728 x 90

کنفرانس امنیتی مونیخ، فضیحت تروریسم رژیم ایران در اروپا و افسار گسیختگی جواد ظریف

جواد طریف در مونیخ
جواد طریف در مونیخ

تروریسم رژیم آخوندی در خاک اروپا در کنفرانس امنیتی مونیخ گریبان جواد ظریف وزیر خارجه رژیم آخوندی را به‌شدت گرفت و او را دچار فضیحتی بی‌سابقه کرد.

جواد ظریف که در رابطه با تحریم‌های تروریستی اتحادیه اروپا علیه اداره امنیت داخلی وزارت منفور و معاون وزیر اطلاعات و اسدالله اسدی دیپلمات- تروریست زندانی رژیم در بروکسل به سؤال کشیده شده بود، کنترل خود را از دست داد و برای فرار از مسئولیت بمب‌گذاری و ترورها، به تکرار دروغهای پیشین در توجیه اقدامات تروریستی رژیم پرداخت. این در حالی است که دیپلمات تروریست و مزدوران دستگیر شده همه چیز را لو داده‌اند و حتی سفیر قبلی رژیم در آلمان گفت: اروپایی‌ها اسنادی در اختیار دارند به‌راحتی نمی‌توان منکر شد. علاوه بر این وزیر خارجه آخوندها خودش در ۱۴آبان در مجلس ارتجاع با صراحت عمل کردن خودسرانه را رد کرده بود.

اما در مونیخ، ظریف در فوران کین‌توزی علیه مجاهدین، با فضاحت درماندگی و هراس دیکتاتوری آخوندی را در برابر مقاومت ایران به نمایش گذاشت.

 

سؤال: ماه گذشته اتحادیه اروپا، متأسفانه مذاکره می‌شود که چند ماه است، اتحادیه اروپا ماه گذشته تحریم‌هایی را علیه رژیم ایران اعمال کرد و دو اتباع جمهوری اسلامی را در لیست اش قرار داد علاوه بر یک واحد اطلاعاتی. اینها بعد از حملاتی بود که در دانمارک و فرانسه و هلند صورت گرفت.رهبران اروپا می‌گویند رژیم ایران دارد چکار می‌کند در خاک اروپا دست به ترور می‌زند و آنها همچنین این را بخشی از رفتاری می‌بینند که آنها خواهان توقف اش هستند.تحریم‌هایی را اعمال کردند و صرف ادعا نبوده‌اند و افرادی هم در فرانسه دستگیر شدند.

جواد ظریف: بسیار خوب، تحریم‌ها بر مبنای ادعاها و نه تحریم‌ها بر اساس فاکتها و واقعیات. بگذارید من یکی دو تا جمله بگویم زیرا این خیلی مهم است و من امشب می‌خواهم واقعاً به آنها بپردازم.اول این‌که دستگیری فردی که در بمب‌گذاری ویلپنت در همان روزی اتفاق افتاده که رئیس‌جمهور ما به اروپا رسیده بود و این هم بعد از ماهها آماده‌سازی بود

آیا شما فکر می‌کنید ما دیوانه بودیم؟ که ما چنین کاری را درست در این روزی بکنیم؟ قبلش یا روز بعدش یا ۱۰روز بعدش می‌کردیم چون دیر نمی‌شد.اما این‌که درست در همان روزی که رئیس‌جمهور ما به اینجا بیاید انجام می‌شود. منظورم این است که به ما یک ذره اعتبار بدهید.

خبرنگار - برخی اتهامات هم بوده که شاید عملیات یک عناصر یاغی در درون نظام بوده است.

ظریف - صبر کنید صبر کنید. ممکن است یک عملیات فریب باشد، ممکن است یک دام بوده باشد، ممکن است عملیات عناصر یاغی بوده باشد اما یقینا کار دولتی نیست که باید آن را دیوانه بخوانید اگر این کار را کرده باشد و شما آن نفوذی که ما داریم را به‌دست نمی‌آورید با این‌که فقط دیوانه بوده باشید.

 

 

نکته دوم این‌که؛ آنچه روشن است این است که؛ کسانی از ۲۰۱۲در لیست تروریسم اروپا بوده‌اند و چه شد که یک شبه آنها از لیست تروریستی بیرون کشیدند؟می دونی چیه؟ من این موضوعات را مدتهای زیادی دنبال کرده‌ام. در ۱۹۸۴کمی شما را به گذشته ببرم در ۱۹۸۴.

خبرنگار - متأسفانه من فرصت....

ظریف - در ۱۹۸۴آمریکا آنها را از لیست خارج کرد

خبرنگار - این موضوع بحث ما نیست خواهش می‌کنم.

ظریف - نه صبر کنید صبر کنید آمریکا صدام حسین را از لیست تروریستی خارج ساخت و ایران را در لیست تروریستی وارد کرد و دوباره در ۱۹۸۰صدام حسین به لیست تروریستی برگردانده شد.

خبرنگار - ما نمی‌توانیم این‌طور ادامه دهیم.

ظریف - در ۱۹۹۸آمریکا مجاهدین خلق را در لیست تروریستی قرار داد و در ۲۰۱۲آنها مجاهدین خلق را از لیست خارج کردند.این یک بازی است این بازی لازم است متوقف شود. یک تروریست یک تروریست است یک تروریست است. تروریستها تغییر نمی‌کنند.

رودی جولیانی روز گذشته برای مجاهدین خلق سخنرانی کرد.

جان بولتون برای مجاهدین خلق سخنرانی کرده است

 

 

ظریف - من فکر می‌کنم که دولت آمریکا کاری غیر از تغییر رژیم نمی‌کند، فقط تغییر رژیم

آمریکا از برجام بیرون نمی‌کشید اگر این توهم تغییر رژیم در عرض یک ماه را نداشت.

خبرنگار - اجازه بدهید...

ظریف - آمریکا و این دولت، به افراد اشتباهی گوش می‌دهد. این آدمها این توهم را داشته‌اند که ایران طی ۴۰سال گذشته از بین رفته است اما ما هنوز اینجا هستیم! هفت دولت آمده و رفته‌اند و ما کماکان اینجا هستیم.

من فکر می‌کنم ما برای مدتی طولانی خواهیم بود و شما می‌دانید که ما یک امپراتوری داشته‌ایم.

خبرنگار - بسیار خوب، بگذارید به گذشته برنگردیم، بسیار خوب...

ظریف – امپراتوری که عمرش بیشتر از عمر برخی کشورها بطول انجامید.

خبرنگار - خواهش می‌کنم، ما وقت نداریم که به قرن هفتم برگردیم.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d1ec2d44-93db-42ad-abc3-df6fc4cf96fd"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات