728 x 90

کنفرانس عربی‌ ـ اسلامی در بروکسل برای همبستگی با انقلاب دموکراتیک نوین ایران

کنفرانس عربی‌ـ اسلامی در بروکسل برای همبستگی با انقلاب دموکراتیک نوین ایران
کنفرانس عربی‌ـ اسلامی در بروکسل برای همبستگی با انقلاب دموکراتیک نوین ایران

روز جمعه ۷ بهمن کنفرانس عربی - اسلامی در بروکسل با شرکت پارلمانترها برای همبستگی با انقلاب نوین ایران برگزار شد. در این جلسه خانم مریم رجوی بصورت آنلاین سخنرانی کردند .

-سخنرانی آنلاین خانم مریم رجوی در کنفرانس عربی‌ـ اسلامی

 

گزیده سخنرانی آنلاین خانم مریم رجوی در کنفرانس عربی‌ ـ اسلامی:

قیامی که با خونهای دست‌کم ۷۵۰ جوان و نوجوان و اسارت و شکنجهٔ ۳۰هزار نفر تداوم یافته، لحظهٔ خطیری نه فقط در سرنوشت ایران، بلکه تمام خاورمیانه است و بی‌شک جهان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

شاه با سرکوب گسترده و طولانی مخالفان، برای خمینی راه گشود و او با استفاده از این شرایط به‌ویژه زندانی بودن مجاهدین و سایر مبارزین رهبری انقلاب ضدسلطنتی سال۵۷ را سرقت کرد.

خمینی از همان ابتدا منطقه را به کام ناامنی، جنگ و خون‌ریزی کشاند که هم‌چنان ادامه دارد. اما حالا روند معکوسی در کار است. انقلاب دموکراتیک مردم ایران علیه رژیم ولایت فقیه آزادی و صلح را به ارمغان می‌آورد.

قیامی که از ۲۵شهریور آغاز شد در این مدت در ۲۸۲شهر ایران جریان داشت. دانشجویان در ۲۰۴ دانشگاه، به‌پا خاستند. بسیاری از دانش‌آموزان به‌قیام‌ها پیوستند.

طینت، هدف، خواست و جهت‌گیری قیام، کاملاً سیاسی است. شعار مرگ بر خامنه‌ای و شعار سرنگونی رژیم، توده‌گیر شده است.

کابوس پایان‌ناپذیر رژیم این است که مجاهدین و کانون‌های شورشی توانسته‌اند نقش تعیین‌کننده‌ای در سازمان‌دادن قیام ایفا کنند. سرکردگان سپاه و نیروی انتظامی و امام جمعه‌های رژیم بارها بر نقش مجاهدین به‌عنوان لیدر‌های قیام تأکید کرده‌اند.

تداوم قیام وضعیتی را شکل داده که به‌قول مسعود «تعادل پیشین بازگشت‌ناپذیر است و زمان به‌عقب برنمی‌گردد. رژیم در تلهٔ سرنگونی افتاده و از هر سو که بچرخد خلاصی ندارد».

در خلال قیام‌، مردم هزاران بار با گفتن شعار مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر و شعارهای مشابه بر هر دو رژیم سابق و کنونی خط بطلان کشیدند و خواسته خود را علیه هر نوعی از دیکتاتوری اعلام کردند.

نقش پیشتاز و رهبری‌کننده‌یی که زنان در قیام ایران دارند، جهان را شگفت‌زده کرده است و دید زن ایرانی از چه جایگاهی برخوردار است. همه دیدند زنان و دختران جوان در بسیاری صحنه‌ها در خط مقدم رویارویی با پاسداران هستند و اعتراضها را سازمان می‌دهند.

آنها تأکید کرده‌اند که مرزبندی، میان با حجاب و بی‌حجاب نیست بلکه میان مردم و استبداد دینی است و همهٔ تلاش‌ها باید روی سرنگونی رژیم متمرکز شود. هم‌چنانکه از سال‌ها پیش گفته‌ایم: نه به حکومت اجباری، نه به دین اجباری و نه به حجاب اجباری.

نبرد با دو دیکتاتوری، مجاهدین را از این توانمندی و صلاحیت برخوردار کرده که پرده‌های نیرنگ و جعل و تحریف را از روی اسلام حقیقی کنار بزنند. و مانع آن شوند که مدعیانی مثل آخوندهای حاکم از آن برای توجیه استبداد ضدبشری خود سود ببرند.

از روز اول، حاکمیت آخوندها و بقای آنها بر دو پایه استوار بوده؛ آزادی‌کشی و سرکوب در داخل ایران و تروریسم و قتل و جنگ‌افروزی در منطقه و جهان. آخوندها، این جنگ کثیف در خارج و سرکوب و کشتار و زن‌ستیزی در داخل را با دجالیت نام اسلام و دفاع از اسلام پیش برده‌اند.

خمینی با کشتن مجاهدین و مبارزین و سرکوب هموطنان کرد و ترکمن و بلوچ و عرب در داخل و با یک جنگ خانمان‌سوز با میلیون‌ها کشته و مجروح ولایت مطلقه‌اش را حاکم کرد.

با گسترش سپاه پاسداران به شاخه‌های برون‌مرزی، سپاه آدمکش قدس را با تکیه بر‌ گروه‌های نیابتی‌اش به ایجاد تفرقه و ترور و جنایت در لبنان و فلسطین و یمن و عراق و سوریه گمارد و پایه‌گذار اغلب جنایت‌ها و پلیدی‌هایی شد که در منطقه جریان دارد.

خامنه‌ای، همان‌طور که هموطنان بلوچ اهل تسنن را در زاهدان قتل‌عام می‌کند، به ترور برادران اهل تسنن در منطقه دست می‌زند. همان‌طور که زنان و مردان شیعه را در زندانهایش هزار هزار سربدار کرده، شیعیان را در عراق و سایر کشورها ترور و کشتار می‌کند.

محصول ناب ارتجاع خمینی، جرثومه‌های ترور و آدم‌کشی هم‌چون حزب‌الشیطان در لبنان و حشد‌الشعبی در عراق یا داعش و القاعده است. اما این، نه به ایران مربوط است و نه به اسلام؛ بلکه سراپا ضدایرانی و ضداسلامی است.

مسعود رهبر این مقاومت، دربارهٔ تقابل اسلام محمدی با اسلام ارتجاعی خمینی و خامنه‌ای گفته است؛ یکی «پیام‌آور ظلمات است و آن‌یکی پرچمدار آزادی و یگانگی و رهایی. اما نبرد بین این‌دو، که در عین حال جنگ سرنوشت برای مردم و تاریخ ایران هم هست، یکی از مهم‌ترین حلقه‌های قدر انسانیت معاصر است.

خامنه‌ای هیچ‌گاه به‌اندازه امروز در ضعف و درماندگی نبوده‌، اما نه از سرکوب دست بر می‌دارد، نه از تروریسم و برنامهٔ اتمی و دخالت و جنایت در منطقه، این‌ها لازمه بقای رژیم است و تا روز سقوط‌اش از آن کوتاه نخواهد آمد. از این نظر مبارزه مردم ایران برای به‌زیر کشیدن این رژیم، مصالح عالی منطقه و بخش‌های زیادی از جهان را نیز در بر دارد.

ما از سال‌ها پیش منطقه را به برپایی جبهه مشترکی علیه رژیم ولایت فقیه فراخوانده‌ایم که مردم و مقاومت ایران بخش ضروری و تعیین‌کنندهٔ آن هستند. این لازمهٔ خلاصی سریع‌تر ایران و منطقه از شر افراطی‌گری دینی و تروریسم و جنگ‌افروزیهای رژیم آخوندها است.

شورای ملی مقاومت ایران برای یک ایران آزاد مبارزه می‌کند که مبشر دوستی و برادری و صلح در منطقه و جهان است.

از جانب مقاومت ایران و از طریق شما کشورهای منطقه را به‌در پیش‌گرفتن این تدابیر فرا می‌خوانم: اعلام پاسداران به‌عنوان یک موجودیت تروریستی، محکومیت کشتار و شکنجه و سرکوب قیام‌کنندگان در ایران، اخراج رژیم از کنفرانس همکاری اسلامی و قطع روابط با این رژیم، به‌رسمیت شناختن مبارزه مردم ایران برای سرنگونی رژیم و حقانیت نبرد جوانان شورشگر با سپاه پاسداران و حق دفاع از خود.

 

-کنفرانس عربی‌ـ اسلامی در بروکسل برای همبستگی با انقلاب دموکراتیک نوین ایران

جلسه کنفرانس عربی‌ ـ اسلامی در بروکسل

 

عبدالسلام حرمه رئیس فراکسیون صواب در پارلمان موریتانی

درود می فرستم به خانم مریم رجوی، همانطور که جهان برای نجات آفریقای جنوبی از آپارتاید به حمایت برخاست اکنون باید برای نجات مردم ایران از این آپارتاید بپاخیزد. برای این قیام آرزوی پیروزی می کنیم که مقدمه ای رهایی جوامع عربی و اسلامی باشد.

 

اسماعیل مشاقبه نماینده پارلمان اردن

ما اینجا هستیم تا در کنار مقاومت ایران بایستیم که در مجاهدین خلق نمایندگی می‌شود. ما ضد رژیم ایران هستیم که شیطانی است ولی لباس اسلام پوشیده است. ما با مقاومت عظیمی هستیم که در مقابل این رژیم وحشی و تروریستی مبارزه می کند و این جهان باید در کنار این مقاومت برای کنار زدن دیکتاتوری بایستد. ما با شما و در کنار شما هستیم و خداوند گام های شما را استوار کند.

 

خانم حنان عبداللطیف از عراق، مسئول شاخه اروپا حقوق بشر رافدین

به مبارزه شما برای جنگ با رژیم سرکوبگر و به خانم رجوی بخاطر رهبری این مبارزه درود می فرستم. مردم ایران که دست به این قیام زد با قتل و کشتار روبرو شد. تلاشهای زنان این مقاومت برای اخراج رژیم از کمیسیون مقام زنان به ثمر رسید و این ننگ جهان بود که این رژیم عضو این کمیسیون جهانی باشد

این قیام را قیام زنان می‌نامم، اما فریاد زنان این بود که رژیم باید سرنگون شود نه اینکه ضد حجاب باشد. خداوند گامهای شورای ملی مقاومت به ریاست خانم مریم رجوی را استوار کند.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/78ed3636-e760-4b2e-83a5-caeda7e0513c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات