728 x 90

کنفرانس در کنگره آمریکا – حمایت از قیام و مقاومت ایران و حمایت دو حزبی از طرح ۱۰ماده‌ای مریم رجوی

کنگره آمریکا - حمایت از قیام و مقاومت مردم ایران
کنگره آمریکا - حمایت از قیام و مقاومت مردم ایران

در کنفرانس جوامع ایرانی مقیم آمریکا، پشتیبانان مقاومت ایران که در مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه ۱۱ دسامبر ۲۰۱۹، ۲۰ آذرماه برگزار شد، ۱۰نماینده ارشد از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه آمریکا از کمیته‌های روابط خارجی، قوای مسلح، امنیت داخلی و نظارت بر امور دولت شرکت کردند. آنها حمایت خود را از قیام مردم ایران اعلام کرده و جنایات رژیم را علیه مردم ایران محکوم کردند. نمایندگان کنگره آمریکا، بر حق مشروع مردم ایران برای مقاومت علیه دیکتاتوری و نیل به یک ایران آزاد تأکید کردند.

 

این کنفرانس با سخنان حمیرا حسامی نماینده سازمان جوامع ایرانی در آمریکا آغاز شد. وی درباره تظاهرات مردم در شهرهای مختلف گفت:‌

جواب نیروهای دولتی به این اعترضات، تیراندازی مستقیم به مردم بود. بیش از هزار نفر کشته شدند که حتی جوانانی ۱۳ساله در میان آنان بودند. هزاران نفر مجروح و دستگیر شده‌اند.

 

جان مولنار، نماینده جمهوریخواه از ایالت میشیگان و عضو کمیته تخصیص بودجه:

جان مولنار، نماینده جمهوریخواه از ایالت میشیگان و عضو کمیته تخصیص بودجه در این کنفرانس گفت: باعث افتخار است که با شما هستم من کشته شدن گروهی از مردم توسط رژیم ایران و آزار و شکنجه مردم را محکوم می‌کنم. اما آنچه که بسیار قابل‌ توجه است این است که شما صدایی برای آزادی مردم ایران هستید. تمام دنیا اوضاع ایران را زیر نظر دارد و برای مردم ایران خواهان آینده خوبی هستند.

بالاترین مقامات دولت (آمریکا) از جمله وزیر خارجه و رئیس‌جمهور موضوع ایران را زیر نظر دارند. ما در کنار مردم ایران ایستاده‌ایم. من از شما حمایت می‌کنم.

 

اسکات پری، عضو ارشد کمیته خارجی مجلس نمایندگان:

اسکات پری، عضو ارشد کمیته خارجی مجلس نمایندگان با اشاره به نمایشگاه عکس شهیدان قیام گفت:‌

به‌عنوان سیاستمداران آمریکا، مهم است که نگرانیهای خود را درباره آنچه در داخل ایران اتفاق می‌افتد ابراز کرده. و پشتیبانی‌مان را از افرادی که در تلاش هستند به آزادی دست یابند ابراز کنیم.... هزاران نفر کشته و مجروج و دستگیر شده‌اند. ما بین رژیم حاکم بر ایران و مردم ایران که می‌خواهند آزاد باشند و با سایر انسانهای آزادیخواه در سراسر جهان رابطه برقرار کنند، تفاوت قائل می‌شویم. به‌عنوان رهبران در واشنگتن دی.سی و آمریکا می‌گوییم که ما از آنها پشتیبانی می‌کنیم.

از همه شما به‌خاطر این نمایشگاه و این کنفرانس در کنگره تشکر می‌کنم.

 

رائول رویز، عضو کمیته انرژی و تجارت کنگره آمریکا:

رائول رویز، عضو کمیته انرژی و تجارت کنگره آمریکا در سخنان خود گفت:‌ من از سازمان جوامع ایرانی در آمریکا به‌خاطر برگزاری این رویداد برجسته تشکر می‌کنم.

به کسانی که هم‌اکنون در ایران در حال مبارزه با استبداد هستند و به جان‌باختگان در مبارزه با نیروهای سرکوبگر این رژیم ادای احترام می‌کنیم. ما شاهد بودیم که اعتراضات در تقریباً ۲۰۰شهر صورت گرفت و در نتیجه بیش از ۴۰۰۰نفر زخمی و به طرز غم‌انگیزی بیش از ۱۰۰۰نفر توسط نیروهای امنیتی رژیم ایران کشته شدند. و متعاقب آن قطع اینترنت، تازه‌ترین نمونه‌های تلاشهای بی‌رحمانه سانسور توسط دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران است.

وی مذاکره با رژیم ایران را محکوم کرد و با حمایت از مبارزه مردم ایران برای آزادی افزود:‌

من در کنار همکارانم در کنگره در حمایت دو حزبی از قطعنامه ۳۷۴ که از یک جمهوری مبتنی بر دموکراسی و جدایی دین از دولت و یک ایران غیراتمی حمایت می‌کند، ایستاده‌ام.

من از یک ایران آزاد پشتیبانی می‌کنم. من از برنامه ۱۰ماده‌ای خانم مریم رجوی برای آینده ایران حمایت می‌کنم. من به حمایت از مردم ایران در اعتراضشان به‌خاطر حقوق اساسی، آزادی و دموکراسی، ادامه خواهم داد. آمریکا صدای مردم ایران را شنیده است و در همبستگی با شما می‌ایستد.

 

دیوید شوویکرت، عضو کمیته راه و روشهای کنگره:

دیوید شوویکرت، عضو کمیته راه و روشها در مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به توانمندیهای مردم ایران برای تاثیر‌گذاری مهین‌شان در جهان، مماشات کشورهای اروپایی با رژیم ایران را به‌خاطر منافع اندک اقتصادی، رد کرد و آینده ایران را با آزادی و روابط بهتر با جهان ارزیابی کرد.

 

شیلا جکسون لی، عضو ارشد کمیته قضایی و امنیت ملی کنگره:

شیلا جکسون لی، عضو کمیته قضایی و امنیت ملی گفت: ما بیش از یک دهه است که برای آزادی در ایران همراه شما ایستاده‌ایم. ایران به‌دلیل مبارزه شما آزاد خواهد شد. ایران با خواهرمان مریم آزاد خواهد شد چرا که شما، برای عدالت می‌جنگید. هرگز تسلیم نشوید. و ما بهمراه هم از استقرار آزادی در این سرزمین دست برنخواهیم داشت. و برای آزادی ایستادگی خواهیم کرد. ما بهمراه هم برای آزادی خواهیم جنگید.

 

پال گوسار، عضو ارشد کمیته نظارت بر امور دولت:

پال گوسار، عضو ارشد کمیته نظارت بر امور دولت و زیرکمیته امنیت ملی در این کنفرانس گفت:

خیزش مردم ایران در ۱۵نوامبر اوج گرفت. اکنون همه ما قیام مردم ایران را در سرتاسر استانها مشاهده می‌کنیم،... ما هم‌چنین شاهد سرکوب رژیم ایران بودیم. آنها اینترنت را قطع کردند. آنها شهروندان خود را می‌کشند. این یک علامت بربریت و وحشیگری این رژیم است.

عضو ارشد کمیته نظارت بر امور دولت آمریکا افزود: (قطعنامه ۳۷۴ که به کنگره ارائه شده). قدم اول برای شناساندن برنامه ۱۰ماده‌ای خانم مریم رجوی در آمریکاست.

(نمایندگان حامی این قطعنامه) چشم انتظارند تا اطمینان حاصل کنند که مردم ایران این صدای آزاد را به دست بیاورند و از این استبداد که در حال حاضر در ایران حاکم است، رها شوند. مردم آمریکا باید از استبداد موجود در ایران اطلاع پیدا کنند. این زمانی است که ما با شما هستیم، از شما متشکرم

 

‌جان گرامندی، عضو کمیته قوای مسلح کنگره آمریکا

جان گرامندی نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا با اشاره به تاریخ پربار و چندین هزار ساله ایران گفت:

من با شما در جستجوی آینده‌ای هستم که دموکراسی و حقوق‌بشر در ایران برقرار شود. فعالیت‌های شما توجه کنگره را به وضعیت کنونی ایران جلب کرده است. ما می‌دانیم که آمال ملت ایران داشتن جامعه‌ای آزاد و حکومتی است که به حقوق‌بشر احترام بگذارد، به آزادی عقیده و حق مردم برای تعیین دولت احترام بگذارد، و این آرزویی است که باید برآورده شود.

فعالیت‌های بدخیم و مخرب رژیم ایران در خاورمیانه برای ما بسیار نگران‌کننده است. بنابراین همه ما باید برای رفع این نگرانیها با هم همکاری کنیم بنابراین، ما را آگاه نگهدارید، قوی بمانید و مصمم باشید. خیلی خیلی ممنونم.

 

تام مک کلینتاک، عضو کمیته قضایی کنگره

تام مک کلینتاک، عضو کمیته قضایی و رئیس گروه پارلمانی حقوق بشر و دموکراسی در ایران در کنگره آمریکا سخنران بعدی کنفرانس جوامع ایرانی بود. وی گفت:

رژیم آخوندی حامی شماره یک تروریسم بین‌المللی است و همزمان هزاران شهروند خود را که شجاعانه برای حقوق انسانی خدادادی خود به پاخاستند، قتل‌عام می‌کند. شجاعت و عزم مردم ایران در هر شهری در آن سرزمین بلا زده، برای برانداختن این ظلم‌ها و حسابرسی از ستمگران، در سراسر جهان دیده شده و مورد تحسین قرار گرفته است.

تام مک کلینتاک افزود: سال گذشته، حداقل هفت طرح یا عملیات تروریستی رژیم ایران در اروپا، بالکان و ایالات متحده خنثی شد. در ژوئیه سال ۲۰۱۸ تیرماه ۱۳۹۷، مقامات امنیتی اروپا مانع وقوع یک طرح تروریستی علیه گردهمایی ایران آزاد شدند. حکومت ترور رژیم بر علیه مردم ایران و آرمانهای دموکراتیک آنها باید در کانون توجه تمام روابط بین‌المللی با آن دیکتاتوری باقی بماند.

وی اضافه کرد: ۱۲۳نفر از همکاران من از هر دو حزب از لایحه، ۳۷۴که من تقدیم کنگره کردم، حمایت کردند. در این لایحه ما به‌طور واضح تروریسم دولتی رژیم ایران را محکوم می‌کنیم و قاطعانه از خواست مردم ایران برای یک جمهوری دموکراتیک غیرهسته‌یی و مبتنی بر جدایی دین از دولت در ایران حمایت می‌کنیم.

 

برد شرمن، عضو کمیته خارجی مجلس نمایندگان

برد شرمن، عضو کمیته خارجی مجلس نمایندگان و رئیس زیرکمیته آسیا و منع تسلیحات متعارف در کمیته خارجی کنگره آمریکا گفت: ملت ایران که در تاریخ نقش بی‌نظیری داشته، شایسته دولتی است که توسط مردمش انتخاب شده باشد. اکنون در سراسر ایران، مردم برمی خیزند و خواستار دموکراسی برای ایران هستند.

برد شرمن افزود:‌ می‌خواهم از خانم رجوی به‌خاطر حمایت از دموکراسی و حمایت از حقوق زنان و حقوق‌بشر قدردانی کنم. من رهبر دموکراتها در معرفی قطعنامه ۳۷۴به مجلس نمایندگان بودم که از حق آزادی بیان مردم ایران حمایت می‌کند و رژیم ایران را به‌خاطر سرکوب اعتراضات مشروع مردم محکوم می‌کند. اکنون که این رژیم بیش از هزار نفر از مردم خود را کشته است، ما باید این قطعنامه را تصویب کنیم و باید هر کاری که می‌توانیم انجام دهیم تا بگوییم نه به جمهوری اسلامی. من هم‌چنین می‌خواهم از رئیس‌جمهور بخواهم که قوانینی را که تصویب کرده‌ایم به اجرا درآورد و از صادرات فناوری سانسور به ایران جلوگیری کند.

 

استیو کوهن، عضو کمیته قضایی در مجلس نمایندگان

استیو کوهن، عضو کمیته قضایی در مجلس نمایندگان و رئیس زیرکمیته قانون اساسی و حقوق مدنی در کنفرانس جوامع ایرانی در آمریکا گفت:‌ در ایران، مردم را سرکوب کرده‌اند و مردم همبه‌پاخاسته‌اند. مردم همیشه برای آزادی قیام می‌کنند. شما این فعالیتها را در آمریکا، به‌نمایندگی از هموطنانتان که هنوز در ایران هستند انجام داده‌اید. در طی این قیام در ایران هزار نفرتان به خاک افتاده‌اند. ما باید از آنها حمایت کنیم و امیدوار باشیم که صدای آزادی که در سراسر جهان شنیده می‌شود.

 

هنک جانسون، عضو کمیته قضایی و رئیس زیرکمیته دادگاهها و اینترنت

هنک جانسون، عضو کمیته قضایی و رئیس زیرکمیته دادگاهها و اینترنت طی نامه‌یی به کنفرانس جوامع ایرانی در کنگره آمریکا درباره جنایت رژیم در سرکوب قیام نوشت:

سران رژیم ایران علیه مردان و زنان و کودکانی خشونت اعمال کرده‌اند که خواهان یک شکوفایی و روشنی برای آینده خود هستند. الآن مردم ایران، ایرانیان در آمریکا و حامیان مختلف آنها به همدیگر پیوسته‌اند که علیه این نقض حقوق‌بشر قیام کنند و ما انتخاب کرده‌ایم در کنار آنها باشیم.

جامعه ما نباید سران این حکومت که با استفاده از خشونت، اهداف سیاسی‌شان را دنبال می‌کنند تحمل کند. ما باید در مقابل این شیاطین به ایستم، و من از (سازمان جوامع ایرانی در آمریکا-)‌ برای فعالیت مستمرش در این زمینه تشکر می‌کنم

از ایستادگی قوی و مستمر شما برای دموکراسی در دنیا تشکر می‌کنم و ما هم‌چنان در کنار شما خواهیم بود.