728 x 90

کنفرانس جهانی همزمان با اعلام حکم دادگاه آنتورپ (قسمت پایانی) - هروه سولینیاک، پائولو کازاکا، جودی اسگرو

مریم رجوی - کنفرانس جهانی همزمان با اعلام حکم دادگاه آنتورپ
مریم رجوی - کنفرانس جهانی همزمان با اعلام حکم دادگاه آنتورپ

کنفرانس جهانی همزمان با اعلام حکم دادگاه

ارتباط زنده آنلاین با مجاهدین در اشرف ۳، دادگاه آنتورپ

شخصیتهای بین‌المللی و شاکیان خصوصی و یاران شورشگر

۳۰۰۰نقطه در ۴۰کشور جهان

پنجشنبه ۴فوریه ۲۰۲۱ (۱۶بهمن)

خانم مریم رجوی:

این دادگاه با وجود همه اهمیتش گام اول است

به نبرد ادامه می‌دهیم تا درهم شکستن ماشین تروریسم رژیم

به نبرد ادامه می‌دهیم تا انهدام سپاه پاسداران و ماشین سرکوب رژیم

و کشاندن خامنه‌ای و سران رژیم به پای میز عدالت

هروه سولینیاک نماینده مجلس ملی فرانسه

  • ثابت شد که تمام دستگاه حکومتی ایران از رئیس‌جمهور رژیم، تا رهبر رژیم و مجموعه‌یی از وزارتخانه‌ها در تلاش برای این سوءقصد دست داشتند تا این عمل تروریستی را در خاک میهن ما در فرانسه صورت دهند.
  • حکم دادگاه نشان می‌دهد که مقاومت ایران یعنی شورای ملی مقاومت ایران خطر جدی برای این رژیم است که هر روز ضعیف‌تر می‌شود و این ریسک بالا را پذیرفته که چنین سوء قصدی را در خاک فرانسه سازمان داده و اجرا کند.

پائولو کازاکا– پرتغال

  • دیپلماسی اروپا چگونه می‌تواند وانمود کند که (در ایران) با چیزی غیر از نماینده یک دولت تروریستی روبه‌رو است؟ آخوندها بارها نشان داده‌اند که به هیچ توافق بین‌المللی پایبند نیستند و آماده‌اند در خاک اروپا دست به کشتار بزنند.

جودی اسگرو ـ نماینده پارلمان کانادا

  • شورای ملی مقاومت ایران و خانم رجوی باید به‌خاطر قاطعیت‌شان در مورد ماهیت رژیم ایران به‌رسمیت شناخته شوند. آنها با موفقیت ۴۵۰فقره از عملیات تروریستی رژیم در سراسر جهان را فاش کرده و نقضهای بی‌شمار حقوق‌بشر در داخل ایران در چهار دهه گذشته را افشا کرده‌اند.

مشروح سخنرانیها:

اروه سولینیاک نماینده مجلس ملی فرانسه

خانم رئیس‌جمهور، همکاران عزیز، دوستان عزیز

من در این پنجشنبه ۴فوریه بسیار خوشوقتم که در این روز تاریخی همراه شما هستم. چرا که بالاخره یک دادگاه مسئولیت رژیم ایران را در اقدام برای یک عمل تروریستی به‌رسیمت شناخت. سوء قصدی که برای ۳۰ژوئن ۲۰۱۸ تدارک دیده شده بود. سوء قصدی در ویلپنت در پاریس در خاک فرانسه. من فکر می‌کنم هیچ چیز بیش از حکم یک دستگاه مستقل قضایی مهم نیست. آن هم در یک دمکراسی بزرگ یعنی بلژیک و ما سخنان این دادگاه را استماع کردیم.

همه چیز قبل و بعد از این حکم فرق می‌کند. بایستی همه چیز قبل و بعد از ۴فوریه فرق کند. دلیل آن هم این است که ثابت شده است که همه دستگاه دولتی ایران در یک تلاش برای سوءقصد دست داشتند از رئیس‌جمهور رژیم، تا رهبر رژیم و هم‌چنین مجموعه‌یی از وزارت‌خانه‌ها که دست به‌کار شده بودند تا این عمل تروریستی را در خاک میهن ما صورت دهند. در ضمن این حکم نشان می‌دهد که مقاومت ایران یعنی شورای ملی مقاومت ایران خطر جدی برای این رژیم می‌باشد که هر روز ضعیف‌تر می‌شود چرا که ریسک بالای این را پذیرفت تا در خاک فرانسه چنین سوء قصدی را سازمان داده و اجرا کند.

در این واقعه یک دیپلمات رژیم هم مداخله داشت. دیگر زمان آن فرا رسیده است که فرانسه و سایر دول اروپایی بشکل جدی و قاطع رژیم ایران را محکوم کرده چرا که دیگر همه اسناد و مدارک آن موجود است و در دادگاه به اثبات رسیده است و این عمل تروریستی نه تنها می‌توانست به شهروندان ایرانی ساکن فرانسه بلکه به فرانسویانی که در ویلپنت در ۳۰ژوئن ۲۰۱۸ حضور داشتند آسیب برساند. نکته بعدی این‌که زمان آن فرا رسیده است که همه مأموران رژیم که در خاک اروپا حضور دارند به‌دقت تحت‌نظر قرار گیرند چرا که تهدیدی برای منافع فرانسه می‌باشند.

البته یکبار دیگر باید تأکید کرد که کسانی که به‌طور کامل به مقاومت در مقابل این رژیم متعهد شدند نیز حفاظت شوند. و زمان آن فرا رسیده است که گفته شود یک آلترناتیو دمکراتیک، مبتنی بر جدایی دین از دولت و حقوق‌بشر وجود دارد که باید مورد حمایت کامل قرار گیرد تا مردم ایران بتوانند آزادی و حاکمیت خود را به دست آورند.

از شما متشکرم.

پائولو کازاکا ـ پرتغال

خانم رئیس‌جمهور عزیز، دوستان عزیز در اشرف و تمامی جوامع ایرانیان و همه دوستان آزادی

تبریک بسیار

مقامات قضایی در آنتورپ کاری تاریخی کردند. بعد از ۴۱سال، یک دادگاه اروپایی بالاخره رژیم ایران را به‌خاطر تروریسم محکوم کرد. مطمئناً مدت زمان طولانی‌ای بود که طی آن استبداد مذهبی نه فقط از مصونیت برخوردار بود بلکه بدتر از آن توانست مقامات قضایی غربی را به جانبی هدایت کند که قربانیان اعمال تروریستی را به‌عنوان متهم محاکمه کنند.

اکنون لحظه‌یی است که هر دوستدار آزادی باید آن را جشن بگیرد. این هم‌چنین لحظه‌یی است برای تقویت تلاشهایمان و ابراز خواسته‌هایمان. برای قربانیان بیشمار رژیم آخوندها.

ظریف سرکرده امور خارجی رژیم و مقام ارشد دیپلمات محکوم شده به مسئولیت خودش اذعان کرده است آن هنگام که تأیید کرد این تروریست در چارچوب رهنمودهای داده شده دیپلماتیک عمل می‌کرده است. بعد از حکم دادگاه آنتورپ، ادعای مصونیت دیپلماتیک، تعبیر می‌شود به اعتراف به طراحیهای تروریستی!

دیپلماسی اروپا چگونه می‌تواند وانمود کند که (در ایران) با چیزی غیر از نماینده یک دولت تروریستی روبه‌رو است؟ دیپلماسی اروپا چگونه می‌تواند روی توافقی با دار و دسته آخوندها اصرار کند که بارها نشان داده‌اند به هیچ توافق بین‌المللی پایبند نیستند و آماده‌اند تا در خاک اروپا دست به کشتار بزنند.

بر اساس کنوانسیون وین، موقعیت دیپلماتیک نمی‌تواند برای اقدامات تروریستی به کار گرفته شود. بنابراین نهادهای اروپایی باید همه اعتبارنامه‌های نمایندگان استبداد مذهبی را باز بینی کنند تا ظرفیت آنها را برای حمایت بیشتر از افراطی‌گری و خشونت در اروپا محدود کنند.

این زمان مناسبی است برای رهبران اروپایی که بدانند آنها با رژیمی روبه‌رو هستند که حقوق‌بشر و تعهدات قانونی بین‌المللی را نادیده می‌گیرد. اکنون زمان آن است که خواستار یک تحقیق کامل و محاکمه آنهایی شویم که مرتکب جنایت علیه بشریت شده‌اند. زمان آن است که کاملاً از خواست مردم ایران برای زندگی در صلح، آزادی و دمکراسی در دولتی که به شرافت انسانی احترام می‌گذارد حمایت کنیم. بسیار متشکرم.

پیام جودی اسگرو ـ نماینده پارلمان کانادا

من یکی از سخنرانان به‌نمایندگی از طرف هیات کانادا در گردهمایی ایران آزاد شورای ملی مقاومت ایران در ۳۰ژوئن ۲۰۱۸ در ویلپنت فرانسه بودم.

من در همبستگی با تمام ایرانیان که برای آزادی، دمکراسی، حقوق‌بشر و حاکمیت قانون مبارزه می‌کنند هستم. من از آینده‌یی برای ایران حمایت می‌کنم که در آن این کشور خواستار زندگی در هماهنگی با سایر جهان است. جدایی دین از دولت و برابری جنسیتی، برای تضمین یک آینده شکوفا و امیدوار برای نسل جوان ایران حیاتی است.

شورای ملی مقاومت ایران و خانم رجوی باید به‌خاطر قاطعیت‌شان در مورد ماهیت رژیم ایران به‌رسمیت شناخته شوند. آنها با موفقیت ۴۵۰فقره از عملیات تروریستی رژیم در سراسر جهان را فاش کرده و نقضهای بی‌شمار حقوق‌بشر در داخل ایران در چهار دهه گذشته را افشا کرده‌اند.

من می‌خواهم به هماهنگی عالی بین سرویسهای مختلف مجری قانون در اروپا که یک حادثه بالقوه وحشتناک در قلب اروپا را خنثی کردند و عاملان اصلی این توطئه بمب‌گذاری را به دست عدالت سپردند تبریک بگویم.

ما در کانادا ناراحتیهای خود را که رژیم ایران بر ما وارد کرده داریم. این اولین بار نیست که رژیم ایران در اعمال افراط‌گرایانه دست داشته است. ما باید هر کاری می‌توانیم برای توقف این اعمال وحشتناک بکنیم.

ما قاطعانه معتقدم که برنامه ده ماده‌ای خانم رجوی از جمله جدایی دین از دولت، برابری جنسیتی، حق رأی عمومی برای صلح و مبارزه با تروریسم در تمام اشکال آن کلیدی است.

از شما به‌خاطر پایداری‌تان متشکرم و باشد که با هم کار کنیم تا آزادی و دمکراسی را به ایران بیاوریم.

پایان