728 x 90

کیهان خامنه‌ای: کاهش میلمتری تعهدات، پاسخ لگد اروپا به جنازه برجام نیست

جنازه برجام
جنازه برجام

درباره سیاست دوگانه خودزنیِ در نقضِ برجام و در عین حال گدایی مذاکره، کیهان خامنه‌ای نوشت: کاهش میلی‌متری تعهدات پاسخ لگد اروپا به جنازه برجام نیست. نام معطلی و تأخیر فاز در واکنش را نمی‌توان به‌خاطر تلقین فریبکارانه اروپایی‌ها، «صبر راهبردی» گذاشت. چرا باید (نظام) صبر و تعلل پیشه کند، در حالی که اروپا نمی‌خواهد پای برجام بماند؟!

کیهان خامنه‌ای افزود: دفتر ماکرون پریشب، پس از گفت‌و‌گوی تلفنی او با روحانی ادعا کرد «دو طرف درباره ایجاد شرایط از سرگیری مذاکرات هسته‌یی تا پانزدهم جولای (۲۴تیرماه) توافق کرده‌اند». چه مذاکره‌ای؟ قطعاً از سرگیری مذاکرات در حالی که جنازه توافق برآمده از دو سال مذاکره، زیر پای اروپا و آمریکاست، دیوانگی است.

 

در همین رابطه روزنامه سپاه پاسداران نوشت: بهتر بود به جبران ۶سال عقب‌ماندگی، آغاز غنی‌سازی ۲۰درصدی اعلام می‌شد.

 

یک روزنامه حکومتی دیگر نیز نوشت: طرح فرصت ۹روزه برای پیشنهادهای امانوئل ماکرون، مثل اینس‌تکس، در نقش آب‌نبات چوبی برای جلوگیری از مسیر درست (نظام) است.

 

فریدون عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی رژیم نیز خواهان غنی‌سازی ۲۰درصدی شد و گفت: باید غنی‌سازی ۲۰درصد را مدنظر قرار دهیم؛ یعنی ۶زنجیره ۲۰درصد را تولید و راه‌اندازی کنیم، آماده به کار نگهداریم و محصول آن را هم نگهداریم

 

روزنامه حکومتی وطن امروز نیز نوشت: برخلاف انتظارات سخنگوی سازمان انرژی اتمی، آب پاکی را روی دست همه ریخت و توضیح داد در شرایط فعلی سیاست دولت روحانی این نیست که به سمت غنی‌سازی ۲۰درصد برای تهیه سوخت رآکتور تهران گام بردارد. درباره رآکتور اراک نیز همان حرف‌های تکراری هفته‌ها و ماه‌های اخیر مطرح شد

 

از سوی دیگر یک مهره حکومتی به نام بیگدلی با وحشت از پیامدهای نقض برجام می‌نویسد: این اقدام موجب شده تا آمریکا به هدف خود مبنی بر نزدیک کردن اروپا به اجماع علیه (نظام) امیدوارتر شود. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، ممکن است پرونده جمهوری اسلامی دوباره به شورای امنیت ارسال شود که در آن صورت روشن نیست چه خواهد شد؟

 

یک مهره دیگر رژیم به نام مجتهدزاده هشدار داد: هر گونه واکنش احساسی می‌تواند تبعاًت سنگینی برای ما داشته باشد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات