728 x 90

کنفرانس در هلند به‌مناسبت روز جهانی حقوق‌بشر - سخنرانیها

کنفرانس در هلند به‌مناسبت روز جهانی حقوق‌بشر
کنفرانس در هلند به‌مناسبت روز جهانی حقوق‌بشر

 

ایران: افزایش اعدامها در داخل، تروریسم و جنگ‌افروزی در خارج، ضرورت حمایت از مقاومت مردم ایران برای جمهوری دموکراتیک

سخنرانیهای:

دورین روکماکر- نماینده پارلمان اروپا از هلند
اد ملکرت نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل و رئیس یونامی تا سال ۲۰۱۱. رهبر سابق حزب کارگر هلند
هنک دهان- رئیس سابق کمسیون خارجی پارلمان هلند
درک یان اپینک - نماینده پارلمان هلند ۲۰۲۳-۲۰۲۱
هانس نوت رئیس بنیاد ژرارد نوت برای آزادی ادیان و عقاید
اینگرید بتانکور- کاندیدای پیشین ریاست‌جمهوری کلمبیا
باب فان پاریرین عضو سنای هلند و عضو شورای اروپا ۲۰۲۳-۲۰۱۹
سناتور لوک فان ولی – عضو سنای هلند ۲۰۲۳-۲۰۱۹ و قهرمان ۸ دوره مسابقات شطرنج هلند
پروفسور کیس دلانگه – عضو سنای هلند ۲۰۱۵-۲۰۱۱
دولت نوروزی – نماینده شورای ملی مقاومت ایران در انگلستان
فری ویفر – دبیر کمیته دوستان ایران آزاد در هلند

روز شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲، کنفرانسی به‌مناسبت روز جهانی حقوق‌بشر با عنوان «ایران: افزایش اعدامها در داخل، تروریسم و جنگ‌افروزی در خارج، ضرورت حمایت از مقاومت مردم ایران برای جمهوری دموکراتیک» در هلند برگزار شد. در این کنفرانس دهها شخصیت سیاسی، نمایندگان پارلمان هلند و پارلمان اروپا شرکت و سخنرانی کردند.

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت به‌صورت آنلاین در این کنفرانس شرکت و سخنرانی کرد.

 

خانم مریم رجوی

رئیسی جلاد شخصاً از ابتدای حکومت آخوندها در شکنجه و اعدام دست داشته است. او به‌عنوان عضو هیأت مرگ در قتل‌عام ۶۷در اعدام هزاران زندانی سیاسی مسئولیت مستقیم دارد.

حالا او می‌خواهد در مجمع جهانی پناهندگان در ژنو شرکت کند. این لکه ننگی بر دامن ملل متحد، خنجر به حقوق‌بشر و به سخره گرفتن حق مقدس پناهندگی است

این تشویق به اعدام و شکنجه و تجاوز و تشویق به جنگ افزوزی و تروریسم است؛ او به جای شرکت در این مجمع باید در برابر عدالت قرار گیردو پاسخگوی ۴۴ سال قتل و کشتار و تجاوز باشد

زمان آن است که سیاست غذا دادن به تمساح که راهنمای عمل سیاست ۴ دهه گذشته غرب بوده متوقف شود

ما یک راه‌حل پیشنهاد می‌کنیم که دربرگیرندهٔ چهار اقدام است:

- لیست‌گذاری سپاه پاسداران

- فعال کردن مکانیزم ماشه در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت

- گذاشتن رژیم در ذیل فصل هفت منشور ملل متحد

به‌رسمیت شناختن مبارزه مردم ایران برای سرنگونی رژیم و نبرد جوانان شورشگر با سپاه پاسداران تروریست

این کنفرانس با مدیریت دکتر آرزو نصیرلو برگزار شد.

دورین روکماکر نماینده پارلمان اروپا از هلند:

ابراهیم رئیسی که خود عامل کشتار ۱۹۸۸ و یکی از چهار قاضی ای بود که هزاران اعدام را انجام داد، رئیس‌جمهور فعلی ایران است. سازمان ملل رئیسی را به ژنو دعوت کرده است. جامعه بین‌المللی باید این موضوع را به‌شدت محکوم کند. اعدامهای ۱۹۸۸ با اعدام‌های روزانه کماکان در ایران ادامه دارد. اما خوشبختانه یک اپوزیسیون دموکراتیک وجود دارد. این یک اپوزیسیون بزرگ و جنبش مقاومتی است که ثابت قدم بوده و رهبری برجسته آن برعهده مریم رجوی است. او الگوی بزرگی برای من و بسیاری از زنان در اینجا است.

خانم دورین روکماکر تأکید کرد: مقامات قضایی ایران قصد دارند در ماه آینده دادگاه ساختگی در تهران برای محاکمه غیابی اعضا مقاومت برگزار کنند. ما باید سؤال کنیم که چرا به رژیم اجازه داده می‌شود چنین صحنه‌های مضحکی را به‌وجود بیاورد؟ پاسخ در درجه اول در انفعال غرب نهفته است و ما باید در این رابطه اقدام کنیم. ما در کنار مردان، زنان، دختران و پسران جوان ایران هستیم که در اعتراضات ایران به صراحت گفته‌اند، مرگ بر ستمگر چه شاه باشد چه رهبر. آنها هر نوع دیکتاتوری را محکوم کرده‌اند.

پارلمان اروپا از جنبش مقاومت به رهبری مریم رجوی همراه با طرح۱۰ ماده‌ای و چشم‌انداز برای آینده حمایت کرده است. شجاعت او در رویارویی با این رژیم وحشی برای بیش از چهار دهه اکنون به‌عنوان یک الگوی الهام‌بخش برای جنبش رهبری کننده‌ای است که به‌دنبال آزادی ملتها در سراسر جهان است.

 

اد ملکرت نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل و رئیس یونامی تا ۲۰۱۱:

من باید به شرکت برنامه‌ریزی شده ابراهیم رئیسی، در مجمع جهانی پناهندگان ۲۰۲۳ در ژنو در ۱۳ دسامبر یعنی چند روز دیگر اشاره کنم. سازمانهای حقوق‌بشری خواستار حذف رئیسی از این برنامه به‌دلیل نقش او در جنایت علیه بشریت در قتل‌عام زندانیان سیاسی و به‌عنوان عضو کمیسیون مرگ تهران در سال ۱۹۸۸ شده‌اند.

رئیسی باید پاسخگوی این جنایتها و هم‌چنین باید پاسخگوی مرگ تظاهر کنندگان در نوامبر ۲۰۱۹ باشد. وی در آن زمان ریاست قوه قضاییه را به عهده داشت. هم‌چنین در قیام ۲۰۲۲ که وی رئیس‌جمهور بود بیش از ۷۵۰ نفر کشته و ۳۰۰۰۰ نفر دستگیر شدند و همان‌طور که عفو بین‌الملل نیز اعلام کرده است این مسأله نباید بدون عواقب باشد.

 

‌پرفسور هنک دهان رئیس پیشین کمیسیون خارجی پارلمان هلند:

رژیم ایران از نظر من یک رژیم جنایتکار است. نیازی به تکرار اعداد اعدامها و گفتن فاکت ندارم. پس از اولین اعدامها در کشور شما، دهها هزار نفر دیگر در آن زمان کشته شدند. اما اعدامها بعد از آن هم تا همین امروز ادامه یافت.

دولت هلند، بر اساس تصمیمات اکثریت مجلس هلند، باید حداکثر تلاش خود را انجام دهد، تا رژیم ایران را در فهرست سازمانهای تروریستی قرار دهد و این به‌معنای ساده یک پیام نهایی است که دولت هلند بایستی این رژیم یاغی را در فهرست سازمانهای تروریستی قرار دهد.

 

درک یان اپینک نماینده پارلمان هلند تا نوامبر ۲۰۲۳:

‌وقت آن رسیده است که سپاه پاسداران در غرب و در هلند یک سازمان ممنوعه اعلام شود. سپاه پاسداران ستون فقرات رژیم ایران است. نه تنها باید سران سپاه را در لیست تحریم‌ها قرار داد بلکه همه اعضا دولت از جمله وزیر امور خارجه رژیم ایران و ابراهیم رئیسی هم باید تحریم شوند.

این شرم بزرگی است که رئیسی به‌زودی از مجمع جهانی پناهندگان بازدید خواهد کرد. این سیلی بر صورت همه قربانیان رژیم ایران است.

 

‌اینگرید بتانکور سناتور پیشین و کاندید ریاست‌جمهوری کلمبیا:

دامنه اعمال تروریستی رژیم ایران در حال گسترش است و در اینجا در اروپا نیز گسترش پیدا می‌کند. در سال ۲۰۱۸، برخی از ما در فرانسه، در ویلپنت بودیم و بدون این‌که بدانیم، در معرض بمب‌گذاری قرار گرفتیم. پلیس بلژیک، فرانسه و آلمان موفق شد این تلاش را با شکست مواجه کند. آنها جنایتکاران را دستگیر کردند.

چند وقت پیش، رشته‌ای از ایمیلها به افکار عمومی درز کرد. که بیانگر یک استراتژی بزرگ رژیم ایران برای نشر اطلاعات دروغ با هدف نفوذ به نهادهای اروپایی و دولتهای ما به‌منظور منحرف کردن افکار عمومی بود تا دولتهای ما سیاست‌شان در انطباق با منافع رژیم ایران باشد.

این افراد تحت عنوان متخصصان مستقل کار می‌کردند و ما اکنون می‌دانیم که آن کارشناسان مستقل یک ارباب سیاه در سایه دارند و آن رژیم ایران است.

آنها می‌گویند اگر رژیم ایران حقوق‌بشر و مخصوصاً حقوق زنان را نقض می‌کند، به‌خاطر فرهنگ آنهاست. یا در رابطه با فعالیت‌های هسته‌یی ایران می‌گویند آنها حق دارند از خودشان محافظت کنند. یا در رابطه با تروریسم رژیم و دیپلماتهای آنها که دستگیر شده‌اند می‌گویند نه این رژیم ایران نیست بلکه اینها افراد هستند و به‌صورت فردی عمل می‌کنند.

خانم بتانکور در ادامه سخنان خود افزود آنها درباره تنها سازمان دموکراتیک یعنی شورای ملی مقاومت ایران و سازمان مجاهدین خلق ایران یعنی به مریم رجوی همان تنها جایگزینی که کابوس این می‌گویند که این یک فرقه است. و مجاهدین خلق و مقاومت یک نیروی تأثیرگذار نیستند. آنها هیچ قدرت سیاسی ندارند. آنها در ایران هیچ حضوری ندارند و اینها فقط افرادی هستند که در خارج کشور زندگی می‌کنند و هیچ نفوذی در ایران ندارند.

ولی واقعیت چیست؟ تمام اعتراضات شش سال اخیر در داخل ایران توسط سازمان مجاهدین خلق ایران هدایت شده است. پس ببینید، آنها استاد فریب هستند.

خانم اینگرید بتانکور افزود: وقتی من با مجاهدین خلق آشنا شدم، قربانی این اطلاعات دروغ بودم، یادم می‌آید، بارها به مریم گفته‌ام، به جلسه‌یی با شورای ملی مقاومت ایران می‌رفتم و فردای آن روز، در کامپیوترم، همه این چیزها مانند اطلاعات درباره ایران و پادکست‌های مربوط به ایران ظاهر می‌شد که در آن گفته می‌شد مجاهدین خلق یک گروه تروریستی هستند، آنها کمونیست هستند، آنها زن ستیز هستند. لذا همه دولتهای اروپایی ما، باید در سیاست خود تجدید نظر کنند. ما باید با هیولا مقابله کنیم و هیولا رژیم ایران است. و برای داشتن فرصتی برای انجام آن، تنها یک راه وجود دارد. راه دیگری نیست فقط یکی راه مانده است. یک راه، مجاهدین خلق. و فقط یک چهره وجود دارد. و در ایران تنها یک چهره برای آزادی وجود دارد و آن مریم است!

 

‌هانس نوت نائب - نایب‌رئیس حقوق‌بشر بدون مرز در بروکسل:

ما به‌تازگی در مورد بازدید اعلام شده یکی از عاملان اصلی اعدام بسیاری از بی‌گناهان در ایران یعنی ابراهیم رئیسی از مجمع جهانی پناهندگی در ژنو در چهارشنبه آینده با خبر شدیم که این وحشت‌آور است.

من به قربانیان و همه آن قهرمانانی که شجاعانه برای پاسخگو کردن رژیم می‌جنگند درود می‌فرستم.

 

سناتور باب فان پاریرین - عضو سنای هلند تا ژوئن ۲۰۲۳‌:

واقعیت روزمره در ایران عبارت است از، شکنجه، تجاوز، سلب مالکیت، آدم‌ربایی، مرگ هولناک و ترس.

من حساب کرده‌ام. در ۴۰ سال گذشته به‌طور متوسط ​​هر ۲ ساعت، یک نفر توسط رژیم کشته می‌شود. چرا؟ زیرا آنها فقط می‌خواستند در آزادی و شادی زندگی کنند. و این با حاکمیت این رژیم تروریستی امکانپذیر نیست.

سناتور باب فان پاریرین افزود: چهارشنبه آینده رئیسی به سازمان ملل در ژنو می‌رود. من از همه همکاران، همه سیاستمداران، همه افراد شایسته در دولتها می‌خواهم که جلوی حضور رئیسی را بگیرند و آن را لغو کنند.

من استقامت، قدرت و شجاعت شما را برای ادامه راه به مدت بیش از چهل سال تحسین می‌کنم، و این فوق‌العاده است. خانم مریم رجوی با ده ماده‌ای خود خط بسیار روشنی را مشخص کرده‌اند که آینده ایران دموکراتیک چگونه خواهد بود.

 

پروفسور کیس دلانگه عضو پیشین سنای هلند:

شورای ملی مقاومت ایران نکته مهمی را که فراموش نشدنی است به گوش ما رسانده است. سر مار در تهران است و رژیم ایران را به هدف اصلی جنگ در خاورمیانه تبدیل می‌کند. چرا؟ زیرا برای رژیم ایران، فلسطینیها فقط یک تجارت و یک راه عالی برای منحرف کردن اذهان از نابسامانیها و بن‌بستهای رژیم است.

سناتور کیس دلانگه افزود: چرا رژیم ایران به این جنگ نیاز دارد. قیام ۲۰۲۲ در ایران نشان داد که جامعه ایران در یک وضعیت انفجاری است که در هر لحظه می‌تواند منفجر شود.

حضور مستمر کانون‌های شورشی مقاومت که در سراسر ایران گسترش یافته و رژیم را به چالش می‌کشند، هم‌چنان یک مشکل اصلی و لاینحل برای رژیم است. رژیم برای غلبه بر این وضعیت مخاطره آمیز، سرکوب داخلی را تشدید می‌کند و درگیر جنگهای خارجی می‌شود. خامنه‌ای گفته بود که اگر در سوریه، عراق یا فلسطین نجنگیم، باید در مرزهای خود بجنگیم، یعنی با مردم ایران درگیر خواهد شد. در واقع، خامنه‌ای برای ماندن در قدرت به بحران و جنگ نیاز دارد.

امروز شنیدیم که رئیسی جنایتکار برای یک کنوانسیون سازمان ملل از ژنو بازدید خواهد کرد. من می‌گویم این اقدام شرم‌آور است و باید لغو شود.

 

سناتور لوک فان وِلی - عضو سنای هلند تا ژوئن ۲۰۲۳ و قهرمان ۸ دور مسابقات شطرنج هلند:

من یک استاد شطرنج هستم و در مقابل بسیاری از ایرانیان نیز شطرنج بازی کرده‌ام، بنابراین از منظر ورزشی می‌خواهم مواردی را توضیح دهم. حتی قهرمانان ورزش ایران به‌سادگی در ایران امن نیستند و دیدن آن بسیار دردناک است.

من چندین ورزشکار برتر ایرانی را با این همه پتانسیل می‌شناسم که نمی‌توانند از پتانسیل خود استفاده کنند زیرا تحت این رژیم قرار می‌گیرند.

 

دولت نوروزی-نماینده شورای ملی مقاومت ایران در انگلستان

خانم دولت نوروزی نماینده شورای ملی مقاومت ایران در انگلستان ضمن تقدیر از حمایت نمایندگان پارلمان هلند و شخصیتهای سیاسی این کشور از مردم و مقاومت ایران گفت:

مردم ایران خواهان سرنگونی حکومت آخوندی هستند و به دیکتاتوری سلطنتی نیز نه می‌گویند. مردم ایران، به‌ویژه زنان و جوانان، به سوی یک جمهوری دموکراتیک پیش می‌روند.

خانم دولت نوروزی ضمن محکوم کردن سیاست مماشات با حکومت خون‌ریز آخوندی به سفر رئیسی جلاد به ژنو اشاره کرد و افزود: رئیسی باید پاسخگوی تمام جنایاتی که مرتکب شده باشد به‌جای دعوت، باید او را دستگیر و به‌عنوان کسی که مرتکب جنایت علیه بشریت شده محاکمه شود.

خانم دولت نوروزی از جامعه جهانی و کشورهای اروپایی خواستار لیست‌گذاری سپاه پاسداران و به‌رسمیت شناختن حق مشروع مردم ایران برای سرنگونی حکومت آخوندی شد.

 

فری ویفر دبیر کمیته دوستان ایران آزاد در هلند:

هفته آینده سازمان ملل از رئیسی دعوت کرده که در جلسه‌یی در ژنو شرکت کند. دعوت از رئیسی درد آور است و با هیچ کلمه‌ای نمی‌توان این اقدام را توصیف کرد الا این‌که بگوییم این کار خیلی خیلی شرم‌آور است.

در این کنفرانس نمایندگان شماری از جوامع ایرانیان مقیم هلند به سخنرانی پرداختند و حمایت خود را از آلترناتیو دموکراتیک شورای ملی مقاومت و برنامه ده ماده‌ای خانم مریم رجوی اعلام کردند.

در پایان این کنفرانس دکتر حمیدرضا طاهرزاده هنرمند عضو شورای ملی مقاومت و آقای ترشیزی به هنرنمایی پرداختند.

 

کنفرانس در هلند به‌مناسبت روز جهانی حقوق بشر-قسمت دوم

 کنفرانس در هلند به مناسبت روز جهانی حقوق بشر-قسمت سوم 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/344b12a7-3b06-48f6-bc15-5765dae53f1b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات