728 x 90

ژنرال مکنزی: اگر می‌خواهیم در عراق و سوریه بمانیم باید حملات گروه‌های مورد حمایت ایران را شکست دهیم

ژنرال مکنزی
ژنرال مکنزی

نیویورک تایمز، روز چهارشنبه ۲۵ بهمن‌ماه در مطلبی به قلم ژنرال کنت مکنزی با عنوان «زمان آن نرسیده است که نیروهای ما خاورمیانه را ترک کنند» نوشت: پایگاه آمریکا در برج ۲۲ در اردن در وسط یک بیابان به ظاهر پایان‌ناپذیر قرار دارد و در بزرگراه باستانی دمشق - بغداد در نزدیکی مرز با سوریه قرار دارد. در ژانویه هوا سرد، اغلب بارانی و بسیار تاریک است.
- ماه گذشته سه سرباز آمریکایی در برج ۲۲ توسط یک پهپاد پرتاب شده توسط یک شبه‌نظامی تحت حمایت ایران کشته شدند. کشته شدن آنها بیش از ۸۰ حمله تلافی‌جویانه از سوی ایالات متحده علیه سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان فعال در عراق و سوریه را به‌دنبال داشت.
- حمله در اردن نتیجه آشکار و قابل پیش‌بینی پاسخهای لرزان و ترسان ما به بیش از ۱۵۰ حمله علیه نیروهای آمریکایی در سوریه و عراق از اکتبر بوده است.
- ماه گذشته، ایالات متحده و عراق مذاکراتی را آغاز کردند که می‌تواند منجر به خروج نیروهای آمریکایی شود. بر اساس یک گزارش، برخی از اعضای دولت بایدن ممکن است در حال بررسی خروج نیروها از سوریه نیز باشند.
- این قماش صحبت‌ها می‌تواند آسیب جدی به منافع آمریکا در منطقه وارد کند. این تهران را امیدوار می‌کند که در هدف بلندمدت خود برای بیرون راندن ایالات متحده از منطقه از طریق شبه‌نظامیان نیابتی خود موفق شده است.
- ما در سوریه پیشرفتهایی داشته‌ایم، اما هنوز کارهای زیادی باید انجام شود. هنوز وقت ترک سوریه نیست.
- اما عقب‌نشینی خیلی سریع در عراق هم اشتباه خواهد بود، همان‌طور که در سال ۲۰۱۱ انجام دادیم. هم‌چنین باید در نظر داشته باشیم که یک سکو در عراق پیش‌شرط حفظ نیروهای ما در سوریه است.
- در پایان، نیروهای آمریکایی در سوریه و عراق حضور دارند تا از حمله داعش به سرزمین ما جلوگیری کنند. با ترک، می‌توانیم به آنها زمان و فضا بدهیم تا خلافت را دوباره برپا کنند و خطر خود را در خانه افزایش دهیم.
- اگر می‌خواهیم باقی بمانیم، باید به‌طور مؤثر حملات گروه‌های مورد حمایت ایران به نیروهای آمریکایی را مهار، منحرف و شکست دهیم.
- ما در یک نقطه‌عطف هستیم. آمریکاییها جان داده‌اند. پاسخ ما باید بر اساس احساسات یا میل به انتقام نباشد، بلکه باید بر اساس یک تصمیم روشن در مورد بهترین چیز برای ایالات متحده باشد...

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/88c30473-1564-436b-b2cc-aba6a1e69691"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات