728 x 90

نامه کمیته ایتالیایی پارلمانترها و شهروندان به کمیسر عالی حقوق‌بشر ملل متحد:

کمیته ایتالیایی پارلمانترها و شهروندان: پنهان‌کاری رژیم ایران در کرونا جنایت علیه بشریت است

نامه کمیته ایتالیایی پارلمانترها و شهروندان به کمیسر عالی حقوق‌بشر ملل متحد
نامه کمیته ایتالیایی پارلمانترها و شهروندان به کمیسر عالی حقوق‌بشر ملل متحد

پنهان سازی آمار واقعی قربانیان کرونا در ایران جنایت علیه بشریت است

کمیته ایتالیایی پارلمانترها و شهروندان روز ۴فروردین ۹۹ در نامه‌یی به کمیسر عالی حقوق‌بشر ملل ‌متحد می‌نویسد: رژیم ایران چندین هفته وجود بیماری کرونا را پنهان کرد. این امر، به‌دلیل ملاحظات سیاسی از جمله انتخابات مجلس و خودداری از قرنطینه کردن شهر قم، مرکز اصلی شیوع این ویروس، بود.

 

مداخله فوری نهادهای بین‌المللی در ایران الزامی است

شیوع این بیماری در ایران به یک فاجعه انسانی تبدیل شده است. تعداد بسیار زیادی از زندانیان در ایران به‌ویژه به‌دلیل عفونت در معرض خطر هستند. رژیم هیچ اقدامی برای حفظ سلامت زندانیان سیاسی و عقیدتی صورت نداده است. این رفتار همراه با پنهان سازی آمار واقعی توسط رژیم حاکم بر ایران جنایت علیه بشریت است و مداخله فوری نهادهای بین‌المللی در ایران را الزام آور می‌کند.

 

ما از سازمان ملل می‌خواهیم با اتخاذ تدابیر لازم، به این موضوع رسیدگی کند. به‌ویژه، سازمان بهداشت جهانی باید کمکهای بشردوستانه‌ای را به مردم ایران و به‌طور مستقیم به بیمارستانها و نه به ارگانهای رژیم ایران مانند سپاه ارائه کند. علاوه بر این، مقامات رژیم مسئول پنهان کردن آمار شیوع این بیماری همه گیر در ایران هستند که باید به نهادهای بین‌المللی پاسخگو باشند.

رئیس کمیته: آنتونیو تاسو نماینده پارلمان ایتالیا

رئیس مشترک: استفانیا پتزوپانه نماینده پارلمان ایتالیا

هماهنگ کننده: دکتر آنتونیو استانگو

 

نامه کمیته پارلمانترهای ایتالیایی برای یک ایران آزاد به میشل باشلر

عالیجناب میشل باشلر رئیس عالی کمیساریای حقوق بشر

رم ۲۳مارس ۲۰۲۰

کمیسر عالی عزیز،

کمیته پارلمانترهای ایتالیایی برای یک ایران آزاد که سالهاست اوضاع حقوق‌بشر در ایران را دنبال می‌کند و آرزوی آزادی، دموکراسی و صلح را برای مردم ایران دارد.

ما از ایتالیا این نامه را برای شما می‌نویسیم که گسترش ویروس کرونا در آن عواقب بسیار جدی را همانند بسیاری از کشورهای دیگر در جهان برانگیخته است با این حال، در کشورهایی که دولت سرکوبگر در آنها هست اطلاعات مربوط به این بیماری را پنهان‌سازی می‌کنند و حتی اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی نیز در آنها به درستی انجام نمی‌شود و تعداد تلفات در آنها بسیار بیشتر از آن چیزی است که منابع رسمی‌شان اعتراف می‌کنند. این به‌ویژه در مورد ایران است جایی که - همان‌طور که توسط چندین گزارش معتبر تأیید شده گزارش‌شده – این رژیم چندین هفته وجود این ویروس را پنهان کرد و بعد از آن نتوانست اقدامات مناسبی را انجام دهد. این امر به‌دلیل ملاحظات سیاسی، از جمله فراخوان برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و تصمیم به عدم کاهش قرنطینه کردن شهر قم، که مرکز اصلی شیوع این ویروس بود.

 

به این ترتیب، شیوع این بیماری در ایران بسیار شدید بوده و به یک فاجعه انسانی تبدیل شده است. در این زمینه مطابق اطلاعات جمع‌آوری و ارائه شده توسط جنبش اپوزیسیون سازمان مجاهدین خلق ایران (PMOI)، تاکنون بیش از ۹۶۰۰نفر جان خود را از دست داده‌اند در همین حال که رسانه‌های بین‌المللی گزارش می‌کنند رژیم ایران در حال ساخت گودالهای وسیع دفن برای افراد است.

 

تعداد بسیار زیادی از زندانیان در ایران به‌ویژه به‌دلیل عفونت در معرض خطر هستند اگر چه رژیم تلویحا وخیم بودن اوضاع را پذیرفته که به دهها هزار نفر اجازه می‌دهد که به‌طور موقت از بازداشتگاه خارج شوند اما هیچ اقدامی برای زندانیان سیاسی و زندانیان عقیدتی صورت نداده که سلامتی آنها موضوعی نگران‌کننده است.

در حالی که عدم اقدامات جدی و هم‌چنین پنهان سازی آمار واقعی توسط رژیم ایران جنایت علیه بشریت است مداخله فوری نهادهای بین‌المللی در ایران را الزام آور می‌کند.

ما از سازمان ملل می‌خواهیم با اتخاذ تدابیر احتمالی، به این موضوع رسیدگی کند. به‌ویژه، سازمان بهداشت جهانی باید کمکهای بشردوستانه‌ای را به مردم ایران و به‌طور مستقیم به بیمارستانها و نه به ارگانهای رژیم ایران مانند سپاه ارائه کند. علاوه بر این، مقامات رژیم مسئول پنهان کردن آمار شیوع این بیماری همه گیر در ایران هستند که باید به نهادهای بین‌المللی پاسخگو باشند.

ارادتمند

کمیته پارلمانترهای ایتالیایی برای یک ایران آزاد

  • رئیس کمیته: عالیجناب آنتونیو تاسو نماینده پارلمان ایتالیا
  • رئیس مشترک: عالیجناب استفانیا پتزوپانه نماینده پارلمان ایتالیا
  • هماهنگ کننده: دکتر آنتونیو استانگو

 

رو نوشت به:

  • سازمان جهانی بهداشت
  • جاوید رحمان گزارشگر ویژه وضعیت حقوق‌بشر در ایران
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/88b9e567-1f8b-49b0-bb8a-1da783d8daff"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات