728 x 90

بیانیه قهرمانان ملی و پیش‌کسوتان ورزش ایران درباره تحریم شعبده انتخابات در رژیم آخوندی

شورای ملی مقاومت
شورای ملی مقاومت

ملت قهرمان پرور ایران:

رژیم دیکتاتور مذهبی آخوندها در مقابله با قیام ایران که در بیش از ۲۰۰شهر در سراسر ایران با اعتراضات و تظاهرات و با حضور گسترده‌ای از جوانان دختر و پسر و با شعار "مرگ بر خامنه‌ای" در راستای سرنگونی رژیم فاشیستی در جریان بود و سرفصل جدیدی را ایجاد کرد، با سرکوب، دستگیری و کشتار و با ترس از سرنگونی درصدد کنترل و ناچیز جلوه دادن این واقعه بزرگ تاریخی از هیچ جنایتی دریغ نکرد.

 

طبق گزارشات، پس از دستور مستقیم خامنه‌ای جانی توسط دستگاه‌های کشتار جمعی بیش از ۱۲هزار نفر دستگیر، چندین هزار مجروح و بیش از ۱۰۰۰نفر کشته شده‌اند. طی این کشتار، تعدادی از ورزشکاران نیز یا مجروح و دستگیر و یا کشته شده‌اند. از جمله نوید زنگنه عضو تیم ملی کشتی آزاد ایران و دارنده مدال نقره از مسابقات کشتی آزاد زیر ۲۳ آسیا در آبانماه ۹۷ و قهرمان سوم مسابقات جهانی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال در فروردین‌ماه ۹۸ در کشور رومانی در جریان اعتراض های اخیر در تهران بازداشت و تحت شکنجه می‌باشد. به روایتی وی ابتدا مجروح شده و پس از مراجعه به بیمارستان توسط دژخیمان خامنه‌ای دستگیر می‌شود.

 

رحیم امینی قهرمان پرورش اندام در جریان سرکوب معترضان در استان البرز در حالی که ساک ورزشی‌اش به دوشش بود با اصابت گلوله به پاهایش و خون‌ریزی شدید چشم از جهان فرو بست.

 

کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران ضمن محکوم کردن سرکوب و کشتار جوانان ایران‌زمین از کمیسیون حقوق‌بشر سازمان ملل ‌متحد و شورای امنیت و هم‌چنین از دولتهای اروپایی و آمریکا مصرانه درخواست می‌کند با محکوم کردن سرکوب و کشتار قیام‌کنندگان با تمام قدرت و با استفاده از مکانیسم های فشار وضعیت دستگیر شدگان را در زندانهای مخوف رژیم دیکتاتور مذهبی آخوندها را پیگیری کنند.

 

مسلم اسکندر فیلابی

مسئول کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران

۱۹ آذر ۱۳۹۸(۱۰دسامبر ۲۰۱۹)