728 x 90

کن بلک‌ول: در سومین ماه از قیام سراسری مردم ایران هیچ نشانه‌ای از پایان یافتن دیده نمی‌شود

سفیر کن بلک‌ول
سفیر کن بلک‌ول

قیام سراسری ایران اکنون در سومین ماه خود قرار دارد و با وجود سرکوب وحشیانه‌، هنوز هیچ نشانه‌ای از پایان یافتن آن دیده نمی‌شود.

تاونهال روز دوشنبه در مطلبی به قلم کن بلک‌ول سفیر پیشین آمریکا در کمیسیون حقوق‌بشر ملل متحد درباره قیام سراسری مردم ایران نوشت: قیام سراسری ایران اکنون در سومین ماه خود قرار دارد و با وجود سرکوب وحشیانه‌ای که منجر به کشته شدن ۶۶۰نفر از جمله ۶۰کودک شده است، هنوز هیچ نشانه‌ای از پایان یافتن آن دیده نمی‌شود.

کن بلک‌ول افزود: در اوایل این ماه، مقامات شروع به صدور احکام اعدام در ارتباط با اعتراضات کردند و این نگرانی‌های موجهی را برانگیخت که رژیم می‌تواند به‌عنوان بخشی از تلاش ناامیدانه‌اش برای ممانعت از جنبش مردمی برای تغییر رژیم، به اعدام‌های دستجمعی متوسل شود.
بر اساس گزارش سازمان مجاهدین خلق ایران که شبکه‌های اطلاعاتی و فعال گسترده‌یی در داخل ایران دارد، تاکنون حدود ۳۰۰۰۰نفر در میان ناآرامی‌ها بازداشت شده‌اند.
مجاهدین خلق و ائتلاف اصلی آن، شورای ملی مقاومت ایران (NCRI)، استدلال کرده‌اند که اعتراضات بیش از هر زمان دیگری متحد شده است، و مردمی از محلات، قومیتها و پیشینه‌های اجتماعی مختلف جانم فدای ایران سر می‌دهند.
ایالات متحده باید به صراحت حق همه ایرانیان برای دفاع از خود و پیگیری هدف یا تغییر رژیم را به نفع مردم ایران و هم‌چنین به‌خاطر امنیت جهانی و اجرای اصول اساسی دمکراتیک به‌رسمیت بشناسد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e331334c-f791-400e-90d2-9e02cafda6bd"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات