728 x 90

کنفرانس اتحاد علیه «ایران اتمی» به ریاست سناتور لیبرمن؛ آمریکا باید از مکانیسم ماشه برای برگرداندن تحریم‌ها علیه رژیم ایران استفاده کند

کنفرانس اتحاد علیه ایران اتمی
کنفرانس اتحاد علیه ایران اتمی

در کنفرانس اینترنتی سازمان «اتحاد علیه ایران اتمی» که روز ۲۸مرداد۹۹ برگزار شد، سناتور جوزف لیبرمن کاندیدای سابق معاون رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: «در خصوص تحریم تسلیحاتی رژیم ایران و الغای آن در ماه اکتبر، باید گفت رژیم ایران مطلقاً هیچ اقدامی که شایسته برداشتن تحریم‌ها باشد انجام نداده است. لذا آمریکا تلاش کرد از طریق شورای امنیت تمدید تحریم‌ها را دنبال کند که البته در شورای امنیت رد شد. اکنون آمریکا باید از مکانیسم ماشه استفاده کند و "اتحاد علیه ایران اتمی" از این کار حمایت می‌کند. این یک نقطه‌عطف است و بر ماست که در برابر رژیم ایران قاطع باشیم».

سناتور لیبرمن ادامه داد: «باید توجه داشته باشیم که تضاد اصلی در منطقه بین رژیم ایران و بقیه کشورهاست. به همین خاطر، این موضوع بسیار مهم و حیاتی است که تحریم تسلیحاتی تمدید شود. رژیم ایران در حال حاضر در ضعیف‌ترین وضعیت خود در طی حاکمیت ۴۱ ساله‌اش قرار دارد. علت این وضعیت رژیم آگاهی فزاینده و عزم مردم ایران به عدم تحمل فساد، بی‌لیاقتی و سرکوب این رژیم است که کشور آنها را تصاحب کرده و آنها را به گروگان گرفته است. به‌نظر من برگشت به توافق اتمی یا رفتن دنبال توافق جدیدی اشتباه استراتژیکی خواهد بود. من خوشبین هستم که این رژیم در تهران سقوط خواهد کرد».

در این کنفرانس نیکی هیلی سفیر قبلی آمریکا در سازمان ملل گفت: «به هر کسی که با رژیم ایران معامله کند باید هشدار داد که رژیم ایران با آن مواد از جمله سلاحهایی که به آن داده شود، استفاده درستی نخواهد کرد. آخوندها از پول هنگفتی که دریافت کردند نیز استفاده درستی نکردند با تسلیحاتی هم که اگر دریافت کنند استفاده درستی نخواهند کرد. هر کس که در معامله و ارتباط با رژیم ایران غیرمسئول بودن را انتخاب کند، نهایتاً پشیمان خواهد شد و این کار در پروسه خود مطلقاً علیه خود آنها عمل خواهد کرد».

نورمن رول کارشناس ارشد یوآنی و افسر پیشین اطلاعات ارتش آمریکا گفت: «بزرگترین انبار تسلیحات و مهمات انفجاری - قاچاق- در تاریخ خاورمیانه در کویت کشف شد که متعلق به حزب‌الله لبنان تأمین مالی شده توسط رژیم ایران بود. تجاوزگریهای رژیم ایران در سطح بی‌مانندی نسبت به گذشته است. موشکها و پهپادهای مسلحی که علیه عربستان مورد استفاده قرار گرفته با تکنولوژی و آموزش رژیم ایران بوده است و همه کشورهای شورای همکاری خلیج و هم‌چنین اردن خودشان را به‌طور واقعی قربانیان تجاوزکاریهای رژیم ایران می‌بینند».

سفیر مارک والاس گفت: «برجام خوشبینی‌هایی عرضه می‌کرد که هیچ‌کدام آنها محقق نشد . قول داده شده بود که با برجام رژیم ایران به جامعه بین‌المللی برمی گردد که بدیهی است این‌طور نشده است. به جای آن، برجام این فرصت را به رژیم ایران داد که منطقه را با کمک رساندن به مزدورانش بی‌ثبات کند به حزب‌الله کمک مالی کند و هم‌چنین با تأمین مالی سایر دنبالچه‌هایش در منطقه ار جمله در یمن آنها را در برداشتن قدمهای بی‌ثبات کنند یاری رساند».