728 x 90

کنفرانس آنلاین نمایندگی شورای ملی مقاومت در برلین - پروفسور هریبرت هیرته، سباستین برم، راینهولد زندکر، دکتر اشتفن کاوفمن، توماس ارندل و پترا تیمن

کنفرانس آنلاین نمایندگی شورای ملی مقاومت در برلین
کنفرانس آنلاین نمایندگی شورای ملی مقاومت در برلین

حمایت از قیام و کانون‌های شورشی

کنفرانس آنلاین نمایندگی شورای ملی مقاومت در برلین

کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد

و اتحادیه جوامع ایرانی در آلمان

به‌مناسبت سالگرد قیام آبان

فراخوان سخنرانان به حسابرسی از رژیم آخوندی

به‌خاطر کشتار ۱۵۰۰ تن در قیام آبان ۹۸

سخنرانیهای نمایندگان مجلس فدرال آلمان

پروفسور هریبرت هیرته، سباستین برم، راینهولد زندکر،

دکتر اشتفن کاوفمن، توماس ارندل

و پترا تیمن نماینده پارلمان ایالتی نیدرزاکسن آلمان

قسمت چهارم

پروفسور هریبرت هیرته - نماینده مجلس فدرال آلمان

قبل از هر چیز، می‌خواهم به شما، شرکت‌کنندگان در کنفرانس، و هم‌چنین به اعضای انجمنهای ایرانی از شهر کلن سلامی گرم تقدیم کنم. گزارشهایی که از ایران می‌شنوم نگران کننده، ترسناک و به گونه‌ای متضاد است. ما از موارد نقض آزادی بیان، آزادی اجتماعات و آزادی مذهب که توسط این رژیم سرکوبگر صورت می‌گیرد می‌شنویم و این امر به‌ویژه در این دوران ناگوار کرونا ناراحت‌کننده است . سرکوب در ایران به بهانه قوانین کرونا . بیشتر و تشدید شده و رژیم تلاش می‌کند هر گونه مخالفتی را در نطفه خفه کند. به‌ویژه وضعیت مسیحیان در ایران، یا به‌خصوص نوکیشان مسیحی که تحت فشار ویژه‌یی قرار دارند، فکر من را مشغول کرده است. شما در اینجا برای یک نظام آزاد در ایران، برای آزادی بیان، آزادی اجتماعات و آزادی مذهب در ایران می‌ایستید، و من از شما حمایت می‌کنم.

سباستین برم نماینده مجلس فدرال آلمان

دوستان عزیز از ایران، من به گرمی از شما در همایش آنلاین به‌مناسبت اعتراضات در ایران در یک سال پیش استقبال می‌کنم. در نوامبر سال گذشته، مردم به درستی به خیابان‌ها آمدند برای یک ایران آزاد، آزادی و دموکراسی برای ایران مدرن . در این اعتراضات ۱۵۰۰ نفر قربانی شدند که امروز بزرگداشت آنهاست. در این سر کوب وحشیانه اما بیش از ۱۲۰۰۰ نفر دستگیر شدند، عده‌یی هنوز در زندان هستند، هنوز شکنجه می‌شوند، هم‌چنان تهدید به مرگ می‌شوند و ما از یک سال پیش این قربانیان را گرامی می داریم و به آنها افتخار می‌کنیم زیرا ما با هم اهداف دموکراسی، صلح و حقوق‌بشر را دنبال کنیم و آنها نمادی از مقاومت در ایران هستند، بنابراین ما امروز با غرور و شجاعت از آنها یاد می‌کنیم زیرا نباید برای دستیابی به یک ایران برخودار از آزادی اندیشه و آزادی بیان و با فرهنگ مترقی از پا بنشینیم. من در کمیسیون حقوق‌بشر پارلمان مسئولیت دارم و در این کمیته ما قاطعانه با مجازات اعدام در جهان مخالفیم. در چند هفته گذشته در مجلس فدرال هم‌چنین توانستیم درباره وضعیت فعلی ایران بحث کنیم، بسیاری از مردم به‌دلیل انتقاد از رژیم تهدید به مرگ شده‌اند . به افراد باید اجازه داده شود که عقاید خود را آزادانه بیان کنند و باید اجازه دهند آزادانه جامعه را شکل دهند و نباید تهدید به مرگ شوند شکنجه افراد یا سایر اقدامات قهرآمیز به همین دلیل انجام شده است. من به همه آنها افتخار می‌کنم که با ما در مجلس فدرال آلمان مبارزه می‌کنند ، برای جامعه‌ای آزاد برای جامعه‌ای که حقوق‌بشر را به‌رسمیت می شناسد و برای جامعه‌ای که دموکراسی را حس می‌کند اطمینان داشته باشید که من در کنارتان هستم . هم‌چنین حزب سوسیال‌مسیحی و گروه پارلمانی ائتلاف دموکرات‌مسیحی و سوسیال‌مسیحی در کنار شما است . در کمیته حقوق‌بشر، ما می خواهیم با شما همکاری کنیم تا کشور زیبای ایران را با فرهنگ عالی خود یک ایران آزاد و دموکراتیک بسازیم که حقوق‌بشر را به‌رسمیت می شناسد، بنابراین برای شما بهترینها را آرزو می‌کنم . ما با اندوه انبوهی از قربانیان یک سال پیش را به یاد می‌آوریم و در مقابل آنها به‌خاطر کار بزرگشان برای دموکراسی تعظیم می‌کنیم.آرزوی بهترینها و یک کنفرانس خوب را برایتان دارم

راینهولد زندکر- نماینده مجلس فدرال آلمان

خانمها و آقایان، من از بوندستاگ-مجلس فدرال آلمان به شما سلام می‌کنم و می‌خواهم در ابتدا از نگرش و تعهد شما، موکداً قدردانی و تشکر کنم.

رعایت حقوق‌بشر یک گزینه داوطلبانه نیست. حقوق‌بشر خدشه‌ناپذیر است. دفاع از این حقوق و حمایت از آنها وظیفه هر انسان است. شدیدترین نقض حقوق‌بشر بدون شک «اعدام» است.

من به‌عنوان یک کاتولیک متدین، ​​آن را اکیداً رد می‌کنم، این نقض مصونیت حیات انسانی و حیثیت انسان است. به همین دلیل آلمان صریحاً علیه بکارگیری مجازات اعدام در شورای حقوق‌بشر سازمان ملل صحبت می‌کند. من نیز به وظیفه خود برای لغو مجازات اعدام در سراسر جهان ادامه خواهم داد. یکبار دیگر از پایتخت آلمان فدرال به شما درود فرستاده و بهترین آرزوها را برایتان دارم.

دکتر اشتفن کاوفمن، نماینده مجلس فدرال آلمان

خانم هاو آقایان محترم

من می‌خواهم از کمیته همبستگی آلمان برای یک ایران آزاد تشکر کنم که امروز به من این امکان را داده تا بشما درود بفرستم. نام من استفان کافمن است، من از سال ۲۰۰۹ عضو بوندستاگ-مجلس فدرال آلمان و نماینده دموکرات‌مسیحی از جنوب اشتوتگارت هستم

برای من بسیار مهم است که امروز شما را در هدف مهم تان حمایت کنم. جمهوری اسلامی به‌طور نسبی هنوز بیش از هر کشور دیگر در جهان افراد را اعدام می‌کند

رژیم این کار را علناً، با روشی بیرحمانه نه تنها به بهانه جرایم مالی ، بلکه به‌ویژه به‌دلیل انگیزه‌های سیاسی ادامه می‌دهد. این غیرقابل قبول است.

پس از اعتراضات نوامبر ۲۰۱۹، هزاران نفر از تظاهر کنندگان دستگیر و بازداشت شدند. اکنون تعدادی از زندانیان سیاسی به‌دلیل مشارکتشان در این اعتراضات به اعدام محکوم شده‌اند، از جمله به‌تازگی نوید افکاری و مصطفی صالحی اعدام شده‌اند. علاوه بر این، شکنجه و ناپدید کردن افراد هم‌چنان گسترده است. تقریباً ۴۰ نفر با حکم اعدام تأیید شده در صف اعدام نشسته‌اند، از جمله سعید تمجیدی، امیر حسین مرادی و هم‌چنین محمد رجبی. همه اینها نشان‌دهنده نقض تمدن است که در سال ۲۰۲۰، حتی توسط دیکتاتوریهای بد نیز انجام نمی‌شود . و این در زمان ریاست‌جمهوری حسن روحانی ظاهراً "معتدل" اتفاق می‌افتد.

خانمها و آقایان، ما در دوران سختی زندگی می‌کنیم. پس از تحریم‌های آمریکا، اقتصاد ایران‌زمین خورده است و طبق آمارهای باور نکردنی رسمی، مردم ایران بیش از هر جای دیگر قربانی این بیماری همه‌گیر شده‌اند. رژیم در اصلیترین جبهه‌ها شکست‌خورده و چنین وضعیتی غالباً منجر به سرکوب بیشتر مردم از ترس خیزش آنها می‌شود.

آلمان باید از ریاست کنونی شورای اتحادیه اروپا استفاده کند تا بار دیگر مسأله حقوق‌بشر را با وجود مشکلات داخلی اتحادیه اروپا، برجسته کند. ما به فشارهای شدید سیاسی و عمومی و ابتکارات جدید سازمان ملل نیاز داریم.

توماس ارندل – عضو کمیسیون خارجی مجلس فدرال آلمان

خانمها و آقایان محترم، از دعوت شما و از این‌که اجازه دارم که با شما صحبت کوتاهی کنم، سپاسگزارم.

من به به‌طور قطع از تلاشهای آزادیخواهانه مردم ایران حمایت می‌کنم و برایم بسیار چشمگیر بود که دیدم، در سال گذشته چه تعداد زن و مرد جوان شجاع برای زندگی آزاد به خیابان‌ها آمده‌اند و چه مقدار فداکاری در تلاش برای رسیدن به آزادی کرده‌اند .

من مؤکدا از تلاش مردم ایران برای آزادی حمایت می‌کنم.

من مخصوصاً خوشحالم که می‌بینم، بسیاری از همکارانم نیز از این کنفرانس حمایت می‌کنند.

معتقدم که این همیشه یک پیام مهم است تا نشان دهد، چه تعداد مردم اینجا در آلمان، تلاش می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که ایده و آرمان آزادی، روزی، همان‌طور که همکار من هنکه گفت در ایران نیز به ثمر نشیند.

من به‌عنوان جوانترین عضو کمیته امور خارجه که طی یک ساعت و نیم این کنفرانس را دنبال کرده و بسیاری از مطالب عنوان شده را درک و البته دشواری این شرایط را هم از درون متوجه شدم، می‌توانم به شما بگویم که ما همیشه در پشت تلاشهای شما برای آزادی ایستاده‌ایم و امیدواریم که بتوانیم در آینده در این مورد پیشرفت حاصل کنیم و مردم ایران بتوانند به همان اندازه که ما در آلمان می‌توانیم آزادانه زندگی کنیم، بتوانند از زندگی آزادی برخوردار شوند.

شما در این زمینه پشتیبانی من را دارید.

با آرزوی بهترینها برای این کنفرانس و با بهترین آرزوها برای آینده.

با احترام از برلین

پترا تیمن – نماینده پارلمان ایالتی نیدرزاکسن آلمان

اسم من پترا تیمان و عضو مجلس ایالتی نیدرساکسن می‌باشم . من سخنگوی امور سیاست مهاجرت از گروه پارلمانی سوسیال‌دموکرات هستم.

در نوامبر سال گذشته اعتراضات مدنی در ایران برگزار شد که چندین روز به طول انجامید.

طی این تظاهرات ۱۵۰۰ نفر کشته و بسیاری دستگیر و به اعدام محکوم شدند. من و ما نمی‌توانیم چنین رفتاری را تحمل کنیم.

اگر کشوری حقوق‌بشر را به‌رسمیت می‌شناسد و آن را برای خودش اعلام کند، پس باید از رعایت آن اطمینان حاصل کند.

ما در کنار کسانی هستیم که در اعتراضات مدنی شرکت داشتند.

ادامه دارد…

کنفرانس آنلاین نمایندگی شورای ملی مقاومت در برلین و کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد

در سالگرد قیام آبان ـ ۲۸آبان۹۹