728 x 90

کهکشان مقاومت ایران ۱۴۰۲- سخنرانیهای لوییس لٍیته‌راموس، حنان عبداللطیف، عاطف مخالف و احمد الهواس

سخنرانیها- احمد الهواس، لوییس لٍیته‌راموس،حنان عبداللطیف ، عاطف مخالف
سخنرانیها- احمد الهواس، لوییس لٍیته‌راموس،حنان عبداللطیف ، عاطف مخالف

سخنرانی لوییس لیته‌راموس - نایب‌رئیس فراکسیون حزب مردم اروپا در شورای اروپا (۲۰۲۲)

در تظاهرات پاریس هزاران ایرانی حمایت خود را از قیام و از آلترناتیو دموکراتیک ابراز کردند. انقلاب دموکراتیک قبل از هر چیز در خیابانهای ایران تعیین‌تکلیف می‌شود ولی هم‌چنین در صحنهٔ سیاسی بین‌المللی نیز خود را نشان می‌دهد.

هر چه شرایط سخت‌تر می‌شود، مقاومت ایران به رهبری خانم رجوی درخشان‌تر و مؤثرتر می‌شود.

خانم‌ها و آقایان، دوستان عزیز، خانم رجوی. من لوئیس لیته‌راموس از پرتغال هستم و آمده‌ام تا از مبارزه شما برای آرمان آزادی و دموکراسی برای ایران و حمایت از حقوق‌بشر پشتیبانی کنم. تظاهرات ایرانیان در پاریس پیروزی بزرگی را برای مقاومت مردم ایران رقم زد. این پیروزی قانون و عدالت بود. سیاست مماشات تسلیم باج‌گیری و فشارهای آخوندها شد و تظاهرات را ممنوع کرد. نقل‌قول می‌کنم از قاضی که این تصمیم را «حملهٔ جدی و آشکارا غیرقانونی به آزادی تظاهرات» خواند؛ و ما هزاران هزار ایرانی را دیدیم که از سراسر اروپا، ایالات‌متحده، کانادا و استرالیا سرازیر شدند تا حمایت خودشان را از قیام و از آلترناتیو دموکراتیک ابراز کنند و علیه اعدامها در ایران موضع بگیرند. بنا بر این، این پیروزی بزرگ را به مقاومت ایران و خانم رجوی تبریک می‌گویم.

همزمان، مقاومت ایران موفق شد شاهکار دیگری را با برگزاری اجلاس جهانی برای ایران آزاد در اور با حضور شخصیت‌های بسیار بلند‌مرتبه و هیأت‌های متعدد پارلمانی از جمله از پرتغال رقم بزند. با توجه به فشارها و شرایط بسیار سخت اعمال شده علیه برگزاری این اجلاس، این نیز یک پیروزی بزرگ است. معتقدم مقاومت هم شایستگی خود را اثبات کرد، هم درستی آرمانش و قدرت خود را به عنوان یک جایگزین نشان داد. این‌یک پیروزی برای قیام مردم ایران است.

انقلاب دموکراتیک قبل از هر چیز در خیابانهای ایران تعیین تکلیف می‌شود، ولی هم‌چنین در صحنهٔ سیاسی بین‌المللی نیز خود را نشان می‌دهد. می‌توانم بگویم که هر چه شرایط سخت‌تر می‌شود، مقاومت ایران به‌رهبری خانم رجوی درخشان‌تر و مؤثرتر می‌شود و حامیان آن نیز در کمک به آن قاطع‌تر و مصمم‌تر هستند.

خانم رجوی، همهٔ ما آمده‌ایم از برنامهٔ ۱۰ماده‌یی شما حمایت کنیم که واضح است و بی‌شکاف آرمان ایران آزاد را دنبال می‌کند. ما جامعهٔ جهانی را فرا می‌خوانیم به‌شکستن سکوت خود در برابر جنایات رژیم آخوندها در ایران. پس از ۴۴سال، اتحادیهٔ اروپا باید درک کرده باشد که هر امتیازی در برابر باج‌خواهی این رژیم، آن را تشویق می‌کند تا بیشتر بخواهد و تروریسم، مداخله و گروگانگیری بیشتری را حتی در اروپا انجام دهد. سیاست مماشات به این دیکتاتوری مذهبی اجازه می‌دهد در قدرت بماند و جنایات خود را ادامه بدهد. ما به‌وضوح می‌بینیم که سیاست مماشات چگونه بر مقاومت ایران که جایگزین آخوندها است فشار وارد می‌کند و ایجاد موانع می‌کند.

این را در ممنوعیت تظاهرات در ۵۰۰۰کیلومتری تهران دیدیم، این اقدامات علیه تمامی دست‌آوردهایی است که در زمینهٔ آزادی‌ها در کشورهای دموکراتیک به‌دست آمده و از آزادی بیان تا آزادی تجمعات و آزادی فعالیت سیاسی را در برمی‌گیرد. مصونیت برای آخوندها و فشار و سرکوب برای مقاومت در اروپای قرن بیست و یکم امری است غیرقابل قبول و باید به‌شدت محکوم شود. من همهٔ دولتهای اروپایی و آمریکایی، سازمانهای بین‌المللی و اتحادیهٔ اروپا را فرا می‌خوانم که نقطهٔ پایانی بر این ریاکاری بگذارند و خودکامگی و استبداد رژیم ایران را محکوم کنند و از برنامهٔ شما خانم رجوی حمایت کنند برای ایرانی آزاد و دموکراتیک با احترام به‌حقوق‌بشر. با تشکر.

 

دکتر حنان عبداللطیف- مدیر بخش اروپایی مرکز بین‌المللی رافدین برای حقوق‌بشر عراق

امروز ما در عراق نیز مانند شما در ایران از این رژیم جنایتکار رنج می‌بریم. رژیم تروریستی که از طریق احزاب خود و شبه‌نظامیان جنایتکارش، اقتصاد و جامعهٔ عراق را نابود کرد.

ضروری است که از قیام مردم ایران و شورای ملی مقاومت و خانم مریم رجوی حمایت کنیم و ما باید برای سرنگونی این رژیم جنایتکار متحد شویم.

خانم رئیس‌جمهور مبارز مریم رجوی، خانم‌ها و آقایان اعضای شورای ملی مقاومت ایران، حضار گرامی، درود و رحمت خدا بر شما باد.

نگران عراق و مردمش بودم که نکند در این جلسهٔ بین‌المللی مهم در ضدیت با رژیم آخوندها که این همه قربانی گرفته است، نماینده‌یی نداشته باشند. به‌خصوص ما در عراق اولین کسانی بودیم که از تروریسم و ​​ جنایت رژیم آخوندها رنج بردیم، زمانی که رژیم آخوندی جنگ ناعادلانهٔ خود را علیه ما آغاز کرد و البته هنوز هم ترور و جنایت خود را علیه عراقی‌ها انجام می‌دهد. امروز بیش از ۹ماه از قیام مبارکی می‌گذرد که جرقهٔ آن‌را زنان قهرمان و مقاوم ایران و به‌رهبری مریم رجوی بانوی مقاومت ایرانیان زدند.

مریم رجوی که با برادران مجاهدش بیش از ۴دهه یا بیشتر پایداری کرده و شگفت‌انگیزترین تصاویر مبارزه و استواری را خلق کرده است.

امروز ما در عراق نیز مانند شما در ایران از این رژیم جنایتکار رنج می‌بریم. رژیم تروریستی که از طریق احزاب وفادار خود تمام عرصه‌های کشور عراق را کنترل می‌کند و شبه‌نظامیان جنایتکارش اقتصاد و جامعهٔ عراق را نابود کردند و آن‌را به سکوی پرشی برای گسترش تروریسم و ​​مواد مخدر در منطقه و جهان تبدیل کردند؛ و در تمامی ترورها و دستگیری تظاهر کنندگان عراقی در قیام اکتبر و سایرین و همهٔ مخالفان اشغالگری (رژیم) ایران در عراق شرکت داشتند و بر هر عربی که به‌آرمان خود و آزادی کشورش از اشغال رژیم آخوندها و بازگرداندن آن به‌کشوری آزاد و مستقل اهمیت می‌دهد ضروری است که از قیام مردم ایران و شورای ملی مقاومت و خانم مریم رجوی حمایت کند و ما باید برای سرنگونی این رژیم جنایتکار متحد شویم، زیرا صبر مردم ستمدیده به‌پایان رسیده است.

 

عاطف مخالف نمایندهٔ پیشین پارلمان مصر:

اجلاس ایران آزاد با حضور رهبران بزرگ با خواسته نه به ولایت فقیه، نه به ولایت شاه نمایش قدرت بزرگی بود. ما همهٔ کشورهای عربی از مقاومت ایران که توسط مریم رجوی نمایندگی می‌شود حمایت می‌کنیم

اجلاس دیروز نمایش قدرتی بود با آرایش رهبران بزرگ و شعار آن این بود که غیرممکن هیچ است و هیچ‌چیز غیرممکن نیست.

چه‌قدر زیباست این عنوان زیبا و از همه زیباتر محتوای این اجلاس «آری به‌آزادی»، آری به آزادی مردمان، آزادی خواسته نیست بلکه زندگی است. زندگی آزادی است و آزادی زندگی است، زیرا بدون آزادی زندگی نیست شعار اجلاس یا خواسته اجلاس این بود که نه به ولایت فقیه، نه به ولایت شاه. گروهی که شاه را نمایندگی می‌کنند و بر کرسی تکیه دارند نمی‌توانند رهبری مردم ایران را به‌دست بیاورند، اما مقاومتی که تاکنون پایدار مانده و هنوز هم مقاومت می‌کند و ما از همهٔ کشورهای عربی از آن حمایت می‌کنیم و این مقاومت ایران است که توسط مریم رجوی، نمایندگی می‌شود. ابوالقاسم الشابی، شعری گفت؛ و من هم شاعر هستم و می‌گویم و شعر ابوالقاسم الشابی را تکمیل می‌کنم: بی‌عدالتی باید بمیرد، حقیقت باید پیروز شود، عدالت باید گسترش یابد و ستمگر نه باید بماند و نه دوام داشته باشد.

و از دنیای سیاست خارج می‌شوم و به‌دنیای انسانیت می‌روم، ای همهٔ مردم جهان، بدانید و به رهبران و مسئولان خود بیاموزید، به‌ویژه در اینجا منظورم کشورهای بزرگ از نظر اقتصادی یا نظامی هستند، به‌آنها یاد بدهید که ما در انسانیتی با هم وحدت داریم که توسط خدای واحد و یگانه خلق شده است. با همان طبیعت و در یک طبیعت خلق شده توسط خالق، آفریدگار، صورتگر، هیچ تمایزی بین مردم وجود ندارد، نه فتنهٔ اقتصادی و نه استثمار خلق‌های فقیر و پیروی از سیاست نه جنگ و نه صلح. از اینجا به‌کشور من، مصر می‌رویم که پانزده میلیون عرب در مصر را در بر می‌گیرد که به‌عنوان شهروندان مصری زندگی می‌کنند ولی احساس بیگانگی نمی‌کنند زیرا مصر قلب ملت عرب است. ما همه برادر هستیم و همه فرزندان آدم هستیم اما فردیت و حب نفس ما را به‌جان هم می‌اندازد پس نه به تبعیض، نه به‌استثمار خلق‌ها. نه به طمع به سرنوشت خلق‌ها. ممنون از شما و درود و رحمت و برکات خداوند بر شما باد.

 

احمد الهواس- نویسنده از سوریه

ما در یک موقعیت تاریخی قرار داریم که انقلابیون آزادی در ایران آن‌را ساخته‌اند. ما با دو انتخاب روبه‌رو هستیم یا از این جنبش در ایران به نفع منطقه حمایت کنیم، یا این جنبش را رها کنیم که منجر به‌ادامهٔ ویرانی منطقه می‌شود.

سرکار خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب مقاومت ایران، خانم‌ها و آقایان در سازمان قهرمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت ایران، حضار محترم، درود بر شما، باعث افتخار من است که امروز در حضور شما سخنرانی کنم و به‌شما تبریک بگویم این پیروزی خیره‌کننده در این کنفرانس تاریخی را که رنج‌های مردم ایران را به‌دنیا نشان می‌دهد. ما در یک موقعیت تاریخی قرار داریم که انقلابیون آزادی در ایران آن‌را ساخته‌اند. ما با دو انتخاب روبه‌رو هستیم و انتخاب سومی وجود ندارد. یا از این جنبش در ایران به نقع منطقه حمایت کنیم، یا این جنبش را رها کنیم که منجر به ادامهٔ ویرانی منطقه می‌شود و کشورهای دیگر را در هرج و مرج فرو خواهد برد. با اوج‌گیری اعتراضات مردمی در ایران و پس از گذشت ۹ماه از این قیام، با وجود سانسور رسانه‌های جهانی در خصوص حوادث ایران، اما آن حوادث، سیاستمداران غربی را وادار کرد تا آنها را بپذیرند و این که در ایران با عزم و ارادهٔ مردم ایران، تغییر در راه است. این یک فرصت تاریخی است برای کشورهای عربی که از سرکشی آخوندها در کشورشان آزار دیده‌اند تا صف خود را متحد کنند. مردم عراق و سوریه و یمن و لبنان باید با مقاومت ایران به نمایندگی رئیس‌جمهور منتخب مقاومت ایران، خانم مریم رجوی همکاری کنند. سقوط رژیم آخوندی یعنی آزادی عراق و پیروزی انقلاب سوریه و پایان دولت کوچک حزب‌الله و بازگشت یمن به‌روزهای خوش.

خانم‌ها و آقایان شرکت‌کننده، در سوریه بیش از یک‌میلیون تن شهید و نیم میلیون به اجبار ناپدید شده‌اند. نیمی از مردم آواره و در کشورهای همسایه و اروپا پراکنده شده‌اند و این علاوه بر تغییر جمعیتی است که رژیم فرقه‌گرا با همکاری آخوندها آن را پیش می‌برد. به طوری‌که بیش از ۷۰درصد سوریه ویران شده است. مردم سوریه با وجود توطئهٔ نزدیکان و بیگانگان علیه این انقلاب، هم‌چنان به‌پیروزی انقلاب خود ایمان دارند. اگر حمایت بی‌انتهای آخوندها از رژیم فرقه‌گرا نبود، این رژیم نمی‌توانست چنین کند. به شما بشارت می‌دهم که مردم سوریه تا سرنگونی رژیم جنایتکار فرقه‌گرا به انقلاب خود ادامه خواهند داد، با وجود جراحت، با وجود آوارگی، با وجود کشتار، با وجود ویرانی. و سوریه زیباتر باز خواهد گشت. زیرا ما سرزمین سیمرغ هستیم که از آتش برخاسته و بال هایش را با مروارید آذین خواهد کرد و اندیشهٔ بشری، سرزمینی بی‌مانند را به ارمغان خواهد آورد و خداوند بانیان آن را به‌درجات رفیع می‌رساند. متشکرم.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7dc15f14-f455-40ad-9bfc-0fc4b6f88230"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات