728 x 90

گاردین: اتحادیه اروپا و آمریکا فشارها برای آتش‌بس در غزه را افزایش می‌دهند

جنگ در غزه
جنگ در غزه

گاردین انگلستان روز پنجشنبه دوم فروردین در خبری با عنوان «اتحادیه اروپا و آمریکا فشارها برای آتش‌بس در غزه را افزایش می‌دهند» نوشت: رهبران اتحادیه اروپا خواستار «توقف فوری بشردوستانه» شدند در حالی که انتظار می‌رود که ایالات متحده قطعنامه سازمان ملل را برای آتش‌بس بدون تأخیر را ارائه کند...

پیش‌نویس قطعنامه آمریکا که روز جمعه در شورای امنیت سازمان ملل به رأی گذاشته خواهد شد به‌طور غیرمعمول دارای جزئیات است و شامل ۲۶ بند عملیاتی است و بر تقاضا برای ارائه فوری، ایمن، پایدار و بدون مانع کمکهای بشردوستانه به‌طور مستقیم به جمعیت غیرنظامی فلسطینی در سراسر نوار غزه تأکید می‌کند.

جزئیات پیش‌نویس قطعنامه آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل زمانی علنی شد که سازمان ملل تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره‌یی خود از غزه را منتشر کرد که نشان می‌دهد ۳۵درصد از ساختمانهای غزه در جریان حمله اسراییل که تقریباً ۳۲۰۰۰فلسطینی را کشته است، آسیب دیده یا ویران شده است.

متن جدید پیش‌نویس قطعنامه آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل حاوی صریح‌ترین پیام تاکنون درباره ناامیدی فزاینده دولت بایدن از نحوه پیشبرد جنگ غزه توسط اسراییل است و بعد از هشدار فولکر تورک، مسئول حقوق‌بشر سازمان ملل مطرح می‌شود که در این هشدار فولکر تورک گفت اسراییل ممکن است با استفاده از گرسنگی به‌عنوان روش جنگ احتمالاً در حال ارتکاب جنایت جنگی می‌باشد.

 

گاردین هم‌چنین نوشت: نیکلاس دی ریویر، نماینده فرانسه در سازمان ملل گفت زمان نجات جانها در غزه فرا رسیده است.
نیکلاس دی ریویر نماینده فرانسه در سازمان ملل در رابطه با قطعنامه ارائه شده توسط آمریکا که روز جمعه در شورای امنیت سازمان ملل به رأی گذاشته خواهد شد گفت: زمان نجات جانها فرا رسیده است.

نیکلاس دی ریویر گفت: «تعداد کشته‌شدگان حدود ۳۲۰۰۰مرد و زن است. ضروریست که این موضوع متوقف شود. به همین دلیل است که من شورای امنیت را تشویق می‌کنم تا قبل از پایان هفته، قبل از تعطیلات آخر هفته، اقدام کند».
او افزود «هر بار که بحرانی در جهان رخ می‌دهد، اولین چیزی که شورای امنیت درخواست می‌کند یک آتش‌بس است و سپس صحبت می‌کند. این همان کاری است که ما باید در مورد غزه نیز انجام دهیم. نباید استثنایی وجود داشته باشد».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a721aa37-3acb-4c36-9cc7-3c0a8f6c6ab1"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات