ندارم که حمله از سوی رژیم مذهبی جنایتکار حاکم بر ایران

یعنی رژیم آخوندها نشأت گرفته و سازماندهی شده است

قهرمانی سربلند با عزمی راسخ در کنار مردم و مقاومت ایران

دکتر آلخو ویدال کوادراس که رژیم آخوندی او را در آبانماه گذشته در مادرید، هدف یک سوءقصد تروریستی قرار داد، بلافاصله پس از طی دوران بستری و نقاهت خود، عهد کرد: این بار با انگیزه بیشتر، انرژی بیشتر و ارادهٔ بیشتر و تعهد بیشتر نسبت به‌ آنچه تاکنون داشتم، به‌ مبارزه با رژیم ادامه خواهم داد. فعالیت‌های او طی همین یک هفتهٔ گذشته، گواه صحت و استحکام عزم اوست.

مشروح سخنرانی تاریخی دکتر آلخو ویدال کوادراس

در اولین کنفرانس مطبوعاتی بعد از سوءقصد تروریستی در مادرید

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/200c6a9c-eead-4488-8efa-8c42cae9f563"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات