728 x 90

کنفرانس در آلمان؛ یک سیاست جدید در قبال ایران، حقوق‌بشر، توقف تروریسم، حمایت از قیام مردم ایران (قسمت آخر)

کنفرانس در آلمان؛ یک سیاست جدید در قبال ایران
کنفرانس در آلمان؛ یک سیاست جدید در قبال ایران

کنفرانس در آلمان

یک سیاست جدید در قبال ایران

حقوق‌بشر، توقف تروریسم، حمایت از قیام مردم ایران

با شرکت نمایندگان مجلس فدرال آلمان، شخصیتهای سیاسی و اجتماعی آلمان و اروپا

نمایندگان جوامع ایرانی و بزرگداشت ۱۹فروردین

  • کاترین بورن مولر رئیس افتخاری جامعه حقوق‌بشر در آلمان

من به‌شدت نگران وضعیت فاجعه‌بار حقوق‌بشر در ایران هستم. افراد بی‌گناه در زندان هر روز شکنجه شده و اغلب پس از سال‌ها اعدام می‌شوند. من بیشترین نگرانی را در مورد بسیاری از زنان بی‌گناه زندانی شده دارم من از دولت فدرال مان درخواست می‌کنم که به‌ویژه برای آزادی این زنان سخت تلاش کند.

  • کریستین کوهلر نماینده گروه دوستی دانشجویان دانشگاه برلین

سرکوب و اعدامها به‌طرز چشمگیری در ایران افزایش یافته‌اند. گزارشهای مربوط به سرکوب وحشیانه و اعتراضات مدنی، همانند اعتراضات اخیر در سیستان بلوچستان، نیز ما را بسیار متـأثر کرده است و از این رو هم‌چنان به مبارزه خود ادامه خواهیم داد، تا حقوق‌بشر در کانون توجه سیاست قرار بگیرد.

  • کریستیان سیمرمان سردبیر خبرنامه آلمانی «کانون حقوق بشر»

درخواست من از دولت آلمان و نمایندگان اروپا، چین، روسیه و ایالات متحده این است که کنار آمدن با یکی از وحشتناک‌ترین دیکتاتوریهای جهان را متوقف کنید. رژیم دیکتاتوری مذهبی مقصر سقوط ۴۰ساله یک کشور و ملتی پرافتخار و با پیشینه تاریخی پر اهمیت است، رژیم و نظام بنیادگرایی شکست‌خورده و قادر به اصلاح نیست و باید از بین برود.

  • دکتر عزیز فولادوند – اسلام شناس و جامعه‌شناس

راه برون‌رفت از بحران بنیادگرایی در جهان اسلام یک قرائت رحمانی همراه با نوعدوستی از اسلام است که به ارزشهای دمکراتیک و پلورالیسم پایبند باشد. خانم مریم رجوی یکی از چهره‌های برجسته این قرائت رحمانی از قرآن نه فقط در ایران بلکه در جهان اسلام است. حمایت از این بانوی مسلمان و برنامه‌اش وظیفه عاجل دمکراتیک ماست.

  • کیمیا شاهوردی – متخصص دارو سازی:

۴۲ سال مماشات همیشه به بن‌بست منجر شده است، با توجه به وضعیت وخیم حقوق‌بشر باید صدای مردم ایران برای دموکراسی شنیده شود

  • آرش نیکزاد عضو انجمن جوانان هامبورگ

کنفرانس امروز همزمان با سالگرد ۱۹فروردین و حمله جنایتکارانه خامنه‌ای- مالکی به رزمندگان آزادی در اشرف در سال۱۳۹۰ است. ۳۶ قهرمان جانشان را فدای آزادی ایران کردند. مجاهدین مقاومت را انتخاب کردند و ماندگار شدند و توانستند اشرف۳ و هزاران اشرف و کانون‌های شورشی در سراسر ایران بسازند

  • نیما چاه‌تلخی

مجاهدین و شورای ملی مقاومت ایران طی ۴۲سال گذشته به همه دنیا نشان دادند که می‌توانند ضامن دمکراسی و پیشرفت برای ایران و صلح و همزیستی در منطقه و جهان باشند.

  • محمد فلاحیان

سیاست اصولی مقاومت ایران مبنی بر نه شاه و نه شیخ و برنامه ۱۰ ماده‌یی خانم مریم رجوی برای یک ایران دمکراتیک اکنون به میان توده‌های مردم رفته و به تنها امید برای آزادی مردم تبدیل شده است

مشروح سخنرانی‌ها

کاترین بورن مولر رئیس افتخاری جامعه حقوق‌بشر در آلمان

من به همه شما به گرمی سلام می‌کنم، به‌عنوان رئیس افتخاری جامعه بین‌المللی حقوق‌بشر بخش آلمان به‌شدت نگران وضعیت فاجعه‌بار حقوق‌بشر در ایران هستم. افراد بی‌گناه در زندان هر روز شکنجه شده و اغلب پس از سال‌ها اعدام می‌شوند. من بیشترین نگرانی را در مورد بسیاری از زنان بی‌گناه زندانی شده در شرایط فاجعه باری دارم که هیچ مراقبت پزشکی دریافت نمی‌کنند. از جمله این زنان، مادر سه فرزند مریم اکبری منفرد است که سالهاست که زندانی است. جرم او این است که خواهر و برادرش در اشرف۳ در آلبانی هستند. علاوه بر این، او آن‌چنان شجاع بود که در حالی که یک خواهر و یک برادرش در دهه۶۰ دستگیر شدند و در قتل‌عام سال۶۷ اعدام شدند، علیه دستگاه قضاییه رژیم ایران شکایت کرد. به‌دلیل این اعتراضات عمومی وی تحت فشارهای بیشتری قرار گرفت.

آتنا دائمی، فعال حقوق مدنی و حقوق کودکان، که به تبعید خانم اکبری منفرد به یک زندان دیگر اعتراض کرد اکنون خودش نیز تبعید شده است. من از دولت فدرال مان درخواست می‌کنم که به‌ویژه برای آزادی این زنان سخت تلاش کند.

من به عدالت امیدوارم و برای همه آنها دعا می‌کنم.

کریستین کوهلر نماینده گروه دوستی دانشجویان دانشگاه برلین

ما از گزارشهای مربوط به وضعیت حقوق‌بشر در ایران به‌شدت شوکه شده‌ایم. سرنوشت ۲دانشجوی دستگیر شده علی یونسی و امیر حسین مرادی، بیش از یک سال است که نامعلوم است. بیش از یک سال است، که علی یونسی بدون ارائه اتهامی در سلول انفرادی نگاهداشته می‌شود. من و دیگر همکارانم بارها از دولت فدرال درخواست کرده‌ایم دست به اقداماتی در قبال نقض حقوق‌بشر بزند. ما هم‌چنین خواستار اقداماتی در قبال فعالیت‌های جاسوسی و تروریستی رژیم آخوندی در خاک اروپا شده‌ایم،

من دیپلمات رژیم ایران اسدالله اسدی که در دادگاه بلژیک محکوم شد را یادآوری می‌کنم. متأسفانه از آن زمان دولت فدرال سکوت کرده و سرکوب و اعدامها به‌طرز چشمگیری افزایش یافته‌اند. گزارشهای مربوط به سرکوب وحشیانه و اعتراضات مدنی، همانند اعتراضات اخیر در سیستان بلوچستان، نیز ما را بسیار متـأثر کرده است و از این رو هم‌چنان به مبارزه خود ادامه خواهیم داد، تا حقوق‌بشر در کانون توجه سیاست قرار بگیرد.

کریستیان سیمرمان سردبیر خبرنامه آلمانی «کانون حقوق بشر»

به سخن شفاف و بدون ابهام و خواسته‌های قاطع از رژیم نیاز داریم: تمام اقدامات غیرانسانی و مغایر با سیاست بین‌المللی که رژیم ایران علیه مردم خود و علیه صلح جهانی به کار می‌گیرد باید متوقف شود. تمامی شرکت‌کنندگان این کنفرانس در این مورد هم نظر می‌باشند.

در برابر دیکتاتورها به یک مقاومت پرانرژی و عزم راسخ نیاز است، حتی اگر بهای آن از دست دادن جانهای بسیار باشد.

وقتی خانم رجوی، رئیس‌جمهور مقاومت ایران، در اولین سفر خود به برلین، از محل یادبود یهودیان به‌قتل رسیده در اروپا بازدید کرد، من همراه ایشان بودم. وی با این دیدار بر این نکته صحه گذاشت که هر دیکتاتوری (برای حفظ خود) ملزم به مقاومت در برابر مبارزان است و به جنایات علیه بشریت و نسل‌کشی علیه آنها مشروعیت می‌بخشد.

فقط یک ایران آزاد و دموکراتیک، که به کنوانسیون حقوق‌بشر و به قوانین بین‌المللی احترام می‌گذارد و قواعد دیپلماسی را به‌رسمیت می‌شناسد، می‌تواند شریک ما باشد.

مذاکرات با نمایندگان ایران بار دیگر در وین در حال انجام است. به جای مطالبات واضح و در نظر گرفتن حقوق‌بشر به‌عنوان بخشی اساسی از توافق احتمالی، من بار دیگر از اظهارات مطبوعات و نمایندگان اروپا صحبت از خوب جلوه دادن را می‌شنوم.

در زمان توافق اولیه اتمی حقوق‌بشر مورد توجه قرار نگرفت، تمرکز تنها بر حل مسأله هسته‌یی بود. این اشتباه است و نباید دوباره تکرار شود.

کنار آمدن با یکی از وحشتناک‌ترین دیکتاتوریهای جهان را متوقف کنید.

این درخواست من از دولت خود و نمایندگان اروپا، چین، روسیه و ایالات متحده است.

اوضاع ایران از هر لحاظ، چه از نظر سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی فاجعه‌بار است.

رژیم دیکتاتوری مذهبی مقصر سقوط ۴۰ساله یک کشور و ملتی پرافتخار و با پیشینه تاریخی پر اهمیت است، رژیم و نظام بنیادگرایی شکست‌خورده و قادر به اصلاح نیست و باید از بین برود.

همه نیروهای دموکراتیک آماده هستند، همان‌طور که امروز مکررا شنیدیم، به‌خصوص خانم رجوی و جنبش جهانی او برای رسیدن به یک ایران آزاد آماده هستند.

ما خواهان پایان دیکتاتوری هستیم و نه چیز دیگر، خواهان پایان اعدام ها، دستگیریهای خودسرانه و شرایط سخت زندانها، شکنجه و سرکوب اجتماعی هستیم. ما خواهان همبستگی بین‌المللی با مخالفان و مردم ایران هستیم. ما خواستار احترام به حقوق‌بشر هستیم.

دکتر عزیر فولادوند – اسلام شناس و جامعه‌شناس

اجازه بدهید من در اینجا الهیات ِ استبداد دینی و بنیادگرایی حاکم بر میهنم را به‌طور مجمل ترسیم کنم این الهیات موتور محرکه یک تمامیت خواهی بی‌پروا در داخل ایران و هژمونی طلبی بیرونی است. سؤال محوری این است که بر مبنای چه مدلی این تئوکراسی چنین بی رحمانه در داخل اقدام می‌کند و هژمونی طلبی خود را در بیرون از مرزهایش اعمال می‌نماید.

جواب واضح است. جواب را باید در دکترین خمینی جویا شد، که بر دو ستون حمل می‌شود:

۱. برداشتی آمرانه از خداوند

۲. نگرشی دو‌گانه از جهان انسانی

۱. در این نظرگاه، خداوند بر تخت پادشاهی با شلاقی در دست تکیه زده و احکامش را با خشونت بر انسان‌ها جاری می‌کند. او ثانیه به ثانیه انسان‌ها را زیر کنترل دارد و آنها را به‌خاطر خطاهایشان به‌شدت مجازات می‌کند. بر مبنی این تصویر از خداوند، ملایان خود را قوه اجرایی خداوند در روی زمین می‌پندارند. برای آنها کنترل "رعایا" و اجرای مجازاتهای خشن مثل بریدن دست، سنگسار، اعدام، شکنجه و آزار و اذیت روزانه، وظیفه‌یی است شرعی که در نزد خداوند پاداش دارد. عدم انجام این وظیفه در حکم امری است حرام. اجازه می‌خواهم در اینجا اشاره کنم که داعش، اندیشه جدیدی را ارائه نمی‌کند، بلکه اندیشه‌های موجود را عریان و تیز عرضه می‌نماید. بنیادهای این اندیشه در الهیات حکام تهران هم نهفته است.

دومین ستون الهیات این تئوکراسی "صدور انقلاب"و هژمونی طلبی بیرونی است که با تکیه بر آن، یک جنگ بی‌انتها با"کفار" مشروعیت می‌یابد و به‌عنوان وظیفه‌ای شرعی جایگاهی رفیع پیدا می‌کند.

پایه‌های این بنیادگرایی خطرناک در یک قرائت بسیار بی‌رحم و غیررحمانی دینی استوار است. آنها مشروعیت خود را از ساز و کارهای عقلانی و عرفی استنتاج نمی‌کنند، به باور آنها مشروعیتشان کاراکتری ماوراءالطبیعی دارد. همان‌طور که می‌بینیم بحران برای رژیم بسیار ضروری و حیاتی است، آقای مسعود رجوی بدرستی یکبار تأکید کرده بودند که این رژیم بحران‌زا و بحران زی است.

عجیب اما این است، که با این دیدگاههای مندرس، رژیم خود را در اروپا و آلمان به انجام یک "دیالوگ سازنده بین ادیان"علاقه‌مند نشان می‌دهد و متأسفانه از جانب بعضی از سیاستمداران هم مقبولیت دریافت می‌کند. این رژیم در درون مرزهای خود با مردم و روشنفکران، معترضان، اندیشمندان، رونامه نگاران، وکلا فعالان مدنی با زبان شلاق و دار و درفش"دیالوگ"می‌کند و در فرای مرزها صحنه"دیالوگ سازنده بین ادیان" می‌چیند.

تحت ردای "دیالوگ سازنده بین ادیان" رژیم توانسته است در طی سال‌ها متمادی در اروپا و آلمان شبکه‌ای خطرناک از مساجد، مجامع به‌اصطلاح فرهنگی، گروهای متعدد مذهبی، رابطه با دانشکده‌های الهیات و غیره بتند. وظیفه این شبکه در قدم اول کنترل و جاسوسی علیه ایرانیان تبعیدی به‌ویژه هواداران مقاومت و گسترش خوانشی جزم از اسلام در بین جوانان و پناهندگان است، با هدف عضوگیری عناصر برای تروریسم دولتی تهران.

نتیجه این که:

راه برون‌رفت از این بحران در جهان اسلام یک قرائت رحمانی همراه با نوعدوستی از اسلام است که به ارزشهای دمکراتیک و پلورالیسم پایبند باشد. هسته مرکزی اسلام، صلح است.

خانم مریم رجوی یکی از چهره‌های برجسته این قرائت رحمانی از قرآن نه فقط در ایران بلکه در جهان اسلام است. برنامه ۱۰ ماده‌ای ایشان د ر جهان اسلام ساختار و تابو شکنانه است. چرا؟ به چند دلیل ساده: جدایی دین از دولت، لغو اعدام، تساوی حقوق زن و مرد، امر خصوصی بودن عقائد مذهبی و آزادی ادیان در کُنه خویش یک گسست رادیکال با ساختارهای مردسالاری و الهیات حاکم است. این پروژه تدوین شده توسط یک بانوی مسلمان رژیم ملایان و جریانهای بسیاری را در جهان اسلام آشفته و عصبی کرده و آنها را با چالشی بزرگ مواجه نموده است.

این در واقع به‌مثابه یک سونامی در جهان اسلام است.

حمایت از این بانوی مسلمان و برنامه‌اش وظیفه عاجل دمکراتیک ماست.

کیمیا شاهوردی – متخصص دارو سازی

من از سیاستمداران می‌خواهم از تجربه چند ساله‌شان در مورد دولت ایران استفاده کنند. ۴۲سال دیپلماسی و تلاش برای مماشات همیشه به بن‌بست منجر شده است.

من می‌خواهم امشب توجه ویژه شما را به مریم اکبری منفرد جلب کنم. او در حال حاضر یک زندانی سیاسی در معرض خطر مجازات اعدام است. وی در حال حاضر در زندان اوین است، زندانی بدنام که به رفتار بسیار بد و تحقیرآمیز در مورد زنان مشهور است. می‌خواهم در مورد مریم اکبری منفرد برای شما بگویم. وی در سنین جوانی تجربه از دست دادن ۳ برادر خود را داشت زیرا آنها مخالف رژیم بودند و علیه ان قیام کردند. در سال۲۰۰۹ او سعی کرد با برادرانش در اردوگاه اشرف تماس بگیرد. وقتی رژیم به این موضوع پی برد، مریم را دستگیر کرد، در همین زمان او در سال۲۰۱۲ سؤالی طرح کرد و پرسید که اکنون مزار برادرانش کجاست؟ این فقط باعث بدتر شدن موقعیت او شد و او برای ۱۵سال دیگر حکم گرفت. بنابراین از شما سیاستمداران می‌خواهم توجه بخصوصی به این وضعیت وخیم حقوق بشر داشته باشید. اصرار به آزادی زندانیان سیاسی داشته باشید، تا سرانجام صدای مردم شنیده شود و دموکراسی در ایران ریشه دوا ند.

آرش نیکزاد عضو انجمن جوانان هامبورگ

کنفرانس امروز همزمان با سالگرد ۱۹فروردین و حمله جنایتکارانه به رزمندگان آزادی ایرانه در اشرف در سال۱۳۹۰، ۳۶ قهرمان مجاهدین جانشان را فدای آزادی ایران کردند. خود خامنه‌ای این دستور را داد و نخست‌وزیر وقت عراق مالکی انجام داد.

هدفشان این بود که سازمان مجاهدین را از بین ببرند و این‌طور شعله‌های مقاومت را در ایران خاموش کنند. بسیاری از شهیدان این حمله هم سن و سال من و بعضی‌ها حتی جوانتر بودند. براشون مشخص بود که امکانش هست در این حمله جونشون رو از دست بدهند. انتخاب بین تسلیم شدن و مقاومت بود و آگاهانه از زیبایی‌های زندگی گذشتند و مقاومت را انتخاب کردند.

خامنه‌ای مثل شاه خائن فکر می‌کرد که چون نیروی مسلح داره می‌تونه راحت به مجاهدین بی‌سلاح حمله کنه. اما دیدیم که کور خونده بود و مجاهدین با فدای جانشان پیروز صحنه بودند. قیمتش خیلی سنگین بود ولی نتیجه‌اش این شد که مجاهدین ماندگار شدند. تونستند اشرف۳ و هزاران اشرف و کانون‌های شورشی در سراسر ایران بسازند و هم‌چنین قیامهای ۹۶ و ۹۸ را سازماندهی کنند. از خون این شهیدان کانون‌های شورشی، جوانان شورشی و حتی نوید شورشگر برخاست. ۳۶شهید قهرمان ۱۹فروردین به جوانان ایران‌زمین نشون دادند که خامنه‌ای و پاسدارها و نیروی مسلحش در برابر اراده‌های جوانان هیچ کار نمی‌تونه انجام بده. یعنی هیچ کاری نمی‌توانند انجام بدهند و می‌توان و باید آنها را شکست داد.

الان به نقطه‌یی رسیدیم که به‌گفته خود خواهر مریم دیگر به‌طور تاریخی نه جایی برای سبز شدن ارتجاع آخوندی و نه جایی برای ارتجاع سلطنتی باقی گذاشته و امروز به‌صورت قابل توجه اوضاع سیاسی و اجتماعی برای سرنگونی رژیم آماده و پخته شده است. جامعه ایران امروز یک بشکه باروت نزدیک به انفجار علیه ستم آخوندهاست. ما جوانان ایران‌زمین تصمیم گرفتیم با ارتش آزادی و کانون‌های شورشی آخوندها را از ایران جارو کنیم و به‌زودی این هم خواهد شد. با درود به شما. رأی من هم مثل همه مردم ایران و جوانان سرنگونی است. مرسی.

نیما چاه‌تلخی

ما در ابتدای سال جدید ایرانی هستیم. با امید این‌که در این بهار آزادی مردم ایران با پیشتازی کانون‌های قهرمان شورشی و ارتش آزادی از راه برسد و مردم ایران از دست دیکتاتوری وحشی آخوندها رها شوند. ایرانی بسازیم آزاد. آباد و دمکراتیک.

متأسفانه سال ایرانی با اعدام دو زن در شهرهای رشت و تایباد در آخرین روزهای سال به پایان رسید و سال جدید نیز با اعدام سه نفر در شهر ارومیه شروع شد. اعدام، زندان، شکنجه و فقر و فساد و غارت سرمایه‌های ملی تنها دستاورد خمینی و خامنه‌ای برای مردم ایران طی ۴۲سال گذشته بود. البته این جنایات در داخل ایران خلاصه نمی‌شود. کشتار صدها هزار نفر از مردم بیگناه سوریه، عراق، لبنان یمن در جنگهای نیابتی و جاه‌طلبانه به‌علاوه انبوه قتل و کشتار در صدها عمل تروریستی از جمله چندین رشته در آلمان را نیز باید به این اضافه کرد.

سؤال اصلی ما جوانان ایرانی از جامعه بین‌المللی و به‌طور خاص از دولت آلمان با این همه دستاورد ضدبشری این حکومت این است که آیا این همه خون‌ریزی و جنایت کافی نبود تا شما بفهمید افعی کبوتر نمی‌زاید و در رژیم ولایت فقیه مدره‌یی سر کار نمی‌آید؟ تجربه دو جنگ جهانی و میلیونها قربانی آن باید به دولت آلمان آموخته باشد که باید در طرف مردم ایران و دمکراسی و آزادی بایستد و ارزشهای آزادی و دمکراسی را قربانی معامله دلارها و یوروهای خونین نکند.

مجاهدین و شورای ملی مقاومت ایران طی ۴۲سال گذشته به همه دنیا نشان دادند که می‌توان ضامن دمکراسی و پیشرفت برای ایران و صلح و همزیستی در منطقه و جهان باشند. برنامه ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی یک پلتفرم جامع برای ایران فردا و درمان دردهایی است که از این دیکتاتوری به جا مانده است. عمر این دیکتاتور به پایان آمده و ایران آبستن قیام برای سرنگونی است و ما جوانان باز همه مثل همیشه برای پرداخت قیمت آن آماده هستیم. آری به تغییر دمکراتیک و انقلاب دمکراتیک و به جمهوری دمکراتیک

درود بر کانون‌های قهرمان شورشی. پیروز باشید.

محمد فلاحیان

تمامی علائم و نشانه‌ها در ایران سخن از آن دارد که کشور ما در آستانه یک تحول بنیادین قرار دارد. من این واقعیت را در دو فاکتور مهم می‌بینم. نخست عمق نارضایتی و تنفر عمومی از رژیم آخوندی و دیگر وجود سازمان پرافتخار مجاهدین خلق ایران و کانون‌های شورشی در سراسر کشور که برای سمت و سو دادن به جنبش مردم ایران و رسیدن به آزادی و دمکراسی و حقوق‌بشر فعال هستند.

در این منطق سیاست اصولی مقاومت ایران مبنی بر نه شاه و نه شیخ و برنامه ۱۰ ماده‌یی خانم مریم رجوی برای یک ایران دمکراتیک اکنون به میان توده‌های مردم رفته و به تنها امید برای آزادی مردم تبدیل شده است. این واقعیت را می‌توان از واکنش‌های هیستریک دشمن، اعدام، دستگیری، سرکوب و هم‌چنین شیطان‌سازی با انبوه فیلم، مستند و کتاب و نمایشگاهها از سوی رژیم دریافت. این واکنش در مقابل هیچ طرف حساب دیگری غیر از مجاهدین هرگز وجود نداشته و ندارد.

این واقعیت را ما در آستانه نمایش انتخابات قلابی رژیم نیز در اعتراضات مردمی علیه این انتخابات و کمپینهای رأی من سرنگونی و آری به جمهوری دمکراتیک که ترجمان نفی رژیم آخوندی و بقایای دیکتاتوری شاه می‌باشد می‌بینیم.

از فردای قیام ۹۶ و ۹۸ ما شاهد رشد این اعتراضات هستیم. هر چند خامنه‌ای حداکثر استفاده را با کشتار مردم بیگناه در پاندمی کرونا انجام داد ولی دوباره اعتراضات مردم هر روز بیشتر اوج می‌گیرد. تازه‌ترین قیام مردم در سراوان و شهرهای دیگر بلوچستان دیگر هیچ شکی باقی نمی‌گذارد که آتش قیامها در ایران با تمامی تهدیدها و سرکوب خاموشی ندارد. شرایط عینی برای سرنگونی این رژیم آماده است. کانون‌های شورشی به‌رغم همه سرکوب و کنترل و نصب هزاران دوربین چینی هر روز گسترش می‌یابند. برخلاف دعاوی صد من یک غاز اپوزیسیون قلابی و بقایای سطلنت، سرنگونی این رژیم نیازمند تشکیلات و سازمان رهبری کننده هست. هم‌چنین پرداخت قیمت و فدا و مجاهدت، سابقه و پشتیبانی کهکشانی از شهیدان می‌خواهد. اگر کسی اینها را دارد بفرماید. بفرمائید سرنگون کنید. ولی اگر ندارید در شیطان‌سازی علیه مجاهدین شریک و همراه رژیم نشوید.

یقین دارم که این دیکتاتوری مذهبی به خواست مردم ایران و با رزم و تلاشهای مقاومت ایران و کانون‌های شورشی به‌ویژه نقش برجسته اشرفیان قهرمان در آلبانی و رهبری خانم مریم رجوی که اکنون به الگوی مبارزاتی برای میلیونها ایرانی تبدیل شده است رفتنی است.

پایان