728 x 90

کنفرانس جهانی همزمان با اعلام حکم دادگاه آنتورپ (۱۰) - ژان میشل کلمان، لیندا چاوز، لئو داتسنبرگ

کنفرانس جهانی همزمان با اعلام حکم دادگاه آنتورپ
کنفرانس جهانی همزمان با اعلام حکم دادگاه آنتورپ

کنفرانس جهانی همزمان با اعلام حکم دادگاه

ارتباط زنده آنلاین با مجاهدین در اشرف ۳، دادگاه آنتورپ

شخصیتهای بین‌المللی و شاکیان خصوصی و یاران شورشگر

۳۰۰۰نقطه در ۴۰کشور جهان

پنجشنبه ۴فوریه ۲۰۲۱ (۱۶بهمن)

ژان میشل کلمان – نماینده مجلس ملی فرانسه

  • حکم دادگاه بلژیک در تاریخ ماندگار خواهد بود. این حکم، بر حقانیت نبرد شما و ضرورت پیگیری این نبرد دلالت دارد.

لیندا چاوز: مدیر پیشین روابط عمومی کاخ سفید

  • روشن است که هدفشان ترور خانم رجوی بود که رژیم ایران او را تهدید اصلی خود می‌داند. دیپلماتهای رژیم ایران در اروپا بازوهای امنیتی رژیم ایران هستند، اتحادیه اروپا باید قاطع عمل کند تا شبکه مأمورانی را که زیر پوشش دیپلماسی در اروپا پنهان شده‌اند از بین ببرد.

لئو داتسنبرگ –کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد

  • دیپلماسی زیر نظر ظریف وزیر خارجه رژیم ایران بخشی از ترور بین‌المللی است. سفارتخانه‌های او آژانسهای جاسوسی‌اند و شبکه‌ای از ترور را تشکیل می‌دهند.
  • رژیم ایران تصمیم به انجام این سوءقصد گرفت زیرا هر ضربه به شورای ملی مقاومت و مجاهدین خلق ایران برای صاحبان قدرت در ایران از اهمیت تعیین‌کننده برخوردار بود و هست

مشروح سخنرانیها:

ژان میشل کلمان – نماینده مجلس ملی فرانسه

.حضور من امروز در کنار شما یک حضور فردی و حضوری است تاثیر‌گذار برای بگوش رساندن آرمان آزادی. می‌خواهم ابتدا از حکم قضایی که امروز صادر شد ابراز خرسندی کنم. این حکم از چند وجه نقش تعیین‌کننده دارد. اولینش این است که نشان دهندهٔ استقلال قوه قضاییه از دیپلماسی است. امروز قانون پیروز شد و این امری است حائز اهمیت.

چه می‌گفتیم اگر این سوءقصد به‌وقوع می‌پیوست؟ چه می‌گفتیم اگر افرادی در این سوءقصد کشته می‌شدند؟ غیرقابل فهم می‌بود که حکم صادره فقط به‌خاطر این‌که کشته و مجروحی در کار نبوده، شدت لازمه را نمی‌داشت.

از نظر من نباید تفاوتی قائل شد بین محصول کار و نیتی که در میان بود. آنچه مهم است نیت بود و مجازات هم برای این نیت بود هم برای عملی که ناموفق بود.

این خیلی مهم است که عدالت برقرار شده و دیپلماسی کنار گذاشته شد.

از این رو به شفافیت، استقلال و آزادی عمل قضاییهٔ بلژیک در این پرونده درود می‌فرستم. هم‌چنین باید درود بفرستم به‌همهٔ آنهایی که پشت عدالت آمدند، همهٔ آنهایی که حمایت کردند و این همه شما که امروز اینجا هستید را شامل می‌شود و پیش از همه، شما خانم رئیس‌جمهور.

این پایان یک نبرد نیست. به‌نظر من این اولین صفحه از کتاب نوینی است که امروز باید گشوده شود.

با این حکم دادگاه پیامی قدرتمند به‌تمام دستگاه دیپلماسی اروپایی فرستاده می‌شود. امیدوارم که این پیام به‌دیپلماسی فرانسه نیز برسد.

به‌نظر من حکم صادر شده، در تاریخ ماندگار خواهد بود. مجازاتهای اعلام شده بسیار شدید و متناسب با اعمال شنیعی هستند که قرار بود انجام شود.

به همه تفهیم شد که این حکم در چارچوب قضایی صادر شد و نه در چارچوب سیاسی. از نظر من باید توجه داشت که تلاشهایی صورت گرفت برای دخالت سیاست در امر قضایی. این کار از طریق فشارهایی از بالا صورت گرفت ولی همه آنهایی که این روند را تا به آخر ادامه دادند گوش خود را بر این فشارها بستند.

این حکم، بر حقانیت نبرد شما دلالت دارد. بر ضرورت پیگیری این نبرد دلالت دارد. اهمیت این حکم دلالت بر این دارد که همهٔ کشورهایی که به‌دمکراسی و آزادی دل بسته‌اند باید آنرا الگو قرار دهند برای پایان دادن به حکومتی که اهداف آنرا به‌وضوح فهمیدیم.

از این رو درودهای فراتر از درودهای دوستانه به‌مردم ایران نثار می‌کنم. منتهای قدردانی را از اقدامات شما به‌عمل می‌آورم و خواهان ادامه همکاری با شما هستم امیدوارم. فکر می‌کنم این خواسته همکاران پارلمانی‌ام در کمیتهٴ دائمی برای یک ایران دموکراتیک نیز هست و خود را سخنگوی آنهایی می‌دانم که امروز صبح فرصت صحبت نداشتند.

به‌نبرد خود ادامه دهید. این شعاری انقلابی است که در دوران دانشجویی تکرار می‌کردم. فکر کنم جوانی من هم با مبارزه‌یی که شما دنبال می‌کنید باز می‌گردد. متشکرم و خسته نباشید.

لیندا چاوز – مدیر پیشین روابط عمومی کاخ سفید

سلام. من لیندا چاوز هستم. متأسفم که نمی‌توانم شخصاً در کنار شما باشم. اما خوشحالم که از طریق این ویدئو کنفرانس به شما پیوسته‌ام تا دربارهٔ آنچه که در ژوئن ۲۰۱۸ در حومه پاریس رخ داد. جایی که من همراه با دهها تن دیگر از چهره‌های شناخته شده آمریکایی که بسیاری از آنها در مناصب دولتی در کابینه‌های دموکرات و جمهوریخواه خدمت کرده بودند گرد آمده بودیم تا از خانم مریم رجوی و شورای ملی ا مقاومت حمایت کنیم. ما در آنجا بودیم تا به سخنرانی خانم رجوی در مورد برنامه ده ماده‌یی ایشان و آزادی که او برای مردم ایران می‌خواهد گوش بدهیم. به فاصله کوتاهی بعد از این‌که ویلپنت را ترک کردیم مطلع شدیم که ما افراد خوشبختی بودیم که بعد از این گردهمایی زنده ماندیم.

روشن است که هدفشان ترور خانم رجوی بوده است که رژیم ایران او را به‌عنوان تهدید اصلی خود می‌داند. آنها هم‌چنین دنبال تلفات بالا بودند و امکان کشته شدن بسیاری و حداقل زخمی شدن عده کثیری وجود داشت.

بنابراین من اینجا هستم تا از اتحادیه اروپا بخواهم که خطر رژیم ایران را باز بشناسد. تا باز بشناسد که دیپلماتهایی که در سراسر اروپا مستقر هستند اغلب بازوهای امنیتی رژیم ایران هستند. آنها دیپلماتهای واقعی نیستند و به‌دنبال صلح یا گفتگو نیستند. آنها آمده‌اند تا ترور را اشاعه بدهند. و این دقیقاً چیزی هست که اتفاق افتاد. این پرونده‌یی بود که دادگاه به آن پرداخت.

من امیدوارم که به‌عنوان نتیجه این پرونده، به‌عنوان نتیجه مدارک که انبوه بودند و نشان می‌دادند که رژیم ایران دنبال کشتار مردم در خاک اروپا بود، کشورهای اتحادیه اروپا دنبال روابط عادی با رژیم ایران نباشند تا هنگامی که هدف این رژیم دست زدن به تروریسم دولتی است.

من به‌عنوان یک فرد به جانب شما آمده‌ام. به‌عنوان فردی که در مناصب بالای دولتی در کابینه ریگان خدمت کرده‌ام تا کشورهای اتحادیه اروپا را تشویق کنم که این تهدید را جدی بگیرند. مخالفان نه فقط در داخل ایران سرکوب می‌شوند بلکه این تروریسم دولتی به خاک اروپا هم آورده شده است. من این کشورها را ترغیب می‌کنم برای این‌که جلوی گسترش بیشتر تروریسم در اروپا را بگیرید، اتحادیه اروپا باید قاطع عمل کند تا شبکه مأمورانی را که زیر پوشش دیپلماسی در اروپا پنهان شده‌اند را از بین ببرد. بسیار متشکرم.

لئو داتسنبرگ ـ کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد

دست زدن- جمعیت - با رضایت خاطر بسیار شاهدم، که چگونه حکومت قانون نسبت به روشهای وحشتناک تروریستی رژیم ایران در اروپا واکنش نشان می‌دهد و عاملان آن را محکوم می‌کند. به‌رغم فشارهای تهران و خودداری مجرمان از پذیرش مسئولیتشان، قضات به‌طور عینی با موضوع برخورد کردند و رأی دادند.

دیپلماسی زیر نظر وزیر خارجه رژیم ایران، ظریف، بخشی از ترور بین‌المللی است. سفارتخانه‌های او آژانسهای جاسوسی‌اند و شبکه‌ای از ترور را تشکیل می‌دهند.

این نقض فاحش دیپلماسی بین‌المللی، دلیل دیگری بر این است، که چگونه این رژیم و نمایندگانش خارج از هر عرف و قاعده بین‌المللی عمل می‌کنند. متأسفانه باید این موضوع را بپذیریم و اصولی‌تر با آن برخورد کنیم. این رژیم اکنون باید تحریم‌های شفاف، آشکار و سختی را احساس کند، تا بفهمد، که رفتارش به‌هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست.

رژیم ایران تصمیم به انجام این سوءقصد گرفت، به این دلیل که هر ضربه به شورای ملی مقاومت و مجاهدین خلق ایران برای صاحبان قدرت در (ایران) از اهمیت تعیین‌کننده‌ای برخوردار بود و هست. چون بسیاری از اقدامات مشترک اپوزیسیون به‌عنوان یک گزینه محبوب و دموکراتیک و مردم در داخل ایران، موجودیت رژیم ترور را تهدید می‌کند. طی سالهای گذشته حمایت جدید و شدیدتری از جنبش مقاومت در ایران، به‌ویژه در نسل جوان، صورت گرفته است. در سطح بین‌المللی مشاهده می‌شود که جنبشِ مقاومت به‌عنوان نیروی تغییر دموکراتیک در ایران شناخته می‌شود.

اکنون این بر ماست، که از جنبش شما پشتیبانی کنیم و این رژیم را دیگر تحمل نکنیم.

این اقدام برای سوءقصد آخرین دلیل قاطع بر عدم توانایی این رژیم در تغییر خود یا حتی اجرای اصلاحات است. سیاست مماشات در هم شکسته است. از این رو تغییر در ایران اجتناب‌ناپذیر و برای صلح و امنیت جهانی ضروری است.

به امید ایرانی آزاد با پیامم از شما خداحافظی می‌کنم: "من اشرفی هستم" .

ادامه دارد...