728 x 90

کنفرانس شورای استانداری استان پیه مونته ایتالیا - ایران از سرکوب داخلی تا بی‌ثبات سازی خاورمیانه - راه‌حل چیست؟

کنفرانس شورای استانداری استان پیه مونته ایتالیا
کنفرانس شورای استانداری استان پیه مونته ایتالیا

کنفرانس شورای استانداری استان پیه مونته ایتالیا

ایران

از سرکوب داخلی تا بی‌ثبات سازی خاورمیانه

راه‌حل چیست؟

 

پیام خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت

و سخنرانیهای سناتور جولیو ترتزی

رئیس شورای استانداری پیه مونته و گروهی از اعضای شورای استان

 

خانم مریم رجوی

امروز شکی نیست که ریشه این همه کشتار و خون‌ریزی در منطقه رژیم ایران است

تا این رژیم هست جنگ و خون‌ریزی ادامه دارد و صلح غیرممکن است

 

جامعه بین‌المللی باید در کنار مردم ایران قرار بگیرد

و سردمداران رژیم را به‌خاطر جنایت علیه بشریت مورد حسابرسی قرار دهد

سپاه پاسداران را در لیست تروریستی قرار دهد

و حق مردم ایران و کانون‌های شورشی در مقاومت علیه سپاه پاسداران را به‌رسمیت بشناسد

 

سناتور جولیو ترتزی

بسیج بی‌وقفه شیطان‌سازی و اطلاع‌رسانی دروغ رژیم ایران

نتوانسته مقاومت سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت را تضعیف کند

ما باید به حمایت از مقاومت ایران و "برنامه ده ماده ای" مریم رجوی

برای یک ایران آزاد و دموکراتیک برخیزیم

 

روز چهارشنبه دوم اسفند جلسه‌یی در شورای استانداری استان پیه مونته ایتالیا با همکاری شورای استانداری و کمیته حقوق بشراستانداری و انجمن ایران آزاد و دموکراتیک با عنوان: ایران، از سرکوب داخل تا بی‌ثباتی منطقه خاور میانه، راه‌حل چیست؟ در سالن اجلاس شورای استان برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور رئیس شورای استانداری و گروهی از اعضای شورای استان برگزار شد پیام خانم مریم رجوی و هم‌چنین سخنرانی سناتور جولیو ترتزی پخش گردید.

 

در شروع این جلسه استفانو آلازیا Stefano Allasia رئیس شورای استانداری و رئیس کمیته حقوق‌بشر استانداری گفت: قیام مردم ایران دنیا را به‌دنبال خود کشاند البته بهای سنگینی پرداخت شد چرا که رژیم ایران به یک سرکوب گسترده روی اورد

هیچ انسانی نمی‌تواند در برابر این اوضاع بی‌تفاوت بماند. این رژیم قوانین و معاهدات بین‌المللی. از جمله معاهدات سیاسی و مدنی و حتی معاهداتی که در رابطه با کودکان است را نقض می‌کند.

بحران عمیقی که خاورمیانه را در برگرفته نقش فعال رژیم ایران را نمایان می‌کند

جامعه بین‌المللی باید نقش مخرب رژیم ایران را خنثی کند تا از قربانی شدن انسانهای بی‌گناه جلو گیری شود.

 

خانم سارا زامبائیا Sara Zambaia مشاور استاندار و نایب‌رئیس کمیته حقوق‌بشر استان طی سخنانی گفت:

هدف ما با همکاری دیگر دوستان برای برگزاری این جلسه پرداختن به موضوع رژیم ایران و راه‌حل اصولی برای این بحران است در موضوع ایران مخاطبان ما کسانی هستند که اوضاع ایران را خوب می‌شناسد و سالهاست که مبارز می‌کنند.

 

سناتور جولیو ترتزی رئیس کمیسیون سیاست اتحادیه اروپا در سنای ایتالیا در پیامی به این جلسه گفت

۴۵سال از اعلام جمهوری اسلامی در ایران می‌گذرد. امسال نیز صدای ایرانیان علیه استبداد بسیار بلند شده است.

قیام ایران با سرسختی و شجاعت فوق‌العاده توسط ایرانیان در هر سن و سالی و از هر طبقه اجتماعی که می‌خواهند آینده خود را خودشان بنویسند به‌وقوع پیوست اما رژیم ایران با خشونت بی‌سابقه‌یی به این اعتراضات پاسخ داد.

رژیمی که فرزندان ایران را به شکلی فجیع و در انظار عمومی در مقابل دیدگان شادی آور مزدوران خود، بدار می‌آویزد.

در سال ۲۰۲۳ رژیم ۸۸۲ نفر را اعدام و تنها در ژانویه ۸۶ زندانی سیاسی را بدار آویخته است.

جولیو ترتزی افزود: حملاتی که در این سال‌ها در خاورمیانه انجام شد، نتیجه یک سازمان‌دهی سیاه و یک طرح تجدید نظرطلبانه است که مدیریت مطلق آن مربوط به رژیم ایران است.

سر مار در تهران است!

زیرا آخوندها با پول، اسلحه، آموزش، فرماندهی، از نیروهای «نیابتی» در لبنان، سوریه، عراق و یمن و فراتر از آن در عملیاتها حمایت کامل می‌کنند.

بسیار روشن است که این نهادهای دولتی رژیم ایران شامل وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران - حملات تروریستی را حتی در قلب اروپا سازماندهی و انجام داده‌اند و مخالفان ایرانی را به‌قتل رسانده‌اند.

تلاش برای ترور دوستمان آلخو ویدال کوادراس، معاون سابق پارلمان اروپا و رئیس کمیته بین‌المللی «در جست و جوی عدالت» و اعزام دیپلمات اسدالله اسدی از سفارت رژیم ایران در وین به ویلپنت، نزدیک پاریس، با مواد منفجره بسیار قوی برای بمب‌گذاری در مجمع بزرگ سالانه مقاومت ایران که خوشبختانه به موقع کشف شد از این قبیل اقدامات هستند.

و اکنون که درگیری در غزه به سواحل دریای سرخ رسیده است، طرح خرابکارانه رژیم ایران به‌طور واضح‌تر خود را نشان داده است.

در همین زمان، پرونده "هسته ای" به وضع اول باز می‌گردد.

جولیو ترتزی با بررسی بسیج شیطان‌سازی رژیم علیه مجاهدین و مقاومت ایران افزود با وجود تلاش‌ها برای حذف فیزیکی مخالفان، حتی در خارج از ایران، و کمپینهای بی‌وقفه شیطان‌سازی و اطلاع‌رسانی دروغ، رژیم ایران نتوانسته است مقاومت نیروی اصلی اپوزیسیون، یعنی سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت ایران را تضعیف کند.

بنابراین ما به حمایت صریح، گسترده و قوی جامعه بین‌المللی به نفع مقاومت ایران نیاز داریم.

حمایت قاطع از "برنامه ده ماده ای" مریم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت برای یک ایران دموکراتیک و غیرهسته‌ای، مبتنی بر جدایی دین از دولت، برابری جنسیتی، احترام به حقوق‌بشر و دولتی بر اساس شناسایی حقوق شهروندان. بالاخره یک ایران آزاد و دموکراتیک!

 

جامپیه رو لئو Giampiero Leo نایب‌رئیس کمیته حقوق‌بشر استان پیه مونته ایتالیا در سخنان خود گفت:

بحران خاورمیانه یک منشاء اصلی دارد آنهم سر مار است که در ایران است. رژیمی که کارش جنگ‌افروزی است

سرکوب سیستماتیک رژیم علیه شهروندان به‌خصوص زنان حد و مرز ندارد. زمان ان رسیده که در اتحاد کامل در حمایت از مقاومت ایران عمل کنیم. ایران دارای یک آلترناتیو معتبر است که در این سال‌ها بسیار گسترده شده است و شایسته حمایت همه ما می‌باشد.

 

در ادامه خانم سیلوانا آکوساتو Silvana Accossato عضو شورای استانداری از حزب آزادی برابری سبزها به گفت:

رهبری خانم مریم رجوی در قیامها برای دموکراسی چراغ راه همگی ماست در حالی که نقض سیستماتیک حقوق‌بشر در ایران و بحران و جنگ د منطقه خاورمیانه ادامه دارد. ما از اراده ملی مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته‌اش حمایت می‌کنیم و از جامعه بین‌المللی انتظار داریم در این حمایت فعالانه حضور داشته باشند و از منافع تجاری و نظامی با رژیم ایران فاصله بگیرند. نمی‌توان از دموکراسی در ایران حمایت کرد ولی روابط با رژیم را حفظ کرد. این رژیم در تضاد مطلق با آزادی و دموکراسی است و زمان ان رسیده است که با مقاومت ایران همگام و متحد شوند.

 

سان ساکو Sean Sacco عضو شورای استانداری از جنبش ۵ستاره گفت:

جوانان ایران از رژیم فاصله گرفته‌اند و برای آزادی قیام می‌کنند و باید از آنها و از جنبش شان حمایت کرد تا به پیروزی برسند. رژیم مذهبی حاکم بر ایران به هر قیمتی می‌خواهد در حاکمیت بماند به این خاطر حمایت از انقلاب دموکراتیک مردم ایران و جنبش اصلی ان وظیفه همه ماست. ما باید شبکه‌های شیطان‌سازی رژیم را در همه جا افشا و خنثی کنیم.

 

کارلو ریوا ورچلوتی Carlo Riva Vercellotti عضو شورای استان از حزب برادران ایتالیا سخنران دیگر این جلسه بود وی گفت:

حمایتهای مالی و نظامی به این گروه‌های تروریستی از جانب ایران محکوم است.

حزب ما در استانداری هر گونه تروریسم، نقض حقوق‌بشر و پروژه‌های هسته‌یی از طرف رژیم ایران را محکوم می‌کند و متقابلا از قیامهای مردم ایران و از برنامه ۱۰ ماده‌ای خانم مریم رجوی و آلترناتیو دموکراتیک با تشکیلاتی قدرتمند به رهبری خانم مریم رجوی که از حمایتهای بین‌المللی برخوردار است حمایت می‌کند.

مبارزه سازمان مجاهدین خلق ایران نه تنها برای مردم ایران بلکه برای دنیا اهمیت حیاتی دارد.

این سازمان و حضور خانم مریم رجوی امید آزادی در ایران هستند. مبارزه بی‌وقفه و شجاعت ایشان بی‌نظیر و تحسین‌برانگیز است به همین خاطر این رژیم از این مقاومت هراس دارد و برای نابودی ان تا این حد شیطان‌سازی تلاش می‌کند.

 

تولیو مونتیTullio Monti رئیس انجمن ایران آزاد و دموکراتیک گزارش کاملی از فعالیت‌های تروریستی رژیم و شبکه آن در منطقه به حاضرین ارائه داد و در بخشی از سخنانش گفت:

رژیم ملاها سرکوب وحشیانه و اعدامها را شدت بخشیده و آتش جنگ و تروریسم را در منطقه خاورمیانه افروخت تا بتواند افکار عمومی جهان را منحرف کرده و قیام مردم ایران را سرکوب کند اما قیام سرکوب نشد و با هدایت مقاومت ایران در اشکال مختلف به پیش رفته و می‌رود.

رژیم ایران به شیطان‌سازی علیه تنها آلترناتیو، و جنبش مجاهدین خلق روی آورد و برای بی‌اعتبار کردن آنها تمام سعی خود را کرد اما این مقاومت و حامیانشان توانستند با تلاشهای زیاد این شبکه‌ها را افشا و خنثی کنند.

تولیو مونتی در ادامه گفت تنها راه‌حل اصولی و دموکراتیک راه‌حل مقاومت ایران است یعنی سرنگونی این رژیم و دنیا باید از جوانان و مقاومت ایران برای رسیدن به آزادی و صلح حمایت کند. تنها محکوم کردن کافی نیست بایستی به سیاست مماشات و حمایت از این رژیم خاتمه داد.

 

والتر کورالوتزو Valter Coralluzzo استاد روابط بین‌الملل در دانشگاه تورینو ضمن ارائه تحلیلی از شرایط ایران گفت:

میانه‌روی در این رژیم معنایی ندارد و رئیس‌جمهور ان رئیسی از اعضای کمیته مرگ در قتل‌عام هزاران زندانی سیاسی در تابستان ۱۳۶۷ می‌باشد.

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران و برنامه ۱۰ ماده‌ٔ ایشان از حمایتهای بین‌المللی گسترده‌یی برخوردار است.

در ایران یک انقلاب سیاسی در جریان است، رژیم بسوی سرنگونی می‌رود و حضور مقاومت ایران به رهبری خانم مریم رجوی یک رنسانس در منطقه را در چشم‌انداز دارد.

 

محمود حکمیان عضو کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت سخنرانی دیگر این جلسه بود.

وی طی سخنانی به شیطان‌سازی رژیم بر علیه تنها آلترناتیو جدی و مؤثر یعنی شورای ملی مقاومت و نیروی محوری آن سازمان مجاهدین خلق اشاره کرد و به برپایی دادگاه نمایشی رژیم بر علیه رهبران و اعضای سازمان مجاهدین خلق پرداخت و گفت:

تاکتیک‌های رژیم ایران در پخش اطلاعات دروغ و سرکوب قضایی نشان‌دهنده استیصال این رژیم برای حفظ قدرت است.

در سطح داخلی، هدف آن مقابله با حمایت فزاینده از مجاهدین خلق، به‌ویژه کانون‌های شورشی است که بسیاری از جوانان ایران، زن و مرد به آن پیوسته‌اند و نقش برجسته‌یی در گسترش قیام ۲۰۲۲ داشتند.

افشای انگیزه‌های رژیم و جلب حمایت بین‌المللی بیشتر از مقاومت ایران، پیام روشنی مبنی بر این‌که نقض حقوق‌بشر و حمایت از تروریسم تحمل نخواهد شد، می‌فرستد.

اتخاذ همه اقدامات لازم برای مقابله با تروریسم رژیم در اروپا از جمله اخراج عوامل رژیم ایران از کشورهای اروپایی و بستن سفارتخانه‌های آن و به‌خصوص گذاشتن سپاه پاسداران در لیست سیاه اتحادیه اروپا ضروری است.

 

دکتر یوسف لسانی نایب‌رئیس انجمن ایران آزاد و دموکراتیک آخرین سخنران این جلسه بود وی با اشاره به نیاز رژیم به سرکوب در داخل و تروریسم در خارج برای ادامه حیاتش گفت:

در این مسیر سیاست‌های مماشات کشورهای غربی به این رژیم کمک کرد و حقوق‌بشر در ایران قربانی این روابط ضددموکراتیک شد.

رژیم آخوندی علاوه براین‌که موفق نشد قیام و مقاومت را از بین ببرد بلکه امروزه کانون‌های شورشی در حال گسترش هستند. به‌گفته رهبر تاریخی مقاومت ایران آقای مسعود رجوی: سر مار سرکوب و جنگ و تروریسم در ایران است و برای آزادی در ایران و صلح و ثبات در منطقه باید سر مار ولایت را درهم کوبید.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d742b750-4aac-4338-90df-144582511f22"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات