728 x 90

کنفرانس عربی – اسلامی در بروکسل - سخنرانیهای اشرف ریفی، دکتر اسما رواحنه عبدالوهاب معوضه، هایل داوود و انور مالک

 اشرف ریفی، دکتر اسما رواحنه، عبدالوهاب معوضه، هایل داوود، انور مالک
اشرف ریفی، دکتر اسما رواحنه، عبدالوهاب معوضه، هایل داوود، انور مالک

کنفرانس عربی – اسلامی در بروکسل

همبستگی با انقلاب دموکراتیک مردم ایران، بشارت صلح و برادری خلق‌های منطقه

سخنرانیهای اشرف ریفی، دکتر اسما رواحنه، عبدالوهاب معوضه، هایل داوود، انور مالک

 

اشرف ریفی

رهایی ایران توسط انقلابیون و ملت به‌پا‌خاسته‌اش، به‌مثابه رهایی کل منطقه است

درود به انقلاب ایران و درود به مجاهدین خلق ایران که برای تحقق بهار ایران و خروج از این زمستان سخت تلاش می‌کنند

 

اشرف ریفی- نماینده پارلمان، وزیر سابق دادگستری و مسئول امنیت کل لبنان

سرکار محترم خانم مریم رجوی

حضار محترم

زنان و مردان انقلاب پیروزمند ایران

ابتدا قلباً به شما درود می‌فرستم.

با درود فراوان به همه انقلابیون واقعی. درود به قیام مردم ایران و رهبری انقلابی‌اش.

درود به فداکاریهای زنان ایران که در مقابل ظلم و سرکوب بپا خاسته‌اند.

درود به جوانان ایران که ظلم و ستم و استبداد را رد می‌کنند.

درود به همه کسانی که رژیم دیکتاتوری به رهبری اخوندهای ایران را رد می‌کنند

درود به همه کسانی که در کنار مردم ایران در این قیام مبارک و خجسته قرار گرفته‌اند.

امروز که قیام مردم ایران با همه قومیتها و طیفها و زنان و مردانش در جریان است می‌دانیم و آگاهیم که این ملت مبارز اراده کرده است تا نقشه مسیرش را تغییر بدهد

این ملتی است که در مقابل یک دیکتاتوری وحشی به‌پا می‌خیزد و انقلاب می‌کند تا دولتی را در تراز این دوران برقرار سازد.

قیام کرده است که نظام سیاسی‌اش را تغییر و ارتقا و اعتلا دهد و به دموکراسی رهنمون بشود که همه مردم را با همه قومیت‌هایشان و مذاهبشان و گروه‌هایشان را شهروندانی برابر می‌داند.

ملت ایران قیام کرده است که الگویی از حاکمیت بردبار و پیشرفته ارائه نماید که ایران و مردمش را به سوی پیشرفت رهنمون سازد و نه برای برگشت به عقب و دیدگاه مذهبی ارتجاعی و قرون‌وسطایی مثل تکفیریها مثل داعش و غیره.

ملت ایران به‌خصوص زنان ایران درک کرده‌اند که زندگی شرافتمندانه و آزادانه و برابری خواست واقعی برای تغییر است که بعد از دهها سال سیاست تروریزم و دستگیری و کشتار و جنگ‌افروزی و درگیریها و اذیت و آزار کشورهای عربی و جامعه جهانی و فتنه افکنی بین قومیت‌های ایرانی به‌دست می‌آید.

رژیم مذهبی کنونی ایران برای خواسته‌ها و نیازهای مردم ایران ارزشی قائل نیست و هیچ طرح اقتصادی که بتواند سطح زندگی مردم را ارتقا بدهد ندارد.

رهایی ایران توسط انقلابیون‌اش و ملت به‌پا‌خاسته‌اش، به‌مثابه رهایی کل منطقه است تا این‌که این منطقه به صلح و همزیستی و همکاری و پیشرفت و رشد جوامع‌اش برسد.

حضار محترم

ما در لبنان نسبت به تهدیدات پروژه این رژیم نسبت به وحدت ملی‌مان خوب آگاهیم همان‌طورکه امروز همه آگاهند که این مشی ایران را ویران می‌کند و مردم آزاد ایران را قربانی می‌کند هم‌چنین در سوریه و عراق و یمن و بقیه کشورها شاهد این خون‌ریزی هستیم که ناشی از دخالت‌های رژیم دینی ایران است و مزدوران تکفیریش بهترین گواه این مشی است.

دمکراسی و کثرت‌گرایی و احترام متبادل و تبادل فرهنگ و تجارب و همکاری اقتصادی و سیاسی و دوری‌کردن از مشی جنگ‌افروزی و به‌رسمیت شناختن آزادی زنان و نقش آنها و احترام به‌خصوصیت هایشان راه‌حلی است که رژیم دینی بنیادگرای ایران در مشی و اندیشه‌اش از آن می‌ترسد به‌خصوص که رژیمی است که مربوط به این دوران نیست.

به اپوزیسیون ایران و سازمان مجاهدین خلق ایران درود می‌فرستم که چراغ روشنایی در شب طولانی و تاریک ایران هستند.

درود به انقلاب ایران و درود به مجاهدین خلق ایران که برای تحقق بهار ایران و خروج از این زمستان سخت و سختی زندگی در آن تلاش می‌کنند.

درود بر همه انقلابیون میهن‌پرست و صادق که می‌دانند پیروزی با فداکاریشان در راه است.

امروز مردم ایران قادر هستند که از ظلم رژیم آخوندی و ابزارهایش رها شوند و ایرانی قوی با اصولی مستحکم بنیان بگذارند.

اگر ملتی روزی اراده زندگی کند.

سرنوشت بایستی پاسخ بدهد.

و شب بایستی به‌روشنی بیانجآمد و زنجیرها باید پاره شوند.

ملت قهرمان ایران،

چشمان ما به شما دوخته شده است که کشور تان را آزاد کنید و دولتی عادل و حق و آزاد بنا کنید.

یقین داشته باشید که پیروزی از آن شماست.

و این پیروزی برای شما و برای همه کشورهای همسایه و برای همه جهان سودمند است.

خدا شما را موفق بدارد و شما را ثابت قدم و استوار نماید.

 

 

دکتر اسما رواحنه

به زنان مقاوم، پایدار و مبارز ایران که برای تحقق آزادی بپا خاسته‌اند درود می‌فرستیم

جامعه ایران در کنار خانم رجوی قرار دارد که با رهبری عالی و فداکاریهایش آن را هدایت می‌کند

 

دکتر اسما رواحنه - رئیس فراکسیون ائتلاف ملی در پارلمان اردن

بسم الله الرحمن الرحیم و درود به رسول خدا و خاندان و یارانش باد

خانم مریم رجوی، حضار گرامی

سلام و درود و رحمت خدا بر شما باد

روز شما خوش همراه با خیر و محبت

بسیار مفتخرم که امروز با هم هستیم چه زنان و چه مردان برای حمایت از مبارزه زنان ایران که قیام سراسری ایران را رهبری می‌کنند.

حضار گرامی، بر شما پوشیده نیست تاریخ مبارزات طولانی زنان ایران و حجم درد و رنج و محرومیت و شکنجه‌یی که روزانه با آن مواجه هستند.

طبق مشاهدات روزانه در رسانه‌ها که شدت سرکوبی که زنان ایران با آن مواجه هستند را برجسته می‌کنند، می‌بینیم که چطور در جلوی چشمانشان فرزندانشان را شکنجه می‌کنند و یا اعدام می‌کنند. اینها همه گواه قدرت این زنان مقاوم است.

زندان و اعدام‌های روزانه، این سرکوب، جز بر عزم زنان برای نیل به آزادی و عدالت نمی‌افزاید. از اینجا و از این تریبون درود فراوان همراه با احترام می‌فرستیم به این زنان مقاوم و پایدار و مبارز که برای تحقق آزادی تلاش می‌کنند. آنها خواستار آزادی اندیشه هستند قبل از این‌که خواستار آزادی حجاب باشند. چونکه حجاب هیچوقت مشکل مورد اختلاف نبوده است، و این مشکلات سیاسی است که به این شکل انعکاس پیدا می‌کند.

من از اینجا به خانم مریم رجوی درود می‌فرستم. این خانم رهبر عالی که یک جامعه را به‌طور کامل رهبری می‌کند. و ایران به نظر من همه در کنار این خانم قرار دارد. ما دیدیم چه فداکاریهایی که ایشان کرده‌اند. من شاید این دومین یا سومین کنفرانسی باشد که در آن حضور داریم و من از دست‌اندرکاران این کنفرانس تشکر می‌کنم و می‌بینم که آنها با یک روح تیمی کار می‌کنند و این دلیلی است بر این‌که ایمان دارند به کاری می‌کنند. ایمان به انقلابشان و ایمان به حقوق خلقشان و ایمان به احساس مسئولیت در قبال جوامع دیگر و ایمان و احساس مسئولیت در قبال اقلیتهایی که باید به حقوقشان برسند و این دلیلی است که شما در راه درست گام بر می‌دارید و درود همه زنان جهان بر شما باد و درود همه زنان اردن بر شما باد و درود همه خلق‌های مسلمان و عرب بر شما باد و با تشکر از شما.

 

 

عبدالوهاب معوضه

رژیم ایران دشمن مشترک همه خلقهای منطقه و همه آزادیخواهان جهان است

همه نیروهای آزادیخواه و پیشتاز در کنار مردم ایران هستند

سرنگونی این رژیم کار مردم ایران و سازمان مجاهدین خلق ایران است

 

عبدالوهاب معاوضه – نمایندهٔ پارلمان یمن، رئیس کمیتهٔ حقوق‌بشر

خوشحالم که امروز در مقابل شما قرار گرفته و به‌نام برادرانم در جمهوری یمن در این فرصت کم درباره دخالت‌های رژیم ایران در منطقه و ضرورت همبستگی با قیام مردم برادر ایران و مقاومتش صحبت کنم.

این انقلاب مبارک که در آستانه تکمیل کردن پنجمین ماهش می‌باشد دستآوردهای زیادی داشته است و نه تنها آن هیبت امنیتی رژیم ایران را شکسته است بلکه دیوار ترس ایرانیان را کنار زده است به‌طوریکه خامنه‌ای و رژیمش را مجبور کرد که به این ناتوانی در مقابله با این قیام مردم اعتراف کنند. و این قیام تنها ناشی از ظلم رژیم ایران در حق زنان و سرکوب آنها نیست بلکه ناشی از متراکم‌شدن سرکوب و ظلم و سیاست ستمگری است که رژیم ایران علیه ملتی ریشه‌دار و متمدن مثل ملت ایران روا می‌دارد.

۴۳سال عمر رژیم نشان داده است که این رژیم با سرکوب و گرسنگی دادن در داخل و خشونت و تروریزم و هرج و مرج در خارج پیش رفته است. به همین دلیل این رژیم به یک کابوس وحشتناک می‌ماند که در سرزمینی قرار گرفته است که دارای تمدنی عمیق و مردمی شریف می‌باشد.

رژیم ایران لبنان را تبدیل به خاکستر پراکنده کرده است و مرگ را در سوریه رواج داده است و عراق را غرق هرج و مرج کرده است و این از زمانی است که پای ایران و آلت دست‌هایش به این کشورها کشیده شده است و ما در یمن با بدترین بحران انسانی مواجه هستیم که جهان در تمدن و تاریخش آن را ندیده است.

این سرانگشتان ایران است که به‌صورت علنی امنیت ما را هدف قرار داده است و صلح محلی و منطقه‌یی را منهدم می‌کند و مردم خودش را به‌صورت علنی جلو چشم جهانیان به‌قتل می‌رساند.

لذا می‌توان گفت که این رژیم دشمن مشترک همه خلقها ی منطقه و همه آزادیخواهان جهان می‌باشد و امروز همه نیروهای آزاد و پیشتاز در این کشورها باید در کنار هم برای رهایی از این رژیم و سرنگونیش تلاش کنند و این نقش وظیفه مردم ایران و سازمان مجاهدین خلق ایران است که باید برای تحقق آن برای رسیدن مردم ایران به خواسته‌ها و آرزوهایش تلاش کند.

همه ملتهای منطقه نیز بایستی با آلت دستهای رژیم ایران در منطقه مقابله کنند چه حزب‌الله در لبنان و یا ابزارهای قتل در سوریه و یا شبه‌نظامیان حوثی در یمن و یا مزدوران تخریب‌کننده‌اش در عراق.

خواهران و برادران

ما یقین داریم که با سرنگونی رژیم ایران، حوثی‌ها در یمن و حزب‌الله در لبنان و شبه‌نظامیان رژیم در عراق و سوریه و بقیه مزدوران ولی‌فقیه در کشورهای عربی سرنگون خواهند شد زیرا که رژیم در تهران تامین‌کننده این مزدوران است که دستورات خود را از فرماندهی سپاه پاسداران ولی از جیب سرنوشت و شرف ملت برادر ایران می‌گیرند.

انقلاب ایران نیز تنها برای مردم ایران نیست بلکه انقلاب همه ماست

 

هایل داوود

ملت ایران در سال۱۳۵۷ دست به انقلاب مبارکی زد

تا از دیکتاتوری و استبداد رها شود و پیروز شد

ما آرزو می‌کنیم اکنون نیز در برپایی یک حکومت دموکراتیک پیروز شود

 

هایل داوود – وزیر پیشین اوقاف اردن

بانوی گرامی خواهر مریم رجوی رهبر سازمان مجاهدین خلق، خواهران و برادران اعضای محترم سازمان مجاهدین، خواهران و برادران حاضر در کنفرانس، سلام و درود به شما

اولا برای کنفرانس شما آرزوی موفقیت در رسیدن به اهدافش دارم، هم‌چنین برای سازمان محترم شما که مبارزه مردم ایران را رهبری می‌کند، آرزوی رسیدن به اهدافش را در راستای خدمت به مردم شریف ایران دارم. ملتی که با ملت اردن دهها سال است روابطی بر اساس محبت و قدردانی دارند.

خواهران و برادران گرامی

ملت ایران در سال۱۹۷۹ دست به انقلاب مبارکش زد تا از دیکتاتوری و استبداد رها شود و توانست که پیروز شود. و همه ما ان را به فال نیک گرفتیم که یک نظام دموکراتیک برپا می‌شود که از مسائل جهان عرب و در رأس آنها مسأله فلسطین جانبداری می‌کند. اما متأسفانه این انقلاب از اهدافش منحرف شد. یک نظام استبدادی به یک نظام استبدادی دیگری تبدیل شد. و به‌جای این‌که طرفدار مسائل عادلانه ما باشد، منطقه عربی را در باتلاق جنگ مذهبی و نژادی فرو برد و در تمامی جنگها و درگیریهایی که در منطقه عربی روی داده است دست داشته است. در عراق، سوریه، لبنان و یمن. این رژیم این کشورها را تبدیل به کشورهای شکست‌خورده نمود و تلاش کرد که در منطقه خلیج (فارس) ناامنی از طریق دخالت در امور کشورهای عربستان و امارات و بحرین و کویت ایجاد کند به‌طوری که اردن را وادار کرد که سفیر خودش را از ایران فرابخواند چرا که دخالت‌های رژیم ایران در این کشورها می‌تواند الگویی باشد که این رژیم ممکن است در هر کشوری در این منطقه انجام دهد. تلاش‌های فعلی که در مرز شمالی اردن در زمینه وارد

کردن مواد مخدر و قاچاقچیان انجام می‌شود تا کشورهای خلیج (فارس)، اینها نمونه‌هایی هستند که می‌توانند در این زمینه انجام شوند.

ما برای ملت ایران آرزو می‌کنیم که به اهدافش در نیل به آزادی و رفاه برسد و عزم آنها در برپایی یک دولت دموکراتیک پیروز شود. دولتی که مردم ایران را با تمامی اقشار و ملیت‌هایش اعم از نژادی و م‍ذهبی در مسیر پیشرفت و شکوفایی هدایت کند و با همه کشورهای همسایه بر اساس همکاری و حسن همجواری و عدم دخالت در امور داخلی رابطه مثبت برقرار کند.

از خداوند عز وجل می‌خواهیم که شما را یاری کند و اهداف شما را محقق کند و شهدای شما را مورد رحمت خود قرار دهد.

 

انور مالک

حضور خانم مریم رجوی در رأس مقاومت ایران

بشارت دهنده تغییر در ایران است

 

انور مالک – گزارشگر پیشین سوریه در اتحادیهٔ عرب، رئیس مرکز دیدبان حقوق‌بشر الجزایر

حضار گرامی، خانم مریم رجوی سمبل مبارزه ایران، سمبل مقاومت ایران و سمبل مبارزه با تروریسم و فاشیسم و وحشیگری رژیم آخوندی

من به انقلاب فعلی ایران بسیار خوش‌بین هستم اول به این خاطر که انقلابی از داخل ایران است و یقینا ایمان داریم که امکان ندارد تغییر رژیم ایران بجز به‌دست ایرانیان صورت بگیرد و تجارب تاریخ ایران به ما یاد داد که هیچ تغییری در ایران صورت نخواهد گرفت مگر به‌دست ایرانیان. و هر گونه سرمایه‌گذاری برای این‌که این تغییر خارج از مرزها باشد باعث تقویت رژیم آخوندی می‌شود.

موضوع دوم زنان هستند. زنانی که نیمی از جامعه هستند. ما تظاهرات را دیدیم که چگونه زنان توانستند یک انقلاب مردمی را به‌راه اندازند با وجود جنایات زشتی که رژیم انجام داد و بسیاری از زنان و مردان را شهید کرد از جمله قتل‌عام تاریخی زندانیان سیاسی که همگی آن را می‌دانیم. من هم‌چنین به‌دلیل وجود زنان در این انقلاب با این قدرت خوشبین هستم.

موضوع دوم خانم مریم رجوی است که در رأس مقاومت ایران است که بشارت این را می‌دهد که تغییر بدون هیچ شکی در حال آمدن است. و به‌زودی به چشم خواهیم دید. می‌بینیم که زن ایرانی اگر مورد ظلم قرار بگیرد در مقابل انواع استبداد و تروریسم که از طرف رژیم آخوندی اعمال می‌شود. مقاومت می‌کند.

موضوع دیگر مقاومت ایران است. دیدیم که چگونه شعارهای مقاومت ایران به داخل ایران گسترش پیدا کرد.

موضوع مهم دیگر این‌که این انقلاب به درونی‌ترین پایگاههای رژیم آخوندی رسیده است یعنی شهرهایی که آخوندها آنها را پایگاه به‌اصطلاح ولی‌فقیه و آخوندها می‌دانستند الآن دیگر تصاویر قاسم سلیمانی و خامنه‌ای و خمینی را به آتش می‌کشند و دلیلش این است که این انقلاب مورد حمایت مردمی بسیار گسترده در سراسر ایران است.

حقیقتاً همان‌طور که گفتم نکاتی است که باید به آنها توجه نمود. این خواسته‌هایی است که ضروری است به آنها بپردازیم:

اولا اخراج سفرای رژیم آخوندی از تمام کشورها و تحویل مقرهای این سفارتها به مقاومت ایران به‌خاطر این‌که نماینده مشروع مردم ایران است. در غیر اینصورت یعنی که دنیا با تروریسم علیه مردم ایران همدستی می‌کند.

موضوع دیگر همان‌طور که خانم مریم ذکر کرد لیست‌گذاری سپاه پاسداران و تمام بازوهای آن در لیست تروریستی بین‌المللی و ممنوعیت همکاری با آن با تمام وسایل سیاسی دیپلماتیک یا تبلیغاتی. همکاری با یک سازمان تروریستی خود نوعی تروریسم محسوب می‌شود.

موضوع دیگر کارکردن برای صدور یک قطعنامه بین‌المللی است که همکاری با رژیم آخوندی را به هر شکل ممنوع کند. یعنی رژیمی که تروریسم را اشاعه می‌دهد و انسان‌ها را به‌قتل می‌رساند و خلق‌ها را از بین می‌برد. همان‌طور که ما دیدیم در عراق و سوریه و یمن و لبنان انجام داده است و چه کارهایی در دولتهای دیگر که الآن در آن فعال هستند انجام خواهند داد. همان‌طور که در کشورهای مغرب عربی به‌طور خاص در الجزایر اتفاق می‌افتد به‌طوری‌که شبکه‌های سپاه پاسداران در الجزایر بیش از آنچه در عراق رفت آمد دارند، تحرک دارند.

موضوع دیگر تشکیل یک دادگاه بین‌المللی است. آیا معقول است که همه این جنایات علیه مردم ایران و مردم سوریه و عراق و یمن و لبنان و سایر خلق‌ها اعمال شود و ترورهایی که سپاه پاسداران در همه دنیا تا این لحظه انجام داده حتی یک پرونده از پرونده‌های بسیار و حتی پرونده‌هایی که افراد دست‌اندرکار آن نیز به اتهام تروریسم بازداشت شدند به جریان نیفتاده؟ با آن بازی می‌کنند و البته به‌خاطر منافعی که می‌دانید، بازی می‌کنند.

آخرین نکته این‌که از جامعه عرب دعوت می‌کنم که یک قطعنامه صادر کند. چرا که ما نیز دولتهایی عربی داریم که قربانی این تروریسم هستند و قبل از همه سوریه که در واقع توسط ایران اشغال شده و اصلاً موضوع متعلق به نظام اسد نیست، با وجود احترامم به مختارها حتی نتوانست مختار یک محله در دمشق هم بشود.

با تشکر. پیروزی از آن انقلاب و مردم ایران باد.

 

ادامه دارد

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/8fe349b8-9a3b-4352-89a6-19589c75f228"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات