728 x 90

کنفرانس «ایران: مقاومت علیه استبداد دینی، قضاییه جلادان و نبرد با تروریسم دولتی»

کنفرانس «ایران: مقاومت علیه استبداد دینی، قضاییه جلادان و نبرد با تروریسم دولتی»
کنفرانس «ایران: مقاومت علیه استبداد دینی، قضاییه جلادان و نبرد با تروریسم دولتی»

کنفرانس

«ایران: مقاومت علیه استبداد دینی، قضاییه جلادان و نبرد با تروریسم دولتی»

سخنرانی خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران

 

سخنان دکتر آلخو ویدال کوادراس، پیتر آلتمایر وزیر اقتصاد و دارایی آلمان تا ۲۰۲۱، لوئیس فری رئیس سابق اف.بی.آی، سفیر رابرت جوزف معاون پیشین وزیر خارجه آمریکا، استنانیسلاو پائولوچی وزیر سابق دادگستری مولداوی، گابریلا نول گزارشگر پیشین کارگروه استقلال قضات ملل متحد، استرون استیونسون و پائولو کازاکا

 

خانم مریم رجوی

محاکمه غیابی مجاهدین ناقض اعلامیهٔ جهانی حقوق بشر

و استانداردهای قضایی بین‌المللی است

از نظر سیاسی توطئه‌گرانه و زمینه‌ساز اقدامات تروریستی در اروپا

با هدف محدودسازی مقاومت در خارج به‌ویژه در آلبانی است

 

خانم مریم رجوی

به‌رغم آشکار بودن اهداف رژیم

مقاومت ایران همواره از این‌که سیاست‌ها و عملکرده‌هایش علیه رژیم آخوندها

در یک مرجع بی‌طرف بین‌المللی مورد داوری قرار گیرد، استقبال کرده است

در هر بررسی عادلانه‌یی بی‌تردید حق و انصاف و عدالت

در جانب مردم و مقاومت ایران قرار می‌گیرد

 

دکتر آلخو ویدال کوادراس

پیام من به ولی‌فقیه رژیم ایران این است:

از این لحظه به بعد که تو دستور کشتن من را دادی

من نه تنها به عقب برنخواهم گشت

بلکه با اشتیاق بیشتر، با انرژی بیشتر و با اراده بیشتر

به کارم با همکاری کامل با مقاومت ایران ادامه خواهم داد

 

لوئیس فری

اقدام علیه آلخو اتفاق جدیدی از سوی رژیم تروریستی نبود

از کتاب طولانی عملکرد تروریستی آنها استخراج شده است

 

لوئیس فری‌

با جوانان و زنان برجسته در کانون‌های شورشی

بهار ایرانی شروع شده است و بهار ایرانی در حال آمدن است

 

پیتر آلتمایر‌

من قویاً و عمیقاً معتقدم طرح ۱۰ ماده‌ای خانم رجوی

که سال گذشته آن را اعلامیه جهانی حقوق‌بشر نامیدم

در صورت اعلام برای عموم مردم می‌تواند تبدیل به یک اعلامیه جهانی شود

 

روز جمعه، ۱۱ اسفند ۱۴۰۲، کنفرانس «مقاومت علیه دیکتاتوری، یک قضاییه سرکوبگر مبارزه با تروریسم دولتی» برگزار گردید.

در این کنفرانس، خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران، دکتر آلخو ویدال کوادراس رئیس کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت و نایب‌رئیس پیشین پارلمان اروپا، پیتر آلتمایر وزیر اقتصاد پیشین و نماینده پارلمان فدرال آلمان، لوییس فری مدیر پیشین اداره تحقیقات فدرال آمریکا، سفیر رابرت جوزف معاون وزیر خارجه سابق برای کنترل تسیلحات کشتار جمعی و امنیت بین‌المللی، استانیسلاو پائولوچی وزیر دادگستری پیشین مولداوی و قاضی سابق دادگاه حقوق‌بشر اروپا، استرون استیونسون رئیس کمیته روابط با عراق در پارلمان اروپا و عضو کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت، و پائولو کازاکا، نماینده پیشین پارلمان اروپا از پرتغال، و ژان فرنسوا لوگاره شهردار پیش ناحیه ۱ پاریس، شرکت و سخنرانی کردند

 

خانم رجوی با اشاره به برگزاری محاکمه غیابی بیش از ۱۰۰ عضو مقاومت ایران که نقض اعلامیه جهانی حقوق‌بشر و استانداردهای قضایی بین‌المللی است، تصریح کرد:

 

خانم رجوی افزود: «این دادگاه در شرایطی برگزار می‌شود که آخوندهای حاکم در برابر قیام و مقاومت مردم ایران مستاصل هستند از این رو با برگزاری این دادگاه می‌خواهند بگویند هواداری از مجاهدین در داخل ایران مجازات بسیار سنگین دارد. این سیاستی است که در مقابل روی آوردن گسترده نسل جوان به مجاهدین و کانون شورشی در داخل ایران در پیش گرفته است. رژیم با جمع‌بندی قیام ۱۴۰۱ به‌خوبی دریافت نسل جوانی که به‌طور فزاینده به مجاهدین گرایش پیدا کرده، محور قیام‌هاست. دومین هدف رژیم از این بیدادگاه زمینه‌سازی برای حملات تروریستی علیه مقاومت در اروپاست. سوم این‌که رژیم می‌خواهد با اعمال فشار به آلبانی محدودسازی حقوق سیاسی و انسانی مجاهدان اشرف۳ را تشدید کند. به‌خصوص این‌که بخش قابل توجهی از به‌اصطلاح متهمان این محاکمه ساکنان اشرف۳ هستتند. مجاهدانی که اکثراً بازماندگان قتل‌عام و زندان و شکنجه این رژیم جنایتکار هستند. هدف دیگر رژیم، مقابله با اعتبار فزاینده مقاومت ایران در سطح بین‌المللی و به‌خصوص مقابله با گرایش رو به رشدی است که در مجالس قانون‌گذاری برای به‌رسمیت شناختن مبارزه مردم ایران و نبرد دلیران کانون‌های شورشی وجود دارد. آنها می‌خواهند کشورهای غرب را از جمله با سوءاستفاده از انترپل به محدودسازی این جنبش سوق دهند».

 

دکتر آلخو ویدال کوادراس:

دکتر آلخو ویدال کوادراس در سخنرانی خود از جمله خطاب به آخوندها و ولی‌فقیه رژیم گفت: «از این لحظه به بعد که تو دستور کشتن من را دادی من نه تنها به عقب برنخواهم گشت، بلکه با اشتیاق بیشتر، با انرژی بیشتر و با اراده بیشتر به کارم با همکاری کامل با مقاومت ایران ادامه خواهم داد»...

آقای ویدال کوادراس هم‌چنین خاطرنشان کرد که رژیم برای رسیدن به مقاصد شوم خود از چهار ابزار استفاده می‌کند:

۱-سازماندهی حملات تروریستی در خارج از ایران

۲-گروگان گیری اتباع خارجی

۳-استفاده از توافق هسته‌ایی و باجگیری اتمی

۴-سوار شدن بر منافع اقتصادی کشورهای اروپایی

وی در خاتمه افزود: ما باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا اهمیت مطلق تغییر این دیکتاتوری، این حکومت مذهبی، این رژیم جنایتکار که مردم خود را شکنجه می‌دهد و تروریسم را در خارج انجام می‌دهد، به افکار عمومی اروپا و آمریکا برسانیم تا این شرم را با یک دموکراسی، با آزادی، با انتخابات آزاد با برابری زن و مرد، با اقتصاد بازار سالم، و یا همان ۱۰ماده‌ایی خانم رجوی جایگزین کنیم.

 

لوییس فری رئیس سابق اف.بی.آی

لوییس فری رئیس سابق اف.بی.آی به تلاش رژیم ایران برای بهره‌برداری از سیستم اینترپل و فشار دادن اطلاعیه‌های قرمز برای اعضای اپوزیسیون ایران اشاره کرد و خاطرنشان کرد که انترپل تاکنون «در مقابل این فشارها مقاومت بخرج داده است. حاکمیت قانون برای رژیم ایران، دادگاههای نمایشی که علیه اپوزیسیون ایران طراحی شده است، هیچ معنایی ندارد». وی به‌نقل از بیانیه استقلال ایالات متحده گفت: «هر زمان که هر شکلی از دولت برای این اهداف [حیات، آزادی و پیگیری شادی] مخرب می‌شود، حق مردم است که ان را تغییر دهند یا لغو کنند و دولت جدیدی را تأسیس کنند».

 

پیتر آلتمایر، وزیر پیشین اقتصاد آلمان و نماینده پارلمان فدرال

پیتر آلتمایر وزیر اقتصاد و دارایی آلمان تا ۲۰۲۱ گفت: «آزادی قویتر از هر سلاح نظامی در جهان است. التمایر ضمن ابراز حمایت از طرح ۱۰ ماده‌ای خانم رجوی برای تغییر اینده ایران پس از رژیم گفت: اشتباه نکنید، این رژیم در حال سازماندهی به‌اصطلاح انتخابات است. این انتخابات جعلی هستند، محاکمات جعلی هستند، این واقعیت که آنها این کار را انجام می‌دهند نشان می‌دهد که آنها از از دست دادن قدرت می‌ترسند.

 

سفیر رابرت جوزف معاون پیشین وزیر خارجه آمریکا

سفیر رابرت جوزف معاون پیشین وزیر خارجه آمریکا ضمن انتقاد از سیاست خارجی کشورهای غربی در قبال ایران، گفت: «سیاست آمریکا بر این پایه موهوم بنا شده است که اگر امتیازات بیشتری بدهیم، رژیم میانه‌روتر خواهد شد. این نیز بخشی از کمپین اطلاعات غلط ایران است». وی افزود: «اقدامات شیطانی که امروز در قالب انتخابات جعلی و محاکمه‌های نمایشی شاهد آن هستیم، حقیقت را تغییر نمی‌دهد و رژیم را از سرنوشت محتوم آن نجات نمی‌دهد. وقتی مردم ایران قیام کنند و به کابوسی که مدت هاست تجربه کرده‌اند پایان دهند، وقتی آن روز فرا رسد، رهبران رژیم محاکمه خواهند شد. و من معتقدم که سرنوشت این رهبران همان سرنوشتی خواهد بود که رهبران نازی‌ها در نورنبرگ داشتند».

 

استانیسلاو پائولوچی وزیر سابق دادگستری مولداوی

استانیسلاو پائولوچی وزیر سابق دادگستری مولداوی در بخشی از سخنان خود تصریح کرد: «محاکمه بیش از ۱۰۰ رهبر و اعضای فعال اپوزیسیون ایران، مجاهدین خلق ایران، که توسط رژیم ایران در ژوئیه سال گذشته آغاز شد، نگرانی‌های جدی را برانگیخته است. چندین ویژگی این دادرسی مغایر با اصول اولیه دادرسی عادلانه است. باید توجه داشت که محاکمه غیابی یعنی بدون متهم صورت می‌گیرد. اجازه دهید به شما بگویم که این‌گونه محاکمه‌ها، طبق رویه قضایی دادگاه حقوق‌بشر اروپا، نوعی انکار آشکار عدالت تلقی می‌شود و در جهان متمدن غیرقابل قبول است.

ثانیاً قاضی رسیدگی کننده فاقد استقلال و بی‌طرفی لازم است که کل این جریان را به مضحکه‌ای تبدیل می‌کند که به نظر من هدف آن تخریب مخالفان است. رژیم توتالیتر ایران با این محاکمه ساختگی در حال برنامه‌ریزی برای کشتن رهبران و فعالان اپوزیسیون دموکراتیک ایران تحت عنوان قانون است است».

 

استرون استیونسون

استرون استیونسون در سخنان خود خاطرنشان ساخت: «آخوندها اکنون از مجاهدین خلق می‌ترسند و آنها را تنها جنبش زنده و سازمان‌یافته با توانایی سرنگونی رژیم و بازگرداندن صلح، عدالت، آزادی و دموکراسی به مردم تحت محاصره ایران می‌دانند. آنها که به کشتن بیش از ۱۰۰۰۰۰ عضو و حامی مجاهدین خلق در داخل ایران بسنده نکرده‌اند، ترورها و بمب‌گذاری، آتش‌سوزی و حملات سایبری به تجمعات و دفاتر شورا در خارج از کشور را سازماندهی کرده‌اند. اکنون، در آخرین تلاش ناامیدانه، آنها یک محاکمه ساختگی به‌صورت غیابی ۱۰۴ عضو مجاهدین خلق در تهران به راه انداخته‌اند تا زمینه تروریسم بیشتری را فراهم کنند و به این امید که محکومیت‌های ساختگی آنها کشورهای غربی را متقاعد کند که محدودیت‌هایی را برای این جنبش ایجاد کنند. به‌دلیل موفقیت مجاهدین خلق در ایجاد حمایت عظیم بین‌المللی و داخلی است که آخوندها اکنون از ترس می‌لرزند».

 

ژان فرانسوآ لوگاره، شهردار پیشین منطقه یک پاریس و رئیس بنیاد مطالعات خاورمیانه

ژان فرانسوآ لوگاره، شهردار پیشین منطقه یک پاریس و رئیس بنیاد مطالعات خاورمیانه در سخنان خود ضمن تقدیر از آقای آلخو ویدال کوادراس گفت: مبارزه شما، آلخو عزیز، سمبلی برای همه ماست. به این خاطر که فراتر از پیروزی زندگی بر مرگ، پیروزی آزادی بر خودکامگی است. پیروزی روشن اندیشی بر خشک مغزی است. پیروزی عدالت بر وحشی‌گری است. پیروزی شجاعت بر ترسیدن و سرخم کردن است. به همین دلیل این برای ما بهترین موضوع انگیزاننده است. شما امروز به ما انرژی خارق‌العاده‌ایی را هدیه کردید که برای ما در ادامه این مسیر تا پیروزی حیاتی است.

 

پائولو کازاکا

پائولو کازاکا ضمن ابراز خوشوقتی از شکست توطئه رژیم آخوندی علیه دکتر ویدال کوادراس گفت: «آلخو! شما هدف قرار گرفتید زیرا هرگز تسلیم نشدید، هرگز اعتقادات و تعهدات خود را رها نکردید، هرگز دوستان خود را فراموش نکردید، هرگز در برابر تهدیدها سر فرود نیاوردید و از این حمله جان سالم به در بردید. زنده ماندن شما، حضور شما در اینجا در میان ما، اعلام عذاب بر رژیم ملا است! ترور نافرجام علیه شما سیطره آخوندها را بر قدرت تکان داد، زیرا جوهر این رژیم شیطانی بر تحقیر مطلق آنها نسبت به زندگی انسانی - ظرفیت آن برای ایجاد وحشت در مردم و ترور مخالفانش استوار است. بمب‌گذاری تروریستی نافرجام ۲۰۱۸ پیش از این بی‌کفایتی فزاینده رژیم را در صنعت اصلی خود نشان داده بود. این‌که رژیم برای انجام کارهای کثیفی که قبلاً توسط ارتش متشکل از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مقامات وزارت اطلاعات انجام می‌شد، به خودی خود نمادی از ناتوانی آن است».

 

خانم گابریلا نول، گزارشگر پیشین کارگروه استقلال قضات ملل متحد

خانم گابریلا نول، گزارشگر پیشین کارگروه استقلال قضات ملل متحد در یک پیام ویدیویی به کنفرانس یادآور شد: «. کاظم غریب ابادی، معاون رئیس قوه قضاییه ایران، از کشورهای میزبان اعضای مجاهدین،، خواسته است آنها را برای پیگرد قانونی به ایران تحویل دهند. من باید به قضاییه رژیم ایران تأکید کنم که استرداد یک پناهجو یا پناهنده به هر کشوری که فرد در آن با آسیب جدی مواجه خواهد شد، نقض اصل نان‌رفولمان است. این اصل که در کنوانسیون پناهندگان سازمان ملل متحد در سال ۱۹۵۱ گنجانده شده است، کشورها را از بازگرداندن پناهنده یا پناهجو به سرزمین‌هایی که خطر زندگی یا آزادی وجود دارد، منع می‌کند».

خانم گابریل نول سخنان خود را با نقل‌قول از مولوی شاعر بزرگ ایرانی پایان داد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/414b4208-ee74-4945-bbc7-7cc3349aad81"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات