728 x 90

کنفرانس عربی – اسلامی در بروکسل - سخنرانیهای احمد کامل، دکتر نذیر حکیم، عبدالحکیم بشار و موسی المعانی

کنفرانس عربی – اسلامی در بروکسل -  احمد کامل، دکتر نذیر حکیم، عبدالحکیم بشار و موسی المعانی
کنفرانس عربی – اسلامی در بروکسل - احمد کامل، دکتر نذیر حکیم، عبدالحکیم بشار و موسی المعانی

کنفرانس عربی – اسلامی در بروکسل

همبستگی با انقلاب دموکراتیک مردم ایران، بشارت صلح و برادری خلق‌های منطقه

 

سخنرانیهای احمد کامل، دکتر نذیر حکیم، عبدالحکیم بشار -دکتر موسی المعانی

سخنرانان با حمایت از قیام و مقاومت مردم ایران اعلام کردند

مردم ایران رژیم ملایان و رژیم شاه سابق را رد می‌کنند و شعار می‌دهند مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر

 

احمد کامل از شخصیت‌های اپوزیسیون سوریه

علت استمرار قیام به‌مدت بیش از ۴ماه

حضور کانونهای شورشی مقاومت است که موتور محرک این قیام بوده‌اند

آنها با فداکاریها و جانفشانی‌های بسیار و به‌رغم سرکوب شدید توسط رژیم عمل کردند

 

احمد کامل از شخصیت‌های اپوزیسیون سوریه:

این کنفرانس در همبستگی با انقلاب نوین مردم ایران و قیام مردم ایران که مبشر صلح و برادری با خلقهای منطقه است برگزار می‌شود. برگزار کننده کنفرانس کمیته همبستگی عربی اسلامی با مقاومت ایران است.

ایران، کشور انقلابها و قیامهاست. و اینک قیام ۱۴۰۱ که هم‌چنان ادامه دارد و طولانی‌ترین قیامی است که ایران شاهد آن بوده است.

چرا این قیام بیش از همه قیامهای مشابه طولانی‌تر شده است؟ علت آن، حضور کانونهای شورشی مقاومت است که موتور محرک این قیام بوده است که با فداکاریها و جانفشانی‌های بسیار و به‌رغم سرکوب شدید توسط رژیم عمل کرده است.

مردم ایران در تظاهرات خود خواستار آزادی هستند و هر نوع استبداد را رد می‌کنند. آنها رژیم شاه و رژیم آخوندی را رد می‌کنند، و خواست‌شان در این شعار خلاصه شده است که مرگ بر ستمگر چه شاه باشد چه رهبر.

هدف از گردهمایی شخصیتها و روشنفکران عرب و پارلمانترها و وزرای سابق کشورهای عربی در این کنفرانس، حمایت از انقلاب مردم ایران علیه یک رژیم دیکتاتوری ضدبشری است که مردم ایران و ملتهای منطقه را به‌قتل می‌رساند و به خاک و خون می‌کشد. این رژیم یک خطر و تهدید برای مردم ایران و ملتهای منطقه و به‌ویژه برای مردم عرب منطقه می‌باشد.

این کنفرانس در یک زمان بسیار حساس برای ملت ایران برای رهایی از اختاپوسی که ۴۳سال است که این ملت بزرگ را در چنگال خود گرفتار کرده، برگزار می‌شود.

بله، ای آقایان، ایران یک ملت بزرگ است و نه خمینی و خامنه‌ای و قاسم سلیمانی. ایران خمینی نیست و خامنه‌ای نیست و قاسم سلیمانی نیست، بلکه یک ملت عظیم است. ایران میلیونها نفر است که خواستار آزادی و کرامت برای خود و همسایگانشان هستند. رژیم آخوندی اعتراف می‌کند که این قیام با تمامی قیامهای گذشته تفاوت دارد. اوضاع انفجاری و فعالیت‌های شبکه مقاومت در داخل ایران با این قیام به سمت سرنگونی رژیم به پیش می‌رود. و سرنگونی رژیم ایران، مردم ایران و مردم عرب و منطقه را از هیولای خونخوار رها خواهد کرد. و مردم عراق و یمن و لبنان را از دست هیولایی که کشورهایشان را نابود ساخت و مردم بیشماری از این کشورها را به‌قتل رساند، رها خواهد ساخت. هیولایی که آرمان فلسطین را گروگان گرفته تا زشتیها و جنایات خود را در زیر آن بپوشاند.

حضار گرامی، هدف این کنفرانس، اولاً حمایت از قیام مردم ایران و نیروی پیشتاز آن است که ۴۳سال است که علیه این رژیم مبارزه می‌کند. ثانیا: صدای خلقهای عربی باشیم که چیزی از این رژیم، جز قتل و کشتار و کوچ دادن ندیده است. ثالثا: ما در کنار مقر اتحادیه اروپا هستیم که هیچ توجهی به مردم ایران و به مردم کشورهای عربی ندارد و حتی به خواسته مردم اروپا و پارلمان اروپا برای لیست‌گذاری تروریستی این رژیم ندارد. ما می‌گوییم که ما خواستار کنار گذاشتن سیاست مماشات کشورهای اروپایی با این رژیم و تن ندادن به شانتاژهای سپاه پاسداران تروریست هستیم. و به نظر ما سپاه یک ارگان تروریستی است که باید در لیست گروهای تروریستی اروپا وارد شود.

 

دکتر نذیر حکیم

قیام زنان و مردان ایران نمادهای حاکمیت عمامه‌داران را در مقابل پای مردم ایران سرنگون می‌کند

خانم مریم رجوی و مجاهدین خلق این بتها را شکستند و نقاب از چهره این باند پلید حاکم برداشتند

و برنامه‌های این رژیم برای نابودی خلقها را افشا کردند

 

دکتر نذیر حکیم از رهبران اپوزیسیون سوریه:

السلام علیکم

خواهران و برادران

خانم مریم رجوی رئیس جمهور منتخب مقاومت ایران

به نام مردم آزاده سوریه به شما درود فرستاده و می‌گویم که سرانجام دوره ستمگران به پایان خواهد رسید

خواهران و برادران گرامی

ما امروز در اینجا استقلال ملی و اصول کبیر آزادی و عدالتخواهی ریشه‌دار خلقهای آزاده علیه رژیمهای سرطانی را که در پشت عمامه‌ها واید‍ئولوژیهای جعلی پنهان شده‌اند نمایندگی می‌کنیم.

امروز ما همراه فرزندان خشمگین ملتی که برای عظمت مردم ایران تلاش می‌کنند هستیم و امروز ما در کنار مجاهدین خلق، رهبران انقلاب و قیام در ایران، هستیم.

قیام زنان و مردان ایران نمادهای حاکمیت عمامه‌داران را در مقابل پای مردم ایران سرنگون می‌کند.

وخانم مریم رجوی و مجاهدین خلق این بتها را شکستند و نقاب از چهره این باند پلید حاکم و برنامه‌های این رژیم را برای نابودی خلقها و کشورها افشا کردند.

به‌رغم سرکوب و شکنجه و کشتاری که در حق مقاومت ایران و مجاهدین خلق و توهین به قبرهای شهدا و به‌رغم مصادره زمینهای خلقهای ایران و زبان و کرامت انسانی‌شان و از همه دردناکتر آزار و اذیت معنوی و فرهنگی و روانی و اعمال همه انواع نژادپرستی در حق مردم ایران که توسط رژیم اعمال می‌شود اما همه اینها بر عزم خانم مریم رجوی و مجاهدین خلق نه تنها هیچ تاثیری نداشته بالعکس بر عزم آنان بر مقاومت تا شهادت یا پیروزی افزوده است.

در طول ۱۳۰روز گذشته جوانان در ایران در مقاومت در مقابل سرکوبگریهای وحشیانه نیروهای سرکوبگر معجزه آفریدند اینها نتیجه صدها عملیات اگر نگوییم هزاران عملیاتی است که از قبل توسط جوانان شورشی انجام شده است عملیاتهایی شامل آتش زدن تصاویر سلیمانی و آخوندها و مقامات حاکم و گزارش وقایع قیام و فیلمبرداری و نصب پلاکارد و... اینها باعث شد که در ۲۸۰شهر در سراسر ایران مردم به قیام برخاسته خواستار آزادی شدند و اگر فعالیت‌های مجاهدین خلق و فرماندهی آنها نبود این قیام تا به امروز ادامه پیدا نمی‌کرد به‌رغم این‌که مجاهدین خلق در معرض انواع سرکوب از جمله گلوله و سلاحهای دیگر قرار گرفته و صدها تن از آنان مجروح و هزاران تن از آنان دستگیر شدند.

خواهران و برادران

ما حتی یک روز زخم خلقهایمان را نادیده نمی‌گیریم و ما باید که در گفتن حقایق و نبرد تا آزادی سرزمین و خلقمان از این ابلیسان یعنی آخوند و نوچه‌اش اسد ادامه دهیم ما هم‌چنین جامعه بین‌المللی را به لیست‌گذاری سپاه پاسداران در لیستهای تروریستی و جلوگیری از فعالیت‌های اعضا و سران آن و دستگیری آنان فرا می خوانیم چرا که آنان خطری برای انسانیت و خلقها می باشد کافیست که جامعه بین‌المللی نگاهی به وضعیت مردم در ایران و سوریه و عراق و یمن و لبنان بیاندازد تا این موضوع را دریابد منطقه به‌دلیل همین سپاه پاسداران به روز سیاه تروریسم و طائفه گرایی و نژادپرستی افتاده است.

آزادی نبردی دائمی است و آسایش و راحتی تا زمانی که از این رژیمهای فاسد و بازوهایشان و ریشه کنی آنان رها نشده‌ایم معنی ندارد. اگر مبارزه‌ای نباشد خلقها ساده‌ترین حقوق خود را هم به دست نمی‌آورند. ما از مجاهدین خلق و مقاومت ایران درس می‌گیریم که چگونه برای آزادی باید مبارزه کرد.

آزادی برای مردم سوریه و ایران

 

 

عبدالحکیم بشار

از برنامه ۱۰ماده‌ای خانم مریم رجوی برای ایران آزاد فردا حمایت می‌کنیم

ما به‌عنوان مردم سوریه و مناطق عربی یمن و لبنان و اردن از رژیم ایران بسیار رنج دیده‌ایم

وظیفه ماست که از قیام مردم ایران حمایت کنیم

 

عبدالحکیم بشار – معاون رئیس ائتلاف ملی سوریه

السلام علیکم و رحمت الله

رئیس‌جمهور برگزیده خانم مریم رجوی امیدوارم که به‌زودی در تهران دیدار کنیم

خواهران و برادران نمایندگان اعضای مقاومت ایران، حضار محترم، با درود و احترام

قیام قهرمانانه ایران وارد پنجمین ماه خود می‌شود. با عزم و اراده بیشتر برای تحقق اهداف مردم ایران با همه قومیتهای ایران از فارس و عرب و کرد و ترکمن و بلوچ.

شعارهایی که توسط مردم در منطقه کردستان ایران و مردم عرب اهواز و مردم بلوچ زاهدان و تهران سر داده می‌شود بر وحدت ایران و سرنوشت مشترک همه اقشار و طبقات آن تأکید دارد.

این حقیقت به‌خوبی در قیام اخیر روشن شده است. شعار «از زاهدان تا تهران و از کردستان تا تهران» می‌گوید که «من جانم را فدای ایران می‌کنم» و می‌گوید «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه خامنه‌ای». و با این روحیه تا این‌که بر روح همبستگی در بین تمامی اقشار مردم ایران تأکید کند. مردمی چه مصیبت ها که از دست رژیم فاشیستی مذهبی ندیده‌اند. در حالی که دین از آن بیزار است.

این رژیم خارج از تاریخ و منطق سیر می‌کند و روند تاریخ گواهی می‌دهد که سرنگونیش محتوم است. اغلب اقشار ایران با سرکوب مضاعف مواجه بوده‌اند. سرکوبی برای این‌که خواستار آزادی می باشند که در تضاد با رژیم حاکم است در حالی که مردم خواستار حقوق دموکراتیکش می‌باشد.

ما به‌عنوان مردم کرد و من افتخار می‌کنم که یک کرد سوری هستم هنوز در حافظه جمعی اکراد و هنوز در تاریخ تراژدیک کرد، اقدام نظامی شاه فاشیست مدفون در اعدام قهرمان کرد، شهید قاضی محمد در میدان چوار چرا در مارس سال۱۹۴۷ باقی است. چرا که او فقط خواستار حقوق ملی کرد ها شده بود. شاه سرکوب گسترده‌یی را در آن زمان علیه دهها هزار کرد اعمال کرد چه به‌صورت کشتار و کوچ دادن و چه به‌صورت بی‌خانمان کردن. رژیم آخوندی همین سناریوی را تکرار می‌کند.

ما بر حمایت و پشتیبانی مطلق خود از قیام قهرمانانه مردم ایران تأکید می‌کنیم. قیامی که شورای ملی مقاومت و مجاهدین خلق ایران آنرا رهبری می‌کنند. ما بی‌سبب با آنها نیستیم، زیرا که رژیم ایران تروریزم دولتی را اعمال می‌کند و تهدیدی برای همه خلقهای منطقه است و ما به‌عنوان ملت سوریه هزینه زیادی در این رابطه پرداخته‌ایم و رئیس جمهور جنایتکار بشار اسد عروسکی بیش در دست این رژیم نیست. این رژیم او را به سمت جنگ می‌راند و ما بهای این رژیم را می‌پردازیم.

سرنگونی رژیم ایران و شکست این رژیم شکست تروریزم در منطقه و شروع دموکراسی و آزادی در منطقه است.

ما از شورای ملی مقاومت ایران حمایت می‌کنیم زیرا که از بدو تشکیلش به حقوق خودمختاری برای ملیتها فرا می‌خواند و خواستار دموکراسی برای ایران است.

در سال۱۹۸۳ شورای ملی مقاومت طرح خودمختاری کردستان ایران را در ۱۲ماده تصویب کرد این یکی از مترقی‌ترین طرح‌های خودمختاری ملیتها در جهان است.

هم‌چنین طرح ده ماده‌ای خانم مریم رجوی برای ایران آزاد فردا تأکید می‌کند که: خودمختاری و پایان دادن به ستم مضاعف گروه‌ها و ملیتهای ایران بر طبق طرح شورای ملی مقاومت ایران.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران در بسیاری از مناسبات تأکید کرده‌اند به‌ویژه در ژوئن ۱۹۹۵ در دورتموند آلمان گفتند:

هر نوع ستم در ایران آزاد فرد ا علیه ملیتها از جمله کردها و بلوچ و غیره ممنوع است. همه مسئولان روی این اصل تأکید دارند. از این رو ما به‌عنوان مردم سوریه و مناطق عربی یمن و لبنان و اردن از این رژیم بسیار رنج دیده‌ایم و فکر می‌کنم که وظیفه ماست که ما در سوریه مستمر اعلام می‌کنیم که باید از این قیام حمایت کنیم که مقاومت ایران رهبری آنرا به‌دست دارد برای ایجاد یک ایرانی دموکراتیک و شورای ملی مقاومت ایران هسته این ساختار را تشکیل می‌دهد. چرا که پیروزی مردم ایران همانا پیروزی حق و اصول و آزادی و عدالت و برابری است.

دستانشان را می‌فشاریم قلبها و افکارمان با آنهاست

آرزوی پیروزی و دستیابی مردم ایران به آزادی را داریم

و امیدوارم که همه به‌زودی زود با خانم مریم رجوی به‌عنوان رئیس جمهور ایران آزاد فردا دیدار کنیم

 

 

دکتر موسی المعانی

مردم ایران رژیم ملایان و رژیم شاه سابق را رد می‌کنند

رژیم آخوندی و بقایای شاه علیه انقلاب دموکراتیک مردم ایران موضع واحدی دارند

از آن‌جایی‌که بازگشت به دوران شاه نه به‌لحاظ تاریخی و نه به‌لحاظ سیاسی و اجتماعی امکان‌پذیر نیست

نتیجه این می‌شود که: به حاکمیت جنایتکار، غارتگر و ویرانگر ولایت فقیه باید تن داد

 

دکتر موسی المعانی – وزیر مشاور پیشین در امور نخست‌وزیری اردن

خواهر محترم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران

ای بانوی مبارز و مقاوم گرانقدر، تو آن شعله مبارکی هستی در شبهای ایران که هم‌چو خورشیدی بر خونهای ریخته شده تابیدی. تو همان انسان مبارکی هستی که هیچ سستی به خود راه ندادی در حالی‌که رنگ افق گلگون شد و سوخت.

برادران و خواهران عزیز، امروز دور هم جمع شدیم برای یاری و بیعت با سازمان مجاهدین خلق ایران.

به همراه شما می‌خواهم یک بررسی سریع بر وقایع و تاریخ داشته باشم ولو این‌که در صحبت‌هایم مقداری به عقب برگردم.

این پیامی از این کنفرانس به‌مثابه عبرت و تجربه است.

قیام مردم ایران به هر میزان ادامه پیدا کرده و می‌کند، پس از گذشت ۴۳سال، بیشتر و بیشتر چشم‌انداز سرنگونی رژیم ولایت فقیه را در افق آینده، پدیدار می‌کند و سقوط این رژیم دیگر حرف و تحلیل اپوزیسیون آن نیست. به همین دلیل است که رژیم آخوندی و شرکای بین‌المللی‌اش تلاش می‌کنند برعکس این حقیقت را اثبات کنند یعنی نشان دهند چشم‌انداز سرنگونی وجود ندارد و این‌طور اشاعه می‌دهند که جایگزینی در کار نیست.

آنها در برابر منطق قیام‌آفرینان و شورشگران که اراده سرنگونی را ترویج می‌کنند، می‌گویند که دو راه بیشتر در برابر مردم و قیام آنها وجود ندارد: تن‌دادن به وضعیت موجود و کنار گذاشتن اعتراض و قیام. یا بازگشت به عقب – یعنی به ۴۳ قبل و بازگشت به دوران شاه. یعنی همان نظامی که مردم ایران (آن را) با جان‌فشانی و دادن فدیه‌های زیاد در فوریه ۱۹۷۹ سرنگون کردند. در این نقطه است که منطق و گفتمان رژیم آخوندی و بقایای شاه با هم منطبق است و علیه انقلاب دموکراتیک مردم ایران موضع واحدی دارند.

و از آن‌جایی‌که بازگشت به دوران شاه نه به‌لحاظ تاریخی و نه به‌لحاظ سیاسی و اجتماعی هیچ‌کدام امکان‌پذیر نیست، نتیجه این می‌شود که: به حاکمیت جنایتکار، غارتگر و ویرانگر ولایت فقیه باید تن داد.

ما شاهد این بودیم که همه تلاش‌ها برای برگرداندن شاه سرنگون شده چه در افغانستان و چه در عراق- در حالی‌که قدرتهای بزرگ مثل آمریکا هم پشت آن بودند، امکان‌پذیر نشد مثلا «هیات انتخاب عمومی» که در افغانستان تشکیل شد، نتوانست «ظاهر شاه» را مجدداً به تخت شاهی بنشاند، تازه ظاهر شاه را کودتای نظامی کنار زده بود، نه این‌که با قیام مردمی مثل آنچه در ایران ۱۹۷۹ برکنار شده باشد، یا به تخت نشاندن «علی بن شریف» بعد از اشغال عراق توسط آمریکا، شکست خورد. واقعیت این است که مرحله تاریخی تغییر کرده و نمی‌توان به عقب بازگشت.

حتماً شما هم در کتابها و نیز مقالات و گزارشهای خبری مطبوعات خوانده یا شنیده‌اید که ملک حسین پادشاه فقید اردن قبل از قیام مردم در سال۱۹۷۹ به شاه گفته بود مسیری که تو در داخل ایران و در خارج در پیش گرفته‌ای مسیری اشتباه است و به ناکجا‌آباد ختم می‌شود. هم‌چنین مرحوم ملک فهد، در زمانی که ولیعهد بود، در ملاقاتی که با شاه داشت به او نسبت به عواقب سیاستهای داخلی‌اش و نیز سیاستهای منطقه‌یی او هشدار داده بود.

دولت ملی دکتر مصدق در ۱۹۵۳ که می‌خواست اختیارات شاه را طبق قانون اساسی محدود کند با کودتای آمریکایی انگلیسی در ۱۹۵۳ سرنگون شد و دیکتاتوری مطلقه شاه تحت نفوذ آمریکا تا ۱۹۷۹ ادامه یافت. شاه رسماً احزابی که خودش تأسیس کرده بود را هم منحل کرد و رسماً اعلام کرد فقط یک حزب کافی است و گفت هر کس قبول ندارد جایش در زندان است و یا برای همیشه از ایران برود. جالب اینجاست که شاه و دربار سلطنتی همواره از پشتیبانی روحانیان مرتجع برخوردار بودند. شاه با سرکوب نیروهای دموکراتیک و آزادیخواه عملاً راه را برای استیلای آخوندها بر ایران هموار کرد. وقتی قیام در سال۱۹۷۸ علیه شاه شروع شد همه آزادیخواهان یا اعدام شده بودند، یا در زندان بودند و فقط آخوندها مانده بودند که عملاً رهبری قیام را سرقت کردند.

اینها واقعیت‌هاست و اتفاقاتی است که پیش آمده است. امروز بعد از ۴۳سال می‌خواهند مردم و کشور ایران را به عقب برگردانند و یا در جهنم نگه دارند، این منطق در گذشته ممکن نبود، پس چگونه امروز با توجه به تغییرات کنونی و با توجه به جوشش اعتراضات مردمی در ایران ممکن می‌گردد؟

ما مطمئن هستیم که نیروهای خیرخواه پیروز خواهند شد و مردم ایران و مقاومت آنها پیروز خواهند شد و ما به ایجاد یک ایران جدید، آزاد، دموکراتیک و صلح‌آمیز که به همسایگان خود احترام می‌گذارد و به حقوق‌بشر احترام می‌گذارد، ادامه خواهیم داد. چه بخواهیم و چه نخواهیم اراده مردم پیروز است.

برادران و خواهران عزیز

این است فضای انقلاب و قیام که در تهران شدت می‌یابد، این فراخوانی برای تمام آزادگان در هر کجا است، و این همان خیزش انسانی به نام آزادی و حق زیستن و شکوه و بزرگی است.

ما به جلو می‌رویم و در انتظار طلوع و روز نهایی هستیم، و این همان مقاومت شجاعانه است که ندا می‌دهد که غاصبان نباید باقی بمانند و این مقاومت است که سد کننده موج بیرحمانه آخوندها است و هر نوع ظلم و دیکتاتوری را رد می‌کند وبا قهر و استبداد مبارزه می‌کند.

رژیم آخوندها حامل تاریخ سیاهی از ظلم و خون‌ریزی و اعدام جوانان و کشتار کودکان لگدمال کردن تمدن عربی اسلامی ما دارد.

ای مقاومت با شکوه الآن زمان شما است که سالیان طولانی در انتظار آن بودیم، بنابراین بر شعله و خشم خود بیفزا.

درود اردن بر شما باد و این مبارزه در راستای انسانیت بر شما گوارا باد، درود بر شهدا، و پرچمهای برافراشته به نام آزادی و آزادسازی و کرامت انسانی.

برادران و خواهران

این آخوندها، سرزمین ما را تهدید می‌کنند و امنیت کشور ما اردن را دچار بی‌ثباتی می‌کند از طریق قاچاق و ارسال گروهها از مرز اردن و در ایستادگی و مقاومت در مقابل آن‌ها، افرادی شهید شدند، در راستای ارائه چهره‌یی از خون و آهن و کماکان می‌جنگند و شهید می‌شوند، و برای میهن جان فدا می‌کنند و برای کسانی که از عربیت و اسلام حفاظت کنند... ... آنها شهدا هستند... .

 

ادامه دارد

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1065051c-69c2-4761-bc65-bf2d10d6831f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات