728 x 90

کمین‌گذاری سپاه برای کشتار کولبران

کمین‌گذاری سپاه برای کشتار کولبران
کمین‌گذاری سپاه برای کشتار کولبران

کمین گذاری سپاه پاسداران جنایتکاری برای کولبران محروم، آنها را از تامین حداقل روزی خود محروم کرده است.

برخی از کولبران منطقه نوسود، گفته‌اند: «چندین شب متوالی است که در مسیر تردد خود به کمین سپاه می‌خورند و مجبورند برگردند و عملاً حداقل رزق و روزی که از طریق کار سخت و خطرناک کولبری به‌دست می‌آورند، بریده شود».

یک کولبر: «سه روز قبل یکی از دوستانم را تیر زدند. و تازه متوجه شدیم که برایمان کمین گذاشته‌اند. و بقیه توانستیم لابلای صخره‌ها و دره‌ها مخفی شویم و به روستا برگشتیم».

این هموطن ادامه می‌داد: «تنها درآمد ما همین کار است که بتوانیم خرج خانواده و بچه‌هامون را درآوریم . اما الآن چند شب است که نمی‌توانیم برویم و کمین می‌گذارند و راه را می‌بندند و با تیر می‌زنند می‌کشند ما را»

کولبران اغلب جوانان تحصیل کرده کردستان هستند که به‌دلیل بی‌کاری روبه کولبری آورده‌اند. و این کار سخت را به تسلیم در مقابل حکومت، به‌جان خریده و کوه‌های صعب العبور را در شبهای سر می‌پیمایند تا لقمه نانی حلال برای خانواده‌شان به‌دست آورند.

فقر و بیکاری در کردستان ایران و برخی دیگر از شهرهای مرزی غرب چنان به مردم فشار آورده که در موارد زیادی زنان نیز اقدام به کولبری می‌کنند. و خانوادگی وارد اینکار سخت شده‌اند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/38731270-d48c-46c7-aa44-afc4e3add845"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات